Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Nikola i ti si tajfun, imas zeleni kombajn :haha:.

Kamo lepe sreće da je moj

- - - - - - - - - -

Kako znate da ce ova kasika da odgovara za Belarusa npr ?.Sta se tu gleda na tim prednjim kasikama da bi odgovarale za odredjeni traktor ?,ili im je kacenje za ram traktora isto ,nebitno od proizvodjaca-modela ?.Mada ne vidim kako bi kasika za traktor od 150-200 ks odgovarala na manjim traktorima.

Kasika je dosla sa traktorom od 110ks koji po gabaritima nije veci od 820rm.Orginal kacenje ce se nadam se prilagoditi rusu:haha:
 
@Nikola Indjija
Znaci bice varenja,pravice se nosac da se kasika prikaci za traktor ?.Pitam jer pojma nemam o kasikama,a uzeo bi i ja mozda za traktor jednu.
 
Rusu treba pojačati šasiju, ljigava je oće da pukne, verovatno ovi sa ravnim mostom bolje podnose utovarivac, kontam nema tih hilcni opruga i čuda

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nakon stavljanja balonki 10,75-15,3 rad sa utovarivačem je puno laksi jer gume nose teret samo tako u odnosu na njegove orginal 6,00-16. Iza nosi nosač sa 20 komada IMT utega stara linija (ukupno skoro 600 kg) i sa punim vilama stajnjaka radi na svakom terenu kako god bilo. Inače poznatu kilažu od 600 kg diže bez brige, a vjerujem da može i više.

2qdc47n.jpg
[/IMG]

Uglavnom balonke su za svaku preporuku.
 
Meni je zao sto nisam ceo utovarivac pravio sam, nije to mudrost ni kumst nadji koji ti odgovara preslikaj izmeni nacrtaj odnesi da iseku i saviju i sastavi nastruzi klinove i ušice povari i gotovo i ovako sam kupio samo bananu i korpu 250e
Trebao sam preslikati neki sto ima brzo kacenje paralelogram isl
Nzm možda prodam ovaj ili uradim još kasiku zbog peska za torove
Mada gledam na YouTube okrenute vladimirce i male ursuse to mi je full
Kad bi okrenuo jednog T40 to bi bilo moćna sprava


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ево палетар који сам сликао у пролазу за п.у
c12c458f35f8684426d9e0220f3e8f6b.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
https://youtu.be/T54jnT6zVBM
Sad se setih da sam pre jos gledao to, evo nadjoh na yt. I meni se jako svidela ova ideja, daleko bolja stvar od prednjeg utovarivaca na nekom malo manjem traktoru.. pogotovo T25 ima valjda 6 napred 6 nazad...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod vladimirca je to jako interesanton... on ide i napred i nazad istom brzinom... (ursus 330, 335 ne...).
 
Nazad
Vrh