Pšenica 2013/2014

Jeste primetili razliku u prinosu kod veceg razmaka u redovima?
Posto vidim da po sejalicama varira od 9-17cm
 
Биће чупаво. Симонида баш изђикала. Само да не буде неког чуда...
superstition.gif


dsc0463-copy.jpg
 
Drugari nisam poneo aparat pa nisam mogo da slikam. Imam bolesti na psenici ,listovi su poceli da zute odozgo pa na dole znaci vrhovi psenice su zuti kao da ih brenerom neko preso,zna li neko kakva je bolest u pitanju,i cime prskati. Prvi put kad sam je prskao herbicidom ubacio sam i fungicidom spartak to su mi dali ali vidim da nista nije uradio.:sta:
 
Koliko sam čuo u selu i okolini najviše su obolele sorte , Zvezdana , Simonida i Apač , dok druge sorte izgledaju ekstra za sada .
Čovek je zvao 4-5 agronoma da pita sa čime da prska žito od bolesti i uglavnom su mu svi rekli da je najbolje prskati sa
Duet Ultra , Falkon i Acanto plus.
 
Poslednja izmena:
Ja ću sutra morati Zvezdanu oprskati sa Acanto plus protiv septorije (pepelnice) koje je u zadnjih nedelju dana počela strahovito brzo da se širi i da žuti list od gore na dole.
 
Ja sam čitao da do cvetanja može a moja pšenica još nije klas izbacila. Zahvatilo je zastavičar i bojim se da ne zahvati i klas kada izađe.
 
Zvezdana i Simonida na mojim parcelama su štogod.Prva zaštita urađena kada se prskalo sa herbicidom.Boja modro zelena.Kiša joj je mnogo značila jer ne može da se prepozna u odnosu na stanje pre kiše.
 
Jedno je sigurno. Psenice su odlicno reagovale na padavine u poslednje vreme :osmeh:
Bolesti za sad nema ili su na samom dnu biljke i za sad je zastavicar p prilicno zdrav. Drugi tretman ce dobiti cim vreme to dozvoli za nekoliko dana, a do tad ce vec poceti i da cveta po koja.
 
Siniša u prvi tretman si mogao i sa bamperom 490(dve aktivne materije) a posle sa duetom, prosarom ,amistarom ili zamirom, uglavnom pošto si hemiju nabavio trebao si danas to i da odradiš, možda je i bolje što si uzeo amistar i zamir ipak oni pokrivaju više bolesti i imaju bolje delovanje.
 
Nazad
Vrh