Zmaj berači kukuruza

Imam problem na Zmaj 222 vec 5-ti put krivi osovine i kida lance od onih zvezdi iznad komusackog stola... u pocetku sam mislio da je mozda star lanac pa sam kupio nov dupli ojacani, onda je isao pola dana pa otkine i pokrivi sve zubcanike sa druge strane tj. sa zadnje strane beraca onaj pogon elevatora i sve ostalo i polomi na pola onaj mali zubcanik sto je na osovini koju goni dupli lanac.. i tu opet sve promenim i lezajeve nove u trkacima i nov mali zubcanik i nov dupli ojacani lanac.. obrao je jedno 20 jutara posle toga i evo danas opet... sve pokidao pocupao iskrivio otkinuo nov lanac DUPLO OJACAN... Ajde da je otkinuo neki lanac sto stvarno trpi neku veliku silu ali ovaj od obicnih zvezdi sto samo teraju kukuruz preko komusackog stola to mi nije jasno....
 
Pojma nemam, prosle godine obrao oko 70 jutrara bez kvara a ove godine kvar na kvaru... Sutra ako bude kisni dan morace sve da se skine pa da vidimo sta ga muci...
 
Ta osovina gde ti se kidaju lanci ti je kriva,ukjluci berac i gledaj je u pravcu,mora biti da baca "osmice".
 
Sad su sve krive, ali ih ispravim na presi i kad ih stavim u strug nema odstupanja skoro nikakvih... Nije to ni mali posao zadnji put kad je bilo radio sam od 6 uvece do 4 ujutro da bi moglo ujutro da se bere... U ozbiljoj sam dilemi da ga prodjam u staro gvozdje i kupim neki drugi za sledecu godinu...
 
Nije pretegnut a ni labav onako odprilike sad koliko se secam imalo je mozda oko 1cm ili 2cm hoda na najduzem delu... Lupio sam sad ali tako nesto odprilike mozda i malo vise je imao hoda
 
Probacu da ga popustim jos mada i dalje mi nije jasan uzrok.... Evo sad razmisljam mozda mi komusaljka uhvati one pipke od zvezdi pa da to zaustavi i krivi osovine... Ove sad osovine su iskrivljene na dole tako da mi to jedino moze da deluje kao neki uzrok... Nisam pametan vise

- - - - - - - - - -

Komusaljka radi extra bar je do sad radila videcemo kad namestim ovo nije kasno da i ona krene da zeza
 
Kod mene je bilo do lanaca...
prvi put kad je se pokršilo ja sam par krugova pre toga dotegao lanac jer mi delovao labav
drugi put isto tako,kad sam popravio ostavio sam lanac polabav i radio sam još 4 godine s njim nisam više imao problema
 
Lance španuješ toliko da lanac na lančaniku može prstima da se pomera levo desno a ako ti je koja osovina malo kriva onda bolje da je malo labaviji, pitanje, osovine (četvrtaste) sa zvezdama na krajevima imaju bronzane čaure da li imaju namotano svile od kukuruza na njima i oko njih, hoće da namota na njih i kad uključiš berač usled obrtaja dolazi do trenja i zagrevanja i i hoće da ide otežano pa i da blokira, te zvezde moraju rukom da se okreću, proveri u radu da li se greju te bronzane čaure i ako treba da ih očistiš i malo nauljiš, pre sezone ih treba očistiti koliko može i malo nauljiti i posle nema problema a proveri i kako ti lanac uzubljuje na lančanik da nije koji previše lančanik pojeden pa lanac naskače.
 
Videcu sutra.... Hvala na savetima :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Bronzane caure sam probusio i stavio mazalice na svaku pa ih podmazujem vise nego tarup ove godine.... Vrte se bez ikakvih problema i kacenja za ista...
 
Da dodam obavezno proveri dali su ti lančanici u pravcu pošto pošto ako jedan strči više napolje ili unutra hoće lanac da naskoči a onda mora biti loma, ponaročito pogon zvezda i onaj iza što ima pet lančanika na jednom lancu.
 
na jednorednom zmaju 211 sa preradjenim kosem za kipovanje javlja mi se zagusenje u komusackom stolu,umesto zvezde su mi gumene lopatice i to su nove stavljene dali je to zbog prebrze voznje ili zbog tesnog komusackog stola,razmisljao sam da povecam brzinu gumenih lopatica.
 
Da dodam obavezno proveri dali su ti lančanici u pravcu pošto pošto ako jedan strči više napolje ili unutra hoće lanac da naskoči a onda mora biti loma, ponaročito pogon zvezda i onaj iza što ima pet lančanika na jednom lancu.
Sve je u pravcu sa svih strana gledano nista ne strci ne baca..... ali lomi i kida ...... da mozda probam da ih izbacim iz pravca.. od sve muke i da se nasalim malo....
 
Nazad
Vrh