Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Taj smo u Badovincima mi gledali za same silver 100.4 jer nam je prodavac preko telefona rekao da je taj utovarivac fabricki za silvera,a kad smo otisli onda nam je poceo razne price kako tu treba samo malo da se skrati konzola i da se izbuse 5-6 novih rupa i da ce to biti kao fabricki... a pri tom ni dinar nije hteo da skine dok smo bili kod njega,a posle 2 dana on svao nas da dodjemo kao napravice nam neku cenu ako resimo da ga uzmemo... ali utovarivac je stvarno dobar,nama nije odgovarao samo zbog konzole...

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam računao da će morati da se prepravlja tako da nije strašno. Išao sam da gledam jedan u Banatu koji je isto kupljen u Badovincima al ga je majstor toliko unakazio sa prepravkama da je lakše bilo da uzmem ovaj koji ne paše nego taj što je već montiran na rusa :)

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Ceni 2200 da li vredi toliko? Sa slika se vidi da nije krivljen i covek kaze da je remontovan... I zanima me misljenje u vezi ovog jednog klipa sto spusta i dize kasiku?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Evo dokle se stiglo sa radovima ... ima još kontrole da se povežu i još neke sitnice (kompresor da se namesti, blatobrani da se pomere, itd.). Sledeće je da napravim vile za rolobale da mogu da radim a farbanje ako se stigne i ako komšije budu dale :)

d396a8812569df3057e0656b945de9f7.jpg


Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Ako mogu da pitam,i izvinjavam se ako je bilo pisano o tome već...
Ima li neko iskustva u vezi utovarivača Adut,kako su se pokazali i tako to?
 
Koliko godina ga imaš?
Ja pazarim 1000k,ugradnja na IMT 577.Plašim se da 750k neće moći da mi tovari uvek rolo bale jer neke prelaze 800kg.
 
Meni ti traktori interesantniji bez tih nadogradnji...neko da mi da jedan besan traktor sa prevrtacem da uzorem par hektara kad treba a ju cu njemu bager od 19t da potovari te bale ili zasta vec mu treba-moze u nebo da ih podigne ako treba:osmeh: bukvalno kad skroz podignes strelu i ispravis kasiku na gore moras da se sagnes da vidis gde je iz kabine.
 
Koliko godina ga imaš?
Ja pazarim 1000k,ugradnja na IMT 577.Plašim se da 750k neće moći da mi tovari uvek rolo bale jer neke prelaze 800kg.

Nemas cega da se plasis, 577 bez prednje vuce (dakle sa rukavcima) sa tonom manevrise kao zmaj, ako je sa prednjom vucom onda imas jos pola tone lufta.

- - - - - - - - - -

Ceni 2200 da li vredi toliko? Sa slika se vidi da nije krivljen i covek kaze da je remontovan... I zanima me misljenje u vezi ovog jednog klipa sto spusta i dize kasiku?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Jedan klip nema nikakvu manu u radu, sve dok ti ne padne ideja da napravis pratioca e tu onda vec mora da se razmislja sta sa jednim klipom raditi :ppozdrav:
Sto se cene tice za taj utovativac od 1500e pa na dole trebate da se trazite.
 
Poslednja izmena:
Koliko godina ga imaš?
Ja pazarim 1000k,ugradnja na IMT 577.Plašim se da 750k neće moći da mi tovari uvek rolo bale jer neke prelaze 800kg.

Koliko sam shvatio ti se ne bojis za traktor vec da li ce utovarivac biti sposoban...1000k naravno da je bolja kupovina...ja ovaj moj imam neke tri godine,za stajnjak je baba roga,ove godine smo prvi put tovarili rolo bale,nekih 80ak komada i stim se igra al su bale 120x120 nekih 300 kg sto nije nista..

- - - - - - - - - -

Imam i vile i kasiku,rusio sam neke zidove cigla-malter,tovario cigle,skidao sa kamiona po dva bureta od nafte...kaciojune kad smo klali..najteze sto sam dizao sa njim je krava od nekih 700kg,i to je na ler gasu radio..i do sad se nije nigde iskrivio..sto znaci da taj veci sto pazaris ce raditi sta ti padne na pamet bez ikakvih poteskoca..
 
Naravno da se ne plašim za traktor nego za utovarivač.Rolo bala senaže je ponekad i preko 800kg.E sad 750k diže 750kg ali tu nije uračunata hvataljka ili bilo koji priključak koji i sam ima težinu određenu.Mislim svakako da bih i ja kupio jeftiji i manji ali ne smem jer se plašim da nece uspedi da podigne svaku balu.Suve rolo bale nije problem ali sirove....
 
Gotovi radovi. Nismo uspeli da povežemo komande jer ventili zahtevaju pumpu sa konstantnim pritiskom pa smo zasad povezali na rusov razvodnik. Sad se treba navikavati na utovarivač jer dosad nisam radio sa njim. Kontam dok završim sezonu bala da ću se uštositi.

fc0e05bff36e39103991db7ed1b61d5b.jpg
ddc9a9beb196bb118a1d9202c3a4bd01.jpg
0b4a886d5e13d3c14c8afa5dbfef6caf.jpg
09b50c29b7ffc8551a5f91f7af86c020.jpg


Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh