Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
M

misasumadianc

Guest
Kakvi su prednji utovarivaci (slicni utovarivacima na bagerima ) za utovr stajnjaka i da li se isplati kaciti kasiku ( kao na bageru ) na traktor .Mislim na opterecenje hidraulika i samog traktora .
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Pa sigurno da se isplati, taj utovarivač zameni mnogo ljudi. Opterećenje traktora i hidraulika- pa to je i napravljeno da olakša posao, ne razmišljaj o tome, nećeš ti da tovariš mokar pesak. Ako je lakši traktor okači neke tegove nazad, da ga ne voziš na 2 točka :cao:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

ako na traktor nemas, hidraulicni volan, nemoj ni da pokusavas sa kasikom, jer treba da okreces ko lud, ako je mehanicki volan.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

misasumadianc je napisao(la):
Kakvi su prednji utovarivaci (slicni utovarivacima na bagerima ) za utovr stajnjaka i da li se isplati kaciti kasiku ( kao na bageru ) na traktor .Mislim na opterecenje hidraulika i samog traktora .
Na koji traktor si mislio?
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

A preporucljivo je da je traktor sa prednjom vucom! Ja sam vozio kasiku za torpedom bez prednje vuce a sad je imam na ursusu sa prednjom vucom, razlika je nebo i zemlja!
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Trnavac je napisao(la):
ako na traktor nemas, hidraulicni volan, nemoj ni da pokusavas sa kasikom, jer treba da okreces ko lud, ako je mehanicki volan.

Nije sve u snazi. Treba znati kad treba motati volan na traktorima koji imaju mehanički volan i prednji utovarivač. ::namigivanje::
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Bećarina pusta je napisao(la):
Trnavac je napisao(la):
ako na traktor nemas, hidraulicni volan, nemoj ni da pokusavas sa kasikom, jer treba da okreces ko lud, ako je mehanicki volan.

Nije sve u snazi. Treba znati kad treba motati volan na traktorima koji imaju mehanički volan i prednji utovarivač. ::namigivanje::
Mislio sam na primer ko sto je Rakovica , ili 558.Teski su na volan, a jos i puna kasika, pa nemozes da smotas, a kad je sa hidraulicnim volanom traktor, onda ko sa igrackom.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Treba i da podaspem kolotrag kroz vocnanjak do dvorista pa bi ga koristio i za kamen, makadam
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Nasao sam na netu Tomu Vinkovica sa prednjom kasikom, a servo je od Mercedesa 123-ke. Sve je Home Made, do yaya je!
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

i ja sam razmisljao toma sa kasikom da cistim sneg i smetove al otac kaze snjim nema leba mali je!!!
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Ma nebi reko :D
Post je spojen: [time]1254001424[/time]
_________________________________________________
mali jeste , ali nije slab nego je samo spor (po meni) ali zato ima odlicne manevarske sposobnosti.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

tako je Karalic, za vinograde je zakon, ima ga komsija kod mene, ma sve sa njimradi, samo sto je spor!!!! :D
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

ovde na zapedu traktor bez FRONTALA za jedno domacinstvo je nezamisliv. ili ko nema frontal na traktor, taj koristi viljuskar ili specijalnu masinu WEDMAN (lici na mali ULT i na nju pasuju svi prikljuci kao i na frontal). savremeni prednji utovarivac(frontal ) je EURO. Nebitno koja je marka samo treba da je EURO i onda prikljucci pasuju svi. a to su KASIKA, KROKODIL, IGLE za subu slamu,KLJESTE za uvijene bale u najlon i VILJUSKE ZA PALETE.
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Evo malo slika sto sam skinuo sa interneta. Fendt sa frontalom bez ikakvog prikljucka na Frontal.
xnsyo2.jpg
Evo ponovo Fendta sa Frontalom, ali sada sa kljestama za rolo bale.
2gvsax4.jpg
Evo i jednog Frontala koji je odkacen od traktora i nije na svojim nozicama, nego je polozen na zemlju.
2ia7jhs.jpg
Ovo su prikljucci za frontal: krokodil i obicna lopata.
j5iasg.jpg
Evo i viljuske za palete.
8yb87l.jpg
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Interesuje me gde ima za 539 da se nadje prednji utovarivac
.Ovi u fabrici kazu da ih nemaju vec 20 godina
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

Planiram ja da uvezem jednog. Ali josuvek je sve pod znakom pitanja. Pazi ima tu 1 problem kad imas prednji utovarivac bilo bi povoljno da imas i hidraulicni volan na traktoru. :ppozdrav:
 
Odg: Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašerika)

begić je napisao(la):
Interesuje me gde ima za 539 da se nadje prednji utovarivac
.Ovi u fabrici kazu da ih nemaju vec 20 godina
Valjda neko zna čiji proizvođač?
pict0689.jpg
 
Nazad
Vrh