Zmaj berači kukuruza

Imam problem na Zmaj 222 vec 5-ti put krivi osovine i kida lance od onih zvezdi iznad komusackog stola... u pocetku sam mislio da je mozda star lanac pa sam kupio nov dupli ojacani, onda je isao pola dana pa otkine i pokrivi sve zubcanike sa druge strane tj. sa zadnje strane beraca onaj pogon elevatora i sve ostalo i polomi na pola onaj mali zubcanik sto je na osovini koju goni dupli lanac.. i tu opet sve promenim i lezajeve nove u trkacima i nov mali zubcanik i nov dupli ojacani lanac.. obrao je jedno 20 jutara posle toga i evo danas opet... sve pokidao pocupao iskrivio otkinuo nov lanac DUPLO OJACAN... Ajde da je otkinuo neki lanac sto stvarno trpi neku veliku silu ali ovaj od obicnih zvezdi sto samo teraju kukuruz preko komusackog stola to mi nije jasno....
Otkud dupli ojacan lanac na lancanicima koji teraju zvezde.Ili ja ne kapiram nesto ili ti nisi lepo objasnio.:sta:
 
Dobro pitanje ti je postavio Kameni...Probaj da skines lanac i redom rukom okreci jedan po jedan zubcanik i videces sta je naj verovatnije da je zablokirao elevator za zrno ispod komusackih valjaka u donjoj zoni do velikog elevatora,tamo ima jedna spirala i lim sa izbusenim rupama koji hoce da se pojede i pokrivi a ne vidi se iznutra,skini lanac i redom:udri:
 
Sakupljac zrna je izbacen jos davno nemam pojma zasto tako da nemoguce da on pravi problem jer ga i nema. Od njega je ostala samo osovina jer ona prenosi pogon na ove proklete zvezde... Kazem vam da je sad sve to pokrivljeno to sad moram sve da skinem opet i da ispravljam i centriram kao 5 puta do sada...
Nije dupli ojacani misleci na dva reda lanca nego duplo ojacan, kad mi je 2 put bila havarija ja odem i kupim nov lanac mislio sam da uzmem ojacan ali nije bilo pa uzmem taj duplo ojacani....
 
Prekontrolisi sasiju beraca da nisu popustili oni srafovi sto povezuju komusacki sto i sasiju,Imas ih sa obe strane meni se to desilo i stalno pucala osovina eliminatora komusine vario sam kupio novu dok nisam video sta je popustili ti nosaci i komusaljka visi,ne vidi se to golim okom ali u radu puca osovina i kod tebe je takav problem u pitanju,mozda je i berac negde pukao...
 
nezavisno od hibrida kad je vlazniji kukuruz bas ima zagusenje a kad se osusi manje
Bolje je da imas zvezde.Zagusenja moze biti i zbog sporog kardana to je bio problem kod mene na 214.Kod jednorednog zmaja to se lako resi tako sto se promeni lancanik u lancastom reduktoru ispred razvodne kutije onaj gornji veci ja sam stavio sa tri zuba vise.Kod kombinacije imt traktora i ovako ubrzanog beraca nema zagusenja, komusacki sto nije tesan i komusanje je bolje a drugu sporu zaboravis.
 
Sakupljac zrna je izbacen jos davno nemam pojma zasto tako da nemoguce da on pravi problem jer ga i nema. Od njega je ostala samo osovina jer ona prenosi pogon na ove proklete zvezde... Kazem vam da je sad sve to pokrivljeno to sad moram sve da skinem opet i da ispravljam i centriram kao 5 puta do sada...
Nije dupli ojacani misleci na dva reda lanca nego duplo ojacan, kad mi je 2 put bila havarija ja odem i kupim nov lanac mislio sam da uzmem ojacan ali nije bilo pa uzmem taj duplo ojacani....
Jasno mi je sad.Vidi to sto ti je grunt rekao ili eventualno da nije negde pukla sasija ali da je puknuta spadali bi kajsevi i lanci,nebi uvek lomio.Kad spustas i dizes beracke sekcije da li ide lako,da nije mozda zapeko dole kod osovine elevatora okomusanih klipova,pa da se uvija zadnji deo beraca.
 
