Pšenica 2013/2014

Gde sa njom.Ona košta skoro kao 2 litra Dueta.Ni ovako nema ekonomske računice.

A sto ne sa sferu,ako vec zeli da izleci t upsenicu,nerazumem vas i vase komentare non stop neki duet ultra i neki fuzarijum klasa..alo psenica jos nije isterala klas a ovo na slikama nije fuzarijum nego lisna rdja,tako da trazite preparate koji su za lisnu rdju i obavrzno da se radi u dva tretnama,jedan nece pomoci nista..
 
Kapiram te,hteo si reci da je ulaganje veliko,ali ako vec hoces da ga odradis onda ga odradi da ima efekta pa nek i kosta,najskuplje je kad mislis da si prosao jevtinije a nicemu nevredi..jbg sta da se radi,kod mene se do pre nek idan drzalje psenice extra evo jutros video da pocinje i kod nas da se vidi zutilo po psenicama...'ebali smo jeza u ledja :osmeh:
 
Za vikend, ili odmah posle je u planu drugi i ako Bog da poslednji tretman psenice od bolesti. Za sad nema vidljivih bolesti, a vec je dobro isklasala. Dobice neki delovi koji su na oko losiji i nesto prehrane preko lista, a svuda ide i zastita od insekata, takodje drugi put. Licno smatram da je zdrava delom i zbog upotrebe insekticida i u prvom tretmanu. Nisu gamadi uspeli da se nakote i prenesu razne zaraze pa i da fizicki nanesu stetu.
 
Nisam ni stručan,ni učen,ali nisi u pravu

Lisna rđa pšenice - lat. Puccinia recondita i siva pegavost lista pšenice - lat. Septoria tritici nije isto,a nisu ni preparati za prevenciju - lečenje isti

Ajde da kazem da i ja nisam tolko strucan,jer mi je ratastvo kao hobi(povrtarstvo mi je glavni izvor i prihoda i zanimanja) ali kolko sam ja upucen septorija kad nastane ona ide od donjeg lista ka gore a ov ost osam video kod nas po polju je da su psenice sve odozgo(cini mi se zastavicar)pozutelji..sva sreca da je kod mene nema pa sta god da je ali ja bi uzeo ledjnu prskalicu i bas bi probao na koji preparat deluje..po meni je sfera nepravazidjena,ali je i preskupa nema sta,kako bi se pokazao score ili hemokonazol ili tako neki preparat?
 
Dobra je Sphere,al je duplo skuplja od preparata koji radi idealno posao,ne vidim svrhu bacanja para.

Ih al smo ove godine istudirali ove bolesti,lecenje,mozemo odma preko da dajemo casove:haha:.
 
Samo kazem da je sphera dobra,nekom bi spasla psenicu..ja je iskreno nebi u psenicu bacao taman pa da nemam ni zrnce da ovrsem...znam iz iskustva iz povrca da je vrh preparat(ebe je samo cena)
 
Nazad
Vrh