Zmaj berači kukuruza

Evo jednog u fabričkom stanju...
zmaj-211.jpg
 
ulaganje je : treba ti jedna osovina , u-profil za kolica i jos nekih 20m 50x50mm cev za nosac bunkera neznam tacno nisam nikad merio dimenzije
dva cilindra za bunker jedan za heder ,elevator treba skratiti , i dodati jos 4 vajka za komusanje. Bice slike za koji dan
dimenzije neznem zato sto nismo mi radili nego smo ga kupili tako.
 
ulaganje je : treba ti jedna osovina , u-profil za kolica i jos nekih 20m 50x50mm cev za nosac bunkera neznam tacno nisam nikad merio dimenzije
dva cilindra za bunker jedan za heder ,elevator treba skratiti , i dodati jos 4 vajka za komusanje. Bice slike za koji dan
dimenzije neznem zato sto nismo mi radili nego smo ga kupili tako.

Kako mislis jos 4 valjka za komusanje? Pa zar nema on klasicno fabricki 4 valjka?
 
Evo jednog u fabričkom stanju...
zmaj-211.jpg


OK......ALI.......traktor nosi nepotreban teret, taj berač ima oko 1000kg+kukuruz, visok je i nestabilan, ja ću svoj prepraviti na kipanje, može kipati u prikolice kojima su stranice ispod 180cm, u veće prikolicu treba smjestiti u razor, zarobljava se traktor dok traje berba, ako dođe do prevrtanja strada i traktor........itd

ima to i svojih prednosti, ali su male u odnosu na nedostatke.......moj je na šasiji i to sa gumama 20", a 212 u originalu ima gume 16"........

uglavnom, kipa je potrebna i to je najveći nedostatak, čak nije bitno hidrauličko podizanje hedera, što ima 212, bitna je samo kipa......i nebi bilo loše kada bi imao nešto više valjaka i bio malo brži u radu, al to i nije tolio bitno......ako nekom treba brži berač, treba uzeti dvoredni.......i meni je samo bitno, kada sam stavio nove gume na komušačima da odlično čisti.......a u dobrom kukuruzu ide u 2 sporoj na 1800 obrtaja........

neki dan sam dobio ideju, kako ga ubrzati......umjesto lancem kako je to napravljeno na 214, staviti varijomat, kao kod kombajna, jer tako bi se postigao puni učinak stroja, ovisno od stanja usjeva, tj. kukuruza......negdje ga bude puno i treba ići sporije, a negdje je rijeđi i može se brže tjerati.......

- - - - - - - - - -

dodas jos 4 da bude 8 kom ja gasad teram ko berko


meni toliko i neguši valjke komušača, koliko bi trebalo ubrzati heder, tu je spor u dobrom kukuruzu, a dobri komušači progutaju masu....
 
Da li Zmaj 216 moze da bere sa 539 prvom brzom?kod nas su retki kukuruzi. Tako da ne pitam zbog mase, nego zbog snage traktora.da mu ne ode motor?

- - - - - - - - - -

Da li Zmaj 216 moze da bere sa 539 prvom brzom?kod nas su retki kukuruzi. Tako da ne pitam zbog mase, nego zbog snage traktora.da mu ne ode motor?
 
to je onaj lančanik na reduktoru, što ide kvadratna osovina kroz njega??

jesi ga pravio ili ima za kupiti original......?
 
Juce sam peglao mog Zmaja u kombinaciji sa 539 3 sporohodnom na 1600-1750 obrtaja. Brani su ZP427 i AS 53(ili 52 ili 54) neki od ta dva,nabrao 7-8 cetvorotonki,poceli oko 15 do 8,a zavrsili malo pre 18h,znaci cirka 10 sati rada. I dalje ostajem pri misljenju da to nije prava brzina za branje,istina da ide,samo je pitanje dokle ce tako.
 
Nazad
Vrh