Pšenica 2013/2014

Kod nas isto blagi uzas u ataru kako psenice izgledaju iako su vecina radili prvi tretman ali dzabe ubi je lisna rdja i ko zna sta jos,kod mene se moja drzi mada sam na dva tri mesta video da krece rdja pa cu sutra ici da vidim cime je prskati posto je prvi tretman isao Presing.Inace kod mene je sve posejana Eurofit Raifaizan sem jedne njive(1,5kj)koju sam kasno dobio u arendu i tu sam posejao PKB Talas i ona mi je najgora od samog starta,a njiva je dve god bila u parlogu i na njoj se najvise i vidi bolest.

- - - - - - - - - -

I da nema veze jel su njive orane,tanjirane ili gruberisane sve su podjednako obolele bar kod nas na nasem terenu!
 
Kris pa jel to i bandera krenula od ovih kiša?
Bandera je već počela da tone...

- - - - - - - - - -

Do kraja ima onaj čiča da ti zavidi!
To nije ovde,tu pšenicu još nisam imao hrabrosti da slikam.:osmeh:Tamo ima 7,5 kj. i spremio sam ovu špeciju uz fungicide i insekticide.

dsci2635.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad smo bili u Šimanovcima na prezentaciji,nahvalili su sa X kontrolnih parcela i poverovao sam im.:osmeh:A i dobri su im bili i ćevapi pa moram malo da im se odužim.

Radio sam regulator rasta,to se i vidi popreko kod bandere kolika bi bila pšenica da nisam prskao.:ppozdrav:
 
Kris jesi li ti video te kontrolne parcele?Ja prolazim pored njih redovno i da je tako kako kažu to bi bila Amazonija od pšenice a ona ista kao i sve oko nje.
 
Video sasm im kontrolne parcele samo na slikama i neke tabele sa brojkama kako je više rodilo tu gde je prskano.:ppozdrav:
 
Svasta sam ja radio,za svasta pare davao,al bez 10 kila ureje na 100l vode nema folijarne prihrane,ni za psenice,ni za jecam,ni za ovas,ni za lucerke,ni za trojke,ni za vestacku travu konacno ove godine u praksi dokazano. . .kukuruz sam isao maksimalno 4,5 kila na 100l. . .
 
Svasta sam ja radio,za svasta pare davao,al bez 10 kila ureje na 100l vode nema folijarne prihrane,ni za psenice,ni za jecam,ni za ovas,ni za lucerke,ni za trojke,ni za vestacku travu konacno ove godine u praksi dokazano. . .kukuruz sam isao maksimalno 4,5 kila na 100l. . .

Jel mislis na ureu iz dzaka, tj klasicnu ureu koju bacamo rasturivacem, jel nju rastapas i prskas?
 
Jel mislis na ureu iz dzaka, tj klasicnu ureu koju bacamo rasturivacem, jel nju rastapas i prskas?

Jeste,ova iz dzaka,kazu moze i vise da se stavlja ali nisam smeo,a i nema potrebe,i sa ovom kolicinom se bas vidi rezultat,kacicu neke slike kad prodje kisa. . .problem je neki element koji pali list,a nasa ureja ga ima vise od hrvatske i ostalih koji ovo rade masovno,zato nisam smeo vecu dozu,mislim da se zove Biuret. . .
 
Nazad
Vrh