Pšenica 2013/2014

Preporucite mi sortu pšenice, moram da sijem 1.5ha na jesen, Diabrotica mi je je*ala kukuruz, danas obilazio i to pada samo tako, ima vec oko 2000m2 pologa a bice jos tako da moram da mijenjam kulturu. Veoma mi je bitno da pšenica bude što niža zbog polijeganja, ovdje često imamo jak vjetar.
 
Definitivno apach... meni bez gresku daje ar dzak od 50-55kg, inace ove godine sam imao cak i vise, ali naglasavam apach.
 
Pšenicu nismo sijali nekih 15 godina, samo kukuruz svake godine pa zato i imamo problem sa diabroticom, plamencem, kukuruznom pipom i žičnjakom. Iskreno, nemam pojma o sjetvi i odgoju pšenice pa bi bilo stvatno od pomoći da mi neko to malo složi i objasni šta i kako.
 
Druze kod mene ti je to malo skatljivo, ujesen ide 2-3kg po aru 3*15, a u prolece KAN isto toliko, nekad sa nekad bez prskanja, ali od kada imam apach radja bez greske, e sada nekad ulozimo vise nekad manje, ali to je prosek... Ne znam kakav ti je kvalitet zemlje, ali mislim da je bolje da konsultacije odradis sa nekim ko radi full agrotehniku.. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Predao sam danas psenicu u mlin,sorta Apac,hl 72,vlaga 12.8.Imam nesto i Ingenia,to necu jos predavati, ali na jednom uzorku hl 65,a vlaga 14.4,pa me interesuje kako tako los hl a zrno dosta krupnije i bolje od Apaca,sta utice da hl bude tako los?:sta:
 
Neće biti da ne poleže.Polegne u crnu zemlju kada se nabaca đubriva.Ove godine sam je imao i stigla je za vršaj dosta kasnije nego Simonida a sejane istoga dana.Po meni nije ništa posebno,jako se teško izvršava,HL solidan...A možda joj ni podneblje ne odgovara.Kod mene nikada više.
 
Ingenio je izmisljen za vise lokaliteta. :osmeh: Kad sam ja kao potpuni protivnik psenice resio da ga sejem.
 
Nazad
Vrh