Zmaj berači kukuruza

Ratko na drugoj slici nije 214S, moze samo da bude 214 ali spusten.Ruda skroz drugacija na 214S, imam 214R ali to je isto kao i S, pa znam razlike.
 
još zašarafit poklopac hedera i sezona može pocet :osmeh:

72682207688205735358.jpg
[/URL][/IMG]
70858934433486692484.jpg
[/URL][/IMG]
22462901658681527572.jpg
[/URL][/IMG]
67807636700957463164.jpg
[/URL][/IMG]
71800703202981048722.jpg
[/URL][/IMG]
 
Blaz nisi mu trebao toliki nastavak dodati na bunker.To mu je previše jer se ceo drži na 4 šrafa i lako može da otpadne.
 
nastavak nije da bi stalo vise kukuruza u bunker nego je bisvsi gazda napravio napred povisenje da mu ne elevator ne prebacuje klipove na traktor,a bilo mu gadno pa je napravio i s desne strane :ppozdrav:
 
Dvojka hoce da deformise bunker gde je povezan sa klipom ako se spusta sa kukuruzima nazad, ostane ispupcenje i posle ne moze da iskipuje sve iz bunkera.
 
Nekad se dese situacije da mora da se vrati ali je stvarno zajebano i treba izbegavati,pogotovo kad treba da se iskipuje malo npr da se dopuni prikolica ili iz nekog drugog razloga.
 
Po gotovo sa mtz-om kad se kipuje on ima jako finu hidrauliku kad stanes na pola kipovanja:haha:sa matorim sam se svadjao kaze on polako ja kazem nije ti to imt 560 pa da mozes malo finije da zadrzis:haha:.Jednostavno vidim koliko staje u prikolicu i tacno tad kipujem.
 
Dok sam sa Rusom brao nekoliko puta mi je tako tresnuo pun bunker da sam mislio da se sve zivo polomilo i raspalo.Srecom nikad nista mu nije bilo.
 
Grunt probaj kad ugasiš traktor i ručicu od kipovanja stavi u položaj za kipovanje onda hoće polako da spusti, bar moj tako radi.
 
Neznam kako je na dvorednim ali na mom jednorednom ima (kod ventila za prebacivanje sa platforme na bunker) ima jedan dodatni ventil kao neka prigušnica i sa rusom kipujem bez problema i uvek lagano spušta bunker
 
Nije problem spustanje problem je sto kaze ddragan kad treba da se dopuni prikolica a kos pun pa na pola treba stati,da ovaj po prikolici razgrne i ti da dopunis,lose je ili da ostavis da kos tako stoji na klipu pola podignut,a lose je i kad ga spustas pa lupi u nosac,prazan kad se spusta nije problem.
 
Ja nikad ne dopunjavam prikolicu s punim košem....naberem koliko odprilike i iskipujem...uglavnom kad koš nagnem ne vraćam ga nazad pa da mi je rođeni brat
zato nikad elektrode nije video....
 
sto puta sam napisao,al hajde još jednom
usporite berač u reduktoru(fabrički predviđeno)na 720o/min a priključno vratilo(kardan) prebacite na 1000 o/min i tada dobijete idealan prenos,na oko 1500 obrtaja motora imaćete potrebno obrtaje za berač.....


nije mi jasno ovo s usporavanjem berača.....imam zmaja 222. na koji način usporit komušaljku, veliki elevator jer oni imaju pogon preko one osovine sa strane
 
Nazad
Vrh