Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Druze mogo su ti kratki ovi siljci ako sa njima mislis tovariti rollo bale.
 
Siljci su 65cm duzine i juce smo natovarili sa njma oko 80 bala i sve je dobro...
Materijal i siljci su nas kostali oko 150€
E sad ne znam da li bi bilo pametno da stavim jos jedan siljak gore jer je i ovako stabilno, juce mi ni jedna bala mije ispala sa siljaka pa mozda i nebi trebalo...


c3d54eb827b172df355a0f629b22fb5d.jpg
 
Mislim da nemaš potrebue za 3. šiljak. Kod mene ima ali sam ga skinuo. Smeta mi kad ih ređam uspravno.



Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
a285e8e93405cf91595efd822bd78de5.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako radi posao odlicno,ja sam imao 2 siljka isto ovako kao Pajac i moralo je da se centrira bala tj da se pravolinijski ide u balu da bi oba siljka ubola lepo cim dolazis malo koso jedan udje drugi gura. Tako da sam to prepravio i isao na varijantu jednog velikog siljka od 1m + 2 mala od 20cm cisto da drze balu da se ne okrece i onda bodes balu pod bilo kojim uglom bez problema.Takodje ako su siljci kratki kao ovi od 65cm kada se tovari slama koja je sitna dodje do "cepanja bale" ako je malo losije vezana (ne svaka li tipa 5-10 %).

64997053_1034464926752730_4332647804297019392_n.jpg
 
Ja sam po nagovoru majstora namontirao jedan siljak duzine 80 cm, mada sam spremio jos dva mala jer sam mislio da nece funkcionisati. Posle probe sam odustao od ta dva mala, apsolutno nema potrebe za njima. Natovario sam i istovario za sada preko 300 bala nijedna niti je spala niti pravila problem sto je na jednom siljku, ako bas mnogo promasis centar ona se okrene dok je dizes i posle stoji. Ko bale namesta da stoje polozeno za mene je mnogo bolje sa jednim. Pritom me nije kostalo nista. Polomljena osovina od kombajna zasiljena na stugu, nosac crtala od IMT pluga i 1,5metara starog l profila i jedno hvala majstoru sto mi je to sastavio. Napravljeno kao adapter da se srafi na kasiku, isto tako na srafljenje imam i vile za stajnjak.
 
Koja pumpa zupčasta ili klipna?
Koje je ulje
Razvodnik jel ima slobodan protok
Pritisak na koliko je narihtan

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel montirao neko na rusa onaj prednji utovarivac sto prodaje krokus golobok? To su poljski utovarivaci. Kako se pokazali ako neko ima iskustva neka ga podeli.
Kolega nisam montirao ali sam radio jednog rusa sa tim utovarivacem,javio se neki problem sa razvodnikom koji dolazi uz utovarivac pa je zeznuo pumpu na 820.
Opsti utisak i nije neki,nesto mi to slabasno deluje,ma da mozda i gresim.
 
Da ce puci na pola nece sigurno,garantujem.
Ovaj 820 se igra sa ovim utovarivacem i 1000kg dzambo vrecom.
12a39aea70af48d265a88391e9e771c4.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
da bi izbegli bezpotrebnu raspravu vi verujte ili nemoj te,nesto me ne zanima da bilo koga ubedjujem al se u svakom trenutku moze proveriti to sto sam napisao.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ovo je utovarivac iz krokusa,mislim da je placen nwgde oko 400000 din.
859761f8310527b77cfe27c8f9aa782c.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh