Pšenica 2013/2014

Sta mu dodati? Zar nije dovoljno 2 aktivne materije koje nemaju isti metod delovanja. Mozda da doda neki Strobilurin ili da ide na Benzimidazol?
 
Kod mene ima mnogo manje rdje nego na slici koju je postavio @belgrade red star na predhodnoj strani.Ne znam sta da radim,da li da prscem ili ne...Koliko se krecu cene preparata za suzbijanje ove bolesti?
 
Prohloraz je slab za fusarium, sem toga nije ni registrovan za to, a tebukonazol takodje, vise je za moniliju i pepelnicu.Nema vise Karbendazima , on je bio jedan od provereno najboljih fungicida ikada napravljenih i nije bio skup.
Ali ga ukinuse kao i druge mnogo dobre stvari.Konkretno za fusarium je bio zakon!
 
KWS Ferija,malo je zivnula odkad je kisa pala.Prvi sledeci dan kad lisce bude bilo suvo dobija 2 zastitu.
img201404201746061.jpg

img201404201745501.jpg
 
Danas obisao psenicu , popravila se nakon 17 litara kise u dva navrata, sutra idem po SAN da odradim jos jednu prihranu , ako u zadruzi bude na stanju . Kao dobar za fuzarijum mi se pokazao Duet ultra i 99% je sigurno da ga necu menjati. Verovatno cu probati neki preparat sa strobulinima Amistar extra ili nesto slicno. Za sada Bumper P490 0,7 l /ha i Falcon 0,6/ha doza su se pokazali jednako 17 dana nakon primene. Za sada nema lisne rdje ni malo , na tri razlicite sorte.
 
Kod mene ima mnogo manje rdje nego na slici koju je postavio @belgrade red star na predhodnoj strani.Ne znam sta da radim,da li da prscem ili ne...Koliko se krecu cene preparata za suzbijanje ove bolesti?

Ako ima simptoma trebalo bi prskati dok nije uhvatilo maha , na toj slici sto sam postavio radjeno je falkonom vec 17.3 ali je vec bilo dosta zarazeno tako da je efekat slab , doduse nije cela njiva losa kao ovo na slici .Na drugim njivama sam radio zastitu posle ali nisu bile zarazene i sad izgledaju super a ova je losa i losa .
 
Ako brzo se povuce nece biti problema nadam se, opasno je ako je izbacila klas, isprlja ga sa muljem i kasnije je prljavo zrno i zetva je mnogo teska.
 
Nazad
Vrh