Zmaj berači kukuruza

da bi vise prodao
ako ti je drugi dobar ja mislim da nema potrebe za tim, jesi proverio dole na oprugi da ga dostelujes?
 
Jedan mi privodni lanac ponekad spadne prodavac mi savetuje da uzmem par tj.oba lanca,zasto oba pitam

Oće lanac da spadne i kad je lančanik pojeden,proveri i to,a lanac pregledaš detaljno ako nema lufta i nije pojeden na osovinicama onda nije do njega,znači uzmeš dve susedne karike i probaš da ih razdvajaš i spajaš,ako cakće tj.ima lufta onda mu nikakvo španovanje ne pomaže.



Neko je ranije pitao za privodne lance,ja kupujem u Somboru Codex ,slovenačke,2500 din je komad,cena stara još od pre nove ere,mislim da je još uvek ta cena,za mene nema boljeg odnosa kvaliteta i cene.
 
Videću da kupim neke da mi stoje u rezervi za svaki slučaj jer ovde kod nas ih nema i uopšte nema delova za berače sve naručujemo poštom. Prošle godine sam na početku sezone drugi dan iskidao jedan možda i mojom greškom i da ne bih čekao ubacim spojku sa starog lanca i tako i ostade celu jesen bez problema.

E ako neko menja noževe na tarupu da znate samo da su termometalovi za par mm duži od originala pa na 214 na levoj strani postoji mogućnost da levi nož kači o šasiju pa ću morati oba da skratim sigurno za 5mm po originalu iako sam doterao diskove i bolcnove da nema lufta.
 
Tačno da nema logike skinuti jedan. Ali nekako mi se čini da ako se postavi iznad tog četvrtog eliminatorskog valjka da su onda zvezde baš visoko. Znači ako bih ostavio sva četiri valjka, onda da skinem onaj poklopac gore i tu namontiram zvezde.
 
Ja sam malo skratio zvezde da bi mogle da udju izmedju valjka i prednjeg lima
more_2012_zakimtos_002.jpg
[/URL][/IMG]
more_2012_zakimtos_003.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Da, ozbiljna investicija u zmaja
Nije to onaj berac sa lancima od bicikla:osmeh:
 
Da li znate gde bih mogao naci mali reduktor od pogona velikog elevatora za 222 rpm,samo da nije onaj iz Baca.
 
Kako se skida onaj prvi(manji) lancanik od privodnog lanca,spada mi lanac cesto a danas vidim da se prilicno istrosio pa bih ga menjao a nisam dosad imao priliku da to radim,vec sam uz pomoc ovog foruma zamenio one zvezde a u pitanju je Zmaj 223
 
ide kroz njega civija, koja se izbija
tako imaju gornji, a za donje nisam siguran dal se skida posebno lancanik od tog celog spanera..
 
Donji ima seger prvo, pa ide jedna plocica na kojoj je ona mazalica, onda se demontira lancanik zajedno sa lezajem. Lakse je kada se skine komplet klizac (spaner).
 
Nazad
Vrh