Zmaj berači kukuruza

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Ja koristim Zmaj 216, ('97 god) poslednji iz serije Zmajevih jednorednih berača. Uradili su dosta poboljšanja na njemu u odnosu na ranije modele, spušten je bunker a time i težište, stabilnije kipanje, jednostavnija hidraulična regulacija beračke sekcije, dodat ventilator-vetar, omogućen lak pristup razvodnim lancima sa zadnje i desne strane berača, drugačiji pogon elevatora, kardan na 540 i 720, ubačena još dva valjka i dve zvezde u komušački sto i time povećan komušački tunel, a samim tim i brzina protoka klipa što rezultuje većom brzinom branja, a time i veći dnevni učinak. U proseku sa njim berem 2,5 sata/jutro. Jedino sam morao dodati još par metara cevi 20x40 i flakova da učvrstim "limariju", koja kao da je lepljena za šasiju, inače je dosta krut i stabilan u radu.


dsc00104uc1.jpg
 
Kako se kreće razlika u ceni između jednorednih i dvorednih berača. Mislim dalise sa dvorednim radi duplo brže nego sa jednorednim.
 
U proseku su polovni dvoredni skuplji za par hiljada eura od jednorednih istog godišta, a učinak im je veći u proseku za 70%.
 
Ja imam ZMAJ 222 berac, 1984 god i uparen je sa traktorom IMT 577. Meni treba 2 sata za jutro extra kukuruza. Trebalo bi da nazad otvorim par limova jer hoce cesto da zagusi. Teram 3. sporom. Mereno vreme za punjenje jedne 5 tona prikolice je 50-60 minuta.
 
Ja imam berac Zmaj 213 i jako sam zadovoljan, ukomponovao sam ga sa IMT 549, berem 3 sporohodnom a dnevno oberem i do 3 jutra.
 
daleko naj bolja kombinacija 223 i rujo , ja za 12h oberem 6h usluzno i to nije u komadu vec parcele od 0,5-1h ,a kad upadnem u komad moze i7,5h :D
 
I ja sam cuo dosta pohvala na racun rusa i dvorednog zmaja da su super u kombinaciji i da im je veliki dnevni ucinak
 
Mladene malko si ga pretero,6h za 12h :sta:,imam i ja ruju i 223 jok bato nema od toga nista,na koliko obrtaja ti je kardan i kojom brzinom teras i na koliko obrtaja motora,mora da je trc trc pa kukuruz....
 
danger je napisao(la):
Mladene malko si ga pretero,6h za 12h :sta:,imam i ja ruju i 223 jok bato nema od toga nista,na koliko obrtaja ti je kardan i kojom brzinom teras i na koliko obrtaja motora,mora da je trc trc pa kukuruz....
nemam ja razlog da prjeterujem to je moj ucinak za sposobnosti drugi ja neznam.
kardan je 540 a broj obrtaja motora u berbi je 1800 obrtaja privodni lanci su ubrzani a rujo 920 ide 2 i 3 zavisno od kukuruza a prinosi znaju biti i 15t/h klipa.
a sezona kad krene samnom je jos jedan radnik koji radi samnom u smjeni tako da kod mene nema pauze a radi se bogami i po noci.
naj posle nemam ja sta pametovat u knjizi od 223 ti pise da je njegov ucinak 0,6h/sat :D :ppozdrav:
 
I ja imam taj berac od 92 god.a vuce ga 577 dv i taj ucinak nemogu nikako da postignem idem 3 sporom a to sto pise 0,6h/sat je isto kao kad za auto proizvodjac pise kolika je potrosnja na 100km a koliko je to znamo tek kad kupimo.Mozda neko zna kako i sta treba podesiti da bi se postigao veci ucinak i da li neko ima upustvo za taj berac da mi proda?
 
kad budes taj berac vuko sa rusom i kad ubrzas privodne lance i kad budes efektivno radio onda ces moc
 
duzina nije bitna bitno je dasi tehnicar.

znas onu= MALI JE AL JE MALI TEHNICAR :haha:
 
Kakve veze ima brzina privodnih lanaca kad traktor place od tarupa?
Onda su kod vas losa zemljista i ne znate sta je ns640 ... Hahaa
O pioneer-ima da ne govorim.
 
milose ako neznas kakve veze ima brzina privodni lanaca sa brzinom kretanja onda netreba da o tom raspravljas :nono:.
normalno je da ce rakovica 65ca i IMT 65 plakat i pisat od muke al rus 82 ps nece cak bi jos dva reda plus mogo gonit i jos nesta pod uslovom da su nozevi na tarupu ostri ja ih svaki 12 do 15h ostrim. za informaciu prinosi su u prosjeku jedan pun bunker od 223 na dulum :ppozdrav:
 
mladen je napisao(la):
milose ako neznas kakve veze ima brzina privodni lanaca sa brzinom kretanja onda netreba da o tom raspravljas :nono:.

Potpisujem Mladena, da bi se postigao max učinak i da berač radi bez problema, on se mora vrteti na propisanim obrtajima (540/720) ali isto tako mora i brzina traktora da se uskladi, gde je Rus u velikoj prednosti zbog većeg izbora brzina, snaga nije toliko bitna, 60ks je dovoljno za dvoredni berač, poenta je u usklađivanju brzine traktora i obrtaja berača, naravno pod uslovom da je njiva po PS-u.
 
Nazad
Vrh