Zmaj berači kukuruza

Remenica ima malo lufta napred nazad i malo levo desno mozda ima ukupno zazora 1 mm.Mislim da se tu pojela i osovina i remenica .To cu srediti kod strugara vec sam to dogovorio.A slazem se da je drzac bunkera malo slabiji pa sam kupio neke profile da to ojacam.Postavicu slike .A rudu cu malo pomeriti napred i uraditi sklapanje kao na class 40 balirki,nisam razmisljao da dodatno ojacavam rudu ali nije losa ideja i to da odradim.
 
Poslednja izmena:
Remenica ima malo lufta napred nazad i malo levo desno mozda ima ukupno zazora 1 mm.Mislim da se tu pojela i osovina i remenica .To cu srediti kod strugara vec sam to dogovorio.A slazem se da je drzac bunkera malo slabiji pa sam kupio neke profile da to ojacam.Postavicu slike .A cu malo pomeriti napred i uraditi sklapanje kao na class 40 balirki,nisam razmisljao da dodatno ojacavam rudu ali nije losa ideja i to da odradim.
Ovde se vidi klip za kupovine.

Sa ovim cu ojačati držač bunkera
Gume na komusaljkama treba zameniti
Ram treba malo da se udalji od kljunova ovde se vidi da ram stoji priljubljen uz kljunove

ELEVATOR SAM MISLIO DA NE DIRAM PROBACO PRVU SE ZONU OVAKO II CU DRUGOM SPOROM PA CU VIDETI Kako ide.

- - - - - - - - - -

Znaci ta remenica skoro uvek ima problem a i nije za čuditi jer sve ide preko nje.
 
Ta remenica ima problem uglavnom zbog malo jačeg startovanja pri uključivanju kardana a i usput je i prevelika,ona oseti svaki trzaj,pogotovo ako je neko malo oštriji na kvačilu,svaki put kada se cimne pomalo se troši kajla,kad se kajla istroši dobija se luft između remenice i osovine,i tu dolazi do "jedenja" materijala,dok ne rasklopiš ne možeš znati šta se desilo,može biti da su ležajevi netaknuti,a osovina i remenica pojedeni,kao što sam ja imao slučaj ,a može biti,(imao sam i takav slučaj) da su oba ležaja otišla,a osovina i remenica netaknuti i to je povoljnija varijanta.Ako su ti se pojele osovina i remenica i budeš nosio kod strgara obavezno mu reci da ti uradi konusno naleganje,i na tu remenicu ne moraš više da misliš.
Primetio sam sa slika da nemaš sisice za podmazivanje čaura komušački valjaka,to obavezno ugradi,i proveri da li su se bronzane čaure potrošene ako jesu zameni ih..
 
Sada otvorio kuciste reduktora glavnog i imao sam sta da vidim.Zupcanici kao novi a posto sam video da je semering pustao na remenicu tarupa ulje plasio sam se najgorega.Medjutim teoretski koliko god da semering pusta ulje tesko diferencijal ostaje bez ulja totalno jer se ulje nalazi dosta dublje od osovina.Sreca u nesreci.
 
Ja sam sada pred mrak to otvorio.Ubi me dosada sutra skidam resto sto je visak pa na servis.Ne mogu da cekam neka Bog oprosti dao nam je lose vreme sada nek oprosti kad se radi na crveno.Meni je problem zadnja remenica sa dva kaisa ona ima luft na osovini 5mm
 
Jeli ima ko samohodni Zmajev berac i kako su se pokazali u radu i vrede li cemu?U planu mi je da kupim samohodni berac pa sad razmatram sve opcije i modele!
 
Krajisnik jel si vadio osovine?Ako jesi kako se vadi manja osovina ,ona na kojoj ide zamajac?Ja sam danas otvorio kuciste kako bih skinuo kracu osovinu na kojoj se razjela lajla i prosirila kanal a i osovina se malo razjela.I da pitam kako se menjaju nokti na metalnom valjku od komusaljke?

- - - - - - - - - -

Ta remenica ima problem uglavnom zbog malo jačeg startovanja pri uključivanju kardana a i usput je i prevelika,ona oseti svaki trzaj,pogotovo ako je neko malo oštriji na kvačilu,svaki put kada se cimne pomalo se troši kajla,kad se kajla istroši dobija se luft između remenice i osovine,i tu dolazi do "jedenja" materijala,dok ne rasklopiš ne možeš znati šta se desilo,može biti da su ležajevi netaknuti,a osovina i remenica pojedeni,kao što sam ja imao slučaj ,a može biti,(imao sam i takav slučaj) da su oba ležaja otišla,a osovina i remenica netaknuti i to je povoljnija varijanta.Ako su ti se pojele osovina i remenica i budeš nosio kod strgara obavezno mu reci da ti uradi konusno naleganje,i na tu remenicu ne moraš više da misliš.

Primetio sam sa slika da nemaš sisice za podmazivanje čaura komušački valjaka,to obavezno ugradi,i proveri da li su se bronzane čaure potrošene ako jesu zameni ih..
Kod mene su lageri ok problem je sto se osovina malo razjela i kajla pa je prosiren kanal.Sutra nosim kod metalostrugara.Ubacio sam mazalice u one casice na komusaljci.Sutra bi trebalo da se namontiraju gume na komusackim valjcima.Kupio sam one trodelne gume od TipTop iz Čoke.A čaure su dobre nego su osovine sa gumenim valjcima razjedene na mestu gde idu lezajevi.To bi sve trebalo da sredi metalostrugar.
 
Skinuo sam i kracu osovinu veoma lako posto mi je pdoblem bio zupcanik kojeg sam skinuo pajserom a zatim osovina izasla lako.
 


Ovo je slika od clana sa foruma ali ne znam kojeg.
Zanima me koliko treba rasiriti osovinu berača kao na slici, 35 cm? Da li se tako može probirati, otvarati njiva. Kada proberem njive skinuo bih i vratio na standard, a koristio bih felnu sa gumom 8.25 od zmajevke prikolice da manje gazi.
 
Ljudi,kako se menjaju nokti na komušačkim valjcima kod zmajevih berača,konkretno 221.Jel ima neka šema ili samo primena sile.
 
Ovo je slika od clana sa foruma ali ne znam kojeg.
Zanima me koliko treba rasiriti osovinu berača kao na slici, 35 cm? Da li se tako može probirati, otvarati njiva. Kada proberem njive skinuo bih i vratio na standard, a koristio bih felnu sa gumom 8.25 od zmajevke prikolice da manje gazi.

Kod mene je rasireno i stavljena balonka guma i sve radim tako, tocak ne gazi red i nema potrebe da se skida, ako se niste snasli mogu da izmerim sutra pa da javim.?

Inace moj brat , dok je brao beracom, nije imao ovo prosirenje, pa je ponekad za otvaranje njive stavljao uzi tocak, 8.25-20, i posle vracao balonku.

Sta znam, muka je skidanje i stavljanje tocka,te je u tom smislu bolje prosirenje, ali se nesto lakse parkira pored prikolice kada nije prosireno.
 
netreba ti tu niko to mozes sam.Skines ga na bunkeru i polegnes da nemoras skidati sa rude,odvrnes ga gore i izvuces cilindar sve ce ti se samo kasti.I onda nazoves prvu petoletku iz trstenika posto su to njihovi klipovi i narucis gumice i semering sastavis kako si rastavio i to je to. Samo ce te keko oderati za to.
 
Evo uslikao danas oko prosirenja tocka, kod mene je prosireno na 24cm i ostavljena guma balonka, berac 222, malo je losija slika, al vidi se
 
Nazad
Vrh