Zmaj berači kukuruza

kod nas ove godine niko nije hteo brati usluzno, svi prebacivali kod mene, a ja ne bih postigao pa da vucem sestoredni
 
Gde mogu da kupim ovu osovinu sto mi je pukla na 216ici? Svuda gde sam zvao nemaju....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Eto,zeleo bih ovim putem da se zahvalim na savetima oko beraca,izmerio sam razmak izmedju otkidackih valjaka bilo je 38mm,zato sam se i ja patio sa berbom,sve u svemu 15 minuta posla i berac guta sve pred sobom,namestio sam na 26 mm.Jos jednom veliko hvala!:ppozdrav:
 
Jel razmak meris na prednjim kucistima,tu gde su lezajevi i mazalice ?.
U uputstvu pise da sto je stabljika vise krta-suva, razmak treba biti manji medju valjcima,a kod otkidackih ploca obrnuto,a prednji kraj za +-5mm uzi od zadnjeg kod ploca.No,nije to neki velik posao,lako se na njivi za pola sata promeni stelovanje ako nesto nije dobro.
 
Poslednja izmena:
Stigla prinova , biće sređivanjaaaaaa

15pir9z.jpg


11gt8p5.jpg


15ojciu.jpg


vqp4id.jpg
 
Jel razmak meris na prednjim kucistima,tu gde su lezajevi i mazalice ?.
U uputstvu pise da sto je stabljika vise krta-suva, razmak treba biti manji medju valjcima,a kod otkidackih ploca obrnuto,a prednji kraj za +-5mm uzi od zadnjeg kod ploca.No,nije to neki velik posao,lako se na njivi za pola sata promeni stelovanje ako nesto nije dobro.
Jeste,merio sam izmedju prednjih kucista.No,kod mene koliko sam primetio malo su se vec potrosili i valjci,pa je i to bio razlog povremenog(nekad cestog) gusenja.
 
Осовина направљена а змај на стандардном послу
3a771804c22cda0946030283447d6138.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Stigla prinova , biće sređivanjaaaaaa

15pir9z.jpg


11gt8p5.jpg


15ojciu.jpg


vqp4id.jpg

Ovo je blagi uzas...... otac prodao 222 koji za ovaj tvoj izgledao kao tinejdzer, makar je izradjen pocetkom 80-tih, za malo vise od 2000E (po procjeni oko 350 kj odradio dok je radio) , gume jos na njemu bile iz trulog kapitalizma gudijerke , glatke kao bebina guza , bio pod krovom, otac kaze da ih nikada nije ni dopumpao :haha:, zao mi bilo samo onog kardana jos bila na njemu i zastitna plastika , vanjski dio cijevi kardana je radjeno kovanjem , duple kopce i pooodosta kila, onaj srednji dio sto se izvlaci pun metal i glodan , limovi nigdje pokrivljeni, jos bio na stopi osigurac na onom klinu za spustanje, drugacije savijen nego ovi danas sto se prave , mozes i po mrklom mraku da ga pogodis u rupu, nijedan klip nije slinio. Jedini nedostatk prevelika tezina , nisu stedjeli na metalu nikako:osmeh:.
 
Ako misliš na bradarića , nije.

Evo danas je šurak pustio zmaja u pogon , brao sebi a ja nisam bio tu , uglavnom hvali ga na sva usta mada mu nešto ni ne vjerujem dok ne vidim.

Ja sam mu sredio stanje oko elevatora pošto je bilo katastrofalno , donje kućište sa ležajevima je otpalo , elevator se ljuljao kao na vodi , falilo 8 lopatica , ostale sve pokrivljene , zubi na konusnom prenosniku pogona elevatora stavljeni neki bez veze pa sam uzeo nove , takođe sam i malu osovinu novu stavio , naravno i ležajeve koji su došli pod ruku.
To je bilo na brzaka jer smo ga morali staviti u pogon da šurak obere svoje jer burgon nema vremena pošto je stalno u uslugama.
 
Opet ja. Nastelovao sam.kako ste mi rekli one otkidacke valjke ili ploce, sad kida I svlaci bas lepo, ali mi u jakom kukuruzu ostanu klipovi na vrhu onde kod gumenih lopatica I ne izvlaci ih. Da li ne postigne ili I tu ima neki problem? I jos jedno pitanje, da li je pametno ubrzati malo berac posto ga u jakim kukuruzima vozim drugom, retko kad trecom sporom jer nakupi ko sto sam gore opisao? U slabijim kukuruzima ide trecom sporon I prvom brzom, 212.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Opet ja. Nastelovao sam.kako ste mi rekli one otkidacke valjke ili ploce, sad kida I svlaci bas lepo, ali mi u jakom kukuruzu ostanu klipovi na vrhu onde kod gumenih lopatica I ne izvlaci ih. Da li ne postigne ili I tu ima neki problem? I jos jedno pitanje, da li je pametno ubrzati malo berac posto ga u jakim kukuruzima vozim drugom, retko kad trecom sporom jer nakupi ko sto sam gore opisao? U slabijim kukuruzima ide trecom sporon I prvom brzom, 212.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ubrzaj berac obavezno. Ja sad sto je jak kukuruz i sto sam ga jos ubrzao nego sto je bio fabricki pa teram druga spora.
Moj je 214 i imao je fabricko ubrzanje, a ja zamenio lancanik i ubrzao ga jos.
 
Posto berac imam od prosle godine, moze li objasnjeje koji se lancanik menja I od koliko zuba da stavim?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
koje si stavio te trodelne il one manje? i koje su bolje po vama one bas male il one malo vece? ja sam najbolje iskustvo imao s tim malo vecim
 
да ли је неко избацио металне ваљке и убацио гумне у комушаљку ??

послато са sm-a520f уз помоћ тапатока
 
Nazad
Vrh