Evo par slika sta je sve pokrivio....
2ihqate.jpg

Inace komusaljka je bila skoro prazna kad je doslo do havarije
11v1rlu.jpg

ovde je sve u pravcu ali sam i to rastavio za svaki slucaj...
bhjfpu.jpg

2ni4ei8.jpg

sutra ide na peglanje i novi lezajevi u pogon elevatora za svaki slucaj mada su ovi jos dobri....
142wqjb.jpg
 
@Nikola
To isto se i meni desavalo. Jednom sam ga popravio a drugi put prodao sa tim kvarom, al je kod mene jos vecu havariju napravio, i drugu stranu (zadnju) komusaljke je iskrivio i zacepio lim (sa tvoje trece slike) To se dogodi kad najasi lanac na pogonski lancanik, i onda ga umota, pa sve pokrivi. Vidis kako ti krivo stoji spaner, meni je krivio nosac spanera. Ne mogu da se setim kuda je isao lanac do spanera, dal izmedju 1 i 2 lancanika? Nevidim jasno na tvojoj 4 slici skicu kuda ide lanac cini mi se izmedju 2 i 3? Kuda ide?
 
Poslednja izmena:
Lanac ide gledano sa ove strane kako je slikano izmedju prvog i drugog velikog lancanika do spanera.... I to ide tako vec godinama od kako je izbacen sakuljac zrna u orginalu je put drugaciji... a onaj lanac sa zadnje strane je pucao i krivio spanere jedno 3 puta ove godine i 2 puta lomio zubcanik pogonski i to sve zbog ove strane sto pogoni zvezde... Tu nastaje problem ali nemam prestavu gde sa te strane je ostalo da se skine jos jedan red zvezdi i da se isprevi spaner pa da se lim malo dovede u red i onda opet da montiram i pustim da radi u prazno i gledam....
 
Nikoli Klek Kao što kaže član techa, najverovatnije (99%) ti se lanac "obmota" oko pogonskog lančanika koji pokreće osovine zvezda i odatle kreće havarija ! Gledam te slike što si stavio i čini mi se da ti je pogonski lančanik malo veći nego inače. Koliko je zuba na njemu ? Ako ti nije teško stavi sliku samog pogonskog lančanika !
 
Kameni pogonski lancanik se vidi na 4 slici dole na osovini pored konusnog zubcanika.... To je taj sa te strane gde je havarija a sa duge strane je lancanik sa poslednje slike veliki crveni sa leve strane...
 
Sad sam slikao da vidiš kako izgleda kod mene "putanja" lanca preko lančanika i španera a kao što sam i rekao izgleda da ti je veći pogonski lančanik zvezda. Izgleda da je prethodni vlasnik hteo da ubrza zvezde....
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Na ovoj slici se vidi pogonski lančanik pa uporedi broj zuba....
 
Broj zuba je isti samo je putanja malo drugacija kod tebe je izmedju 2 i 3 a kod mene izmenju 1 i 2. Prvi sam vlasnik tj naslednik zadnjih 8 godina koliko ja radim sa njim to nikad nije pravilo probleme cak ni caure nisu podmazane samo su jednom menjane zvezde i to je islo bez problema do ove godine
 
@Nikoli
Nije vam isti br zuba na pogonskom ,kod tebe na cetvrtoj slici sto se vidi je lancanik sa 13-14 zuba ,a kod kamenog je pogonski sa 9 zuba.
 
Kao što Sale kaže, 11 zuba a kod Stefana je veći dosta i on je definitivno krivac za te havarije što mu se događaju...
 
Nazad
Vrh