Zmaj berači kukuruza

Бртка дали знаш неко решење за осовину тарупа коју монтираш на берече тј сечку да не хвата сирак или већу траву???
 
Kod mene na Bourgoinu fabrički su išle plastične cevi na osovine i nije nikada bilo problema dok tamo gde cevi nije bilo znalo je da namota sirka i korova da poludiš.
 
Пробао сам да ставим од водовода тј одвода ф125 али ми да извинеш сјебе семеринг између кућишта....било би нај боље кад би могао да је фиксирам између кућишта тако да је она фиксна а осовина се окреће у њој,али немам идеју како:sta:
 
Ма са страна увуче траву сирак је нај гори нај тањи и дугачак,Мора стојати фиксно покушаћу некако да направим од округлих цеви носаче па ушрафити на кућишта и на те цеви пластичну цев....
 
Прошле сезоне на беречу 222рпм два пута ми је пуцала шестоугаона осовина ок-а 22 шта мислите дали је проблем неки лежај у кућишту,дали приводни ланци тј ако су лоши имају везе са овим јер код мене су за замену?
 
Да све је то лош квалитет али бар је доступан јбг.Кад сам мењао осовину лежајеви су добро стајали и доста лако сам је убацио унутра буквално руком је усмерио у кућишта и гумени чекић куцкање....
 
gde ti je pukla osovina? ako je pri kraju onda je lanac nategao jer su privodni lanci zapeli negde, meni se desilo, a moze biti i da je lezaj blokirao, lako se menjaju..
 
Пукла је баш на средини први пут други пут при крају....Ланци су за мењање променићу их све комплет па видети....
 
hoce da je nategne lanac onaj sto je pokrece ako me razumes, zato sto to poslednje kuciste lezaja nije fiksno, i ako privodni zapnu negde nategnu je u tom delu i puca, a ako je pukla na sredini verovatno je koji lezaj stradao il je doslo do opterecenja samo na levom redu, ja sam ih prosle godine morao menjati
 
Нај боље да ја измењам те ланце и лежајеве у кућиштима и будем миран...како си их ти мењао?Дали могу да се изваде напоље са све осовином?
 
tesko, mora prvo cela osovina napolje pa onda lezaj po lezaj jer nisu sva kucista okrenuta na istu stranu, tako da se suprotno izbijaju lezajevi, samo neki pajser i cekic i izace
 
Čelična četka na brusilicu i da se dobro očisti osovina od rđe i prljavštine kako bi lakše izašla napolje.Grunt kada i ako budeš kupovao te osovine idi u Metal Centar Vojka.Tamo su dobre i kvalitetne uz pristupačne cene ili nađi stare polovne na vašaru kod čokoladnih.
 
Ako ti se osovina greje u radu na pojedinom mestu znači da ne stoji u pravcu i onda puca, šestougla kad je u pravcu (sva kućišta a to se podešava) mora rukom da se nagura a ne čekićom pritom mislim da je očišćena od rđe i prljavštine.
 
Написао сам да сам је руком гурнуо мало при крају накуцао али не на силу....а и стару сам лако извукао.Видећу ових дана шта и како ћу.
 
Nazad
Vrh