Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Da li je neko radio remont ovakve zupčaste pumpe koja se koristi za zadnji utovarivač,ako jeste koliko košta?. Dešava se kad se zagreje ulje neće da radi utovarivač ili jako slabo,tj nema snage.A kad je hladno ulje radi bez problema.Pa me interesuje da li se isplati remontovati ili da se kupi nova koja baš i nije jeftina

2zfiaz9.jpg
Remontovao ja, sluzila 2 god, posle toga sve isto... remont kostao ako se dobro secam oko 200-250€
Tako da sam bio prinudjen da menjam, rodjak mi nasao polovnu od viljuskara, radi vec 6 god punom parom bez ikakvih problema.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nadji polovnu pumpu nemoj remontovati
Mozes jeftino naći od buldožera BNT i ostalih djubradi
To je zupčasta petoletka oko 80_100l

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Svaka cast, odlicno izgleda, opravdava cenu... koliko je imao km kad te toliko cepnuo za prevoz??
Najbitnije da ima ulja dovoljno, e sad po meni bolje gusce.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
240km u jednom pravcu. Nasuo sam mu 20l hidrola 46 i radi dobro za sad.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Ima dosta km, nije skup prevoz.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Stavio sam temeljnu dva puta, silikon oko svih varova, ali sa crnom dvokomponentnom mi nije lijepo ispalo, još se učim raditi sa kompresorom pa mi se ocijedila na puno mjesta... Boja će se tokom rada oguliti, pa za godinu-dvije mogu ponoviti postupak...
 
Ja ga imam 14 god. Greškom stigao taj, hteli smo manji za 539 al došlo do nesporazuma pa ostao ovaj. Jes da baca traktor tamo vamo al radi. 14 god tovari nedeljno vagon stajnjaka bez većih problema.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ima li neko sliku daske za sneg za prednji utovarivac? Nesto razmisljam da mu okretanje daske bude putem el.ventila

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Zakaci kasilku :) sta ce ti daska.
Sem ako neces cistiti neke vece povrsine.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Zato sto prednji utovarivac nije predvidjen da trpi tako velike udarce itd . Koliko sam ja video svi traktori koji nose grtalicu za sneg imaju ojacanu sasiju. Na traktoru se postavlja ispod nosac koji prenosi silu sa grtalice direkno na zadnje tockove ( cizme ) . Inace pri vecoj brzini i iznenadnom udaru moze doci do havarije na traktoru.
 
Valjda se podrazumijeva da ralica ima barem preklapanje noža ako ne čitave daske. Ovih dana trebam praviti malu ralicu za motokultivator pa će imati neki vid zaštite, a traktorska ni slučajno ne smije biti kruto vezana. Ako se i nema riješeno sa oprugama onda bar sa sigurnosnim vijcima osigurati da vozač ne proleti kroz šajbu kad nož zapne. :osmeh:
 
Nazad
Vrh