Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Ja sam se rastao sa parama jos pre neki 2 meseca, kupljen od Dragana iz Svajcarsku...
attachment.php
attachment.php
attachment.php


- - - - - - - - - -

Napravio sam vilu za stajnjak...
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Ime! Da li prednji utovarivac radi preko traktorske pumpe ili si nabacio dodatnu pumpu? Secas se da smo pricali o tome pre kupovine.
 
http://www.polovniautomobili.com/oglas5427344/renault_12054/
Koliko bi kostala kasika za stajsko djubrivo za ovakav utovarivac i gde ima da se kupi? I da li mora da bude bas od ovakvog modela utovarivaca ili je to neki standard pa moze i od drugog tipa?

Ovo je euro kacenje i svi prikljuci sa euro kacenjem odgoveraju..........
Kasika obicna kao moja je oko 700 evra,kacenje se radi po utovarivacu,ja sam kupio u adutu.mislio sam da uzimam i vile za djubre ali nema potrebe,kasika uradi sve.............

- - - - - - - - - -

Interesuje me dali još neko sem Aduta pravi te prednje utovarivače u srbiji?
Kompletne utovarivace ili samo alate?Alate pravi i Botos iz ade ali je jako skup
 
Ja znam samo za Adut. Od njih sam i trazio pre par godina cenovnik, i dobio sam, ali na kraju odustao od kupovine.
 
Ime! Da li prednji utovarivac radi preko traktorske pumpe ili si nabacio dodatnu pumpu? Secas se da smo pricali o tome pre kupovine.
Stari tip 577 ima jedan razvodnik i jedan par izvoda, tako da sam tu povezao obaranje kasike, a za podizanje utovarivaca napravio sam multiplikator i pumpu postavio na izlazu kardanskog vratila...to su dodatni troskovi al nije bilo drugog resenja, bitno da radi dobro.
 
Stari tip 577 ima jedan razvodnik i jedan par izvoda, tako da sam tu povezao obaranje kasike, a za podizanje utovarivaca napravio sam multiplikator i pumpu postavio na izlazu kardanskog vratila...to su dodatni troskovi al nije bilo drugog resenja, bitno da radi dobro.




Kolega dali su one vile za djubar slabašne ili se meni to čini?
 
Kolega dali su one vile za djubar slabašne ili se meni to čini?
Na sta konkretno mislis?
Po meni samo sam donju cev promasio, drugar koji je vec pravio rekao mi da tu stavim 100x80 a ja ga nisam poslusao, cim sam poceo da je sastavljam video sam da sam pogresio, zato sam je ojacao od dole i gore...natovarili smo 70 trotonki za tri dana i ne odaje znake slabasnosti...

- - - - - - - - - -

Zidovi cevi su 4mm.
 
Na konstrukciju sam mislio ,ja sam pravio od cevi 80x80x4mm i od vinkli 40x40x6mm pa samih savijo već tri puta ,ali ja dosta vradim iz ovčarnika i korlata gde bude baš nabijen
 
Pozdrav u izradi sam zadnjeg utovarivaca za Toma Vinkovica 420,stigo sam do vila za gnoj treba ovakve da napravim e sad koliku duzinu vila dan ostavim?
images-10.jpg
 
Kao fabricki multiplikator 1:3 samo sto mi je cena da se useres 180e
Kad mi treba kardan lancanik se vrlo lako skida a pumpu ne diram, kad poteznicu stavljam ne diram nista...
 
Nazad
Vrh