Zmaj berači kukuruza

223 je od kvalitetnijeg materijala ali ide dobro i 224 kod pravog gazde.
 
Baš tako.

Kad kipuje kukuruz, izvršen bunker u visu cima i pomera napred nazad, i posle kaže loše odradjen bunker i nežan berač kad pukne i kad se strmoglavi bunker na traktor...

Ja sam od 224 i odustao zbog kvaliteta izrade pa kupio 223. A mislim da ne bih pogrešio da sam kupio 224, jer imam kombajn 135 koji je 2004.godište i nemam problema sa njim, iako je kvalitet materijala slabiji nego kod 133-ojke iz kraja 80-tih godina.
 
I kod nas sam cuo da 223 bolji, navodno jaci masivniji...
Bolji nije sigurno, moze biti samo kvalitetniji materijal
Osnovna pravila su kod mene a treba da praktikuju svi....
Nikada ne nosim u bunkeru kukuruz kuci, nikada ne vracam nazad nagnut bunker dok se ne isprazni, nikada ne cimam niti razgrcem kukuruz sa dignutim bunkerom
I nikada mi nije pucao bunker niti nosaci istog
 
Pa nije problem samo u bunkeru...mada znam jednog koji pun bunker na 222 tera preko njive na drugi kraj 4tom brzom...problem je sto su i osovine mekane i tome slicno na 4ki..recimo znam za tri slucaja gde su 6ougaonu osovinu seckali na po 5cm da bi je isčupali koliko se bila uvila...inace rekao bi da 4ka lepse bere,mada tu ima i do spremnosti same masine za sezonu...
Uglavnom 3ka se najbolje pokazala...
 
To sam i napisao, kvalitetniji jeste al kao masina sto se tice rada po meni nije bolji
mada ove cetvorke koje se danas prodaju su sigurno prebolele te decije bolesti pa su ti losi delovi zamenuti delovima iz male privrede
a i na trojkama su sigurno dosad vecina vitalnih delova iz male privrede
222 ima najcvrsci kos ali to sto taj radi ne bi komentarisao
Dok sam imao 222 ista pravila su vazila kao i sad za 224
 
Velika prednost 223 je tarup vezan za heder i podesiv po visini, dok je kod 224 fiksiran.

Čovek iz sela je platio lepu svotu novca da mu preprave na 224 da mu tarup bude podesiv po visini. Kada su drugi došli i pitali da vide kako je odrađeno, nije im dao da uđu u dvorište. Bilo je: "Platite pa gledajte!"
 
Da,da..na tarup sam zaboravio...
Montoya ni ja nisam komentarisao da tako treba terati pun bunker,nego me čudi kako već nije otpao...
 
Velika prednost 223 je tarup vezan za heder i podesiv po visini, dok je kod 224 fiksiran.

Čovek iz sela je platio lepu svotu novca da mu preprave na 224 da mu tarup bude podesiv po visini. Kada su drugi došli i pitali da vide kako je odrađeno, nije im dao da uđu u dvorište. Bilo je: "Platite pa gledajte!"
To moze biti prednost a i mana
Kad je pao kukuruz pa moras da spustis sekciju do dole onda tarup ide do zemlje, na 224 ide uvek isto, jedino mu smeta kad neka budala odore do vrste pa tocak od beraca sidje u brazdu onda hoce nozevi da kacaju zemlju
 
Cicano napravljen a obrtaje ima ko na formuli, lepo je on zamišljen ali je konstrukciski slab za taj sistem rada ali no.
 
Da li mo ko moze reci koliko kojeg ulja ide u onu kutiju gde se nalazi glavni reduktor do kojeg dolazi kardanska osovina a od njega sve ostalo za pokretanje svih elemenata na Zmaju 214?
 
Nazad
Vrh