Zmaj berači kukuruza

I tvrdoća gume je jako bitna..... Negdje sam već pisao, usporedba mz guma i guma od industrijskog komušača iz amerike, u sjemenskoj proizvodnji..... Tako da taj čovjek zna što radi..... Šteta što ga nema nitko zamjeniti u tom poslu.....
 
Jel' skidao neko one spirale, svrdla sa privodnih valjaka, ali na licu mjesta, tj da ne demontira valjke sa beraca. Koliko znam njih drzi samo elasticna civija, pa me zanima kako je u praksi mogu li civije da se izbiju nesmetano i spirale svuku. Znam da se moraju demontirati ona dva noza ispod spirala,
 
Ако си их скоро скидао може ако ниси тј ако нису скидани дуже времена тешко јер хоће и да пукну кад се чекића по њима...Неки пут треба и да се греје.Пробај изби чивију стави вд спреја нафте куцкај по спирали неким месинганим делом или трврдим дрветом....
 
Majku mu nije spejs satl xd,obican berac ,skidaj sto mislis da treba dok ne skines remen,posle sve vrati gde je i kako bilo i to je to 8-)
 
E jbg pa znam i sam da nije spejsatl ali kojim redosledom,treba prvo na onaj sraf otpustit do kraja ali kud ga provuc jer uzeo sam onaj trostruki ali iz jednog dela, e vidis nisam znao da se prvo skida stari mislio sam da ide preko njega novi ,,,,,
 
Ja nemam 223,imam 221,pomogao bih da znam kako je kod 223-ke.Postavi sliku neku,mozda neko uskoci sa odgovorom ranije nego da cekas nekog ko ima 223.
 
Nije to bas tako ni jednostavno
U pravu si nije to baš tako jednostavno, prvo otpustiš španer od duplog lanca i skineš ga, zatim otpuštaš lančanik koji je na remenici zatim drugi lančanik što je na nosač od remenice pričvršćen zatim otpustaš nosač remenice skidaš je skidaš stare kajiševe pa montaža obrnutim smerom. Mislim da nisam ništa preskočio a ako jesam nezameri sad sam stigao kući posle 14 sati branja tako da je koncentracija niska.
 
Usled cega mi se ponekad ugreje remenica od tarupa?
Nije ona mnogo topla ali nije ni mlaka,razmisljam da polako ne otkazuje lezaj i kako saznat kad su lezajevi tarupa za zamenu?
Znaci samo remenica tarupa je vruca a i ona gornja takodje .medjutim kuciste tarupa nije vruca mozda vrlo malo da je toplo.
Imal kakve veze sto je remen od tarupa iz jednog dela nije svaki remen posebno kao sto je bilo fabricki
 
I to sam pomislio,ali nesto i nije bas labav kako mi se cini premda je tesko primetiti jer je iz jednog dela.bio mi je jednom proklizao prvi dan branja,pojavio se i dim ali sam na vreme primetio,bio tarup zagusio i tad se desilo
 
Nazad
Vrh