Pšenica 2013/2014

Kod mene bila 5 dana, nije nista falilo, bice to ok, videces.
 
img20140420174143.jpg

Balaton a druga polovina Ingenio.moracu da ga oprskam sutra ili u utorak.
 
Daj boze, samo se plasim da je en slepi sa zemljom, kukuruz takodje pliva ali njega mogu presejati ponovo, ovo nema povratka sta joj bog da
 
Prskano u ponedeljak lep i suncan dan,7 dana,posle 6-7 sati pocela kisa da sipi,e sutra je vec padala.Danas gledao,nista se ne menja.Nesto citam treba mu od 4 do 6 nedelja,nesto mi to mnogo ili ja nisam dobro informisan.

Da potpuno osuši,treba 4 nedelje,ali do prvih simptoma treba 7-10 SUNČANIH dana,a ovakve dane kao ovi prethodni,NERAČUNAJ
 
Katasroficne price se veoma dobro prodaju. Ne sumljam da se novi virusi javljaju i da su se javljali, ali isto tako ne sumljam da su hemijske kuce ti koji ih i proizvode zarad prodaje svojih proizvoda. To sto su lisna rdja kao i druge bolesti zastupljeni ove godine je zahvaljujuci godini,a ne novim virusima. Bilo je godina kad se nije ni mislio o prskanju fungicidima, ali zato ima i ovakvih godina.
 
Verovatno su gluposti sve sto pisu, ali jbg nije bilo ni jeke zime nije ni imalo sta da ubije viruse i bakterije. Nekako ja vise verujem da su sve te bolesti maslo nekih hemiskih kuca kao sto kaze @paorpaor. Prosle godine pred spremanje za zito zafali mi MAP-a za 1 kj i nisam isao da kupujem jer najavili kisu pa sam zurio da posejem.. Juce obilazio njive i zakljucio sam da je to zito najzdravije.. listovi lepi tamno zeleni nema nigde parazitra nema rdje lista ma zito boli glava dok na oim drugim zitima ima od svacega po nesto negde list zut negde ima paukova... E sad ja necu da kazem da je to zbog toga ali cinjenica je da je to tako, svuda ista agrotehnika isti predusev isto seme isti atar ali zita se razlikuju..
 
How yes no!:osmeh: Vise puta dokazano da prinos nije bas u korelaciji sa cenom. Videcemo kakva ce biti cena.:ppozdrav:
 
Danas sam oprskao dve parcele Falkonom to mu je od mene izgleda da ce biti losa godina za psenicu kod nas,nisam optimista i bas me zanima dal ce zaustaviti neku bolest ovaj Falkon.

- - - - - - - - - -

img20140421133337.jpg
[/IMG]
ovo ima na par mesta po malo.
img20140421133216.jpg


- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

img20140421133308.jpg
[/IMG]
 
Ja sam danas ponovo prskao pšenicu, Amistar extra 0.7l/ha. Nikako ne mogu da zaustavim rđu na Simonidi. Prvi tretman je rađen 06.04 sa Falconom i Arteom. Artea je uspela da zadrži rđu na prihvatljivom nivou ali Falcon nije odradio posao kako treba. Nadam se da će Amistar extra uspeti koliko toliko da pomogne.
 
Nazad
Vrh