Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Pa da pocnemo. :)
0f63e4d274d0e066f554547b145afb2c.jpg
f9d3d90f755b3085e62e53d65650085e.jpg
18cc09f66ce89a78edba0d5dce658c68.jpg
134bf872525fd11ec84a4c22a269ed26.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
Domacinski, svaka cast

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Dobrincan, bez sale, ako si u mogucnosti razmisljaj o brzom kacenju. Ko zna, za koju godinu mozda budes nosio slamu za prostirku vilama i samo cap-cap prekacis na kasiku, njome zahvatis silazu i polazes bikovima.
Hvala svima na savetima, odlicno se snalazi ferga u njivi bez tegova, a i treba prikolicu na kraju da zakacim. Sto se serva tice, samo sam se pomirio da nema motanja u mestu. Cim traktor krene, ide to.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Preko zime prvo krecem u obilazak par domacinstava koji rade sa rolo presama i utovarivacima da cujem njihove utiske i vidim kako to u praksi izgleda. Pa cu onda na osnovu toga videti da li cu prelaziti na ovaj sistem.
 
Koliko košta jedan prednji utovarivaš polovan za rusa jer kako se kaže nema radne snage a i godine nas jedu,a kad sam tu koja bi po vama rolo balirka bila dobra ,meni treba neka manja,godišnje pravim do 3000 bala kockastih.
 
Sto se izbora rolo prese tice zavisi dali ces raditi samo suvo ili kombinovano suvo i zeleno.U svakom slucaju posto neces raditi puno mozda nebi bilo lose da uzmes sa valjcima tako ces moci da radis i suvo i zeleno a i jednostavna je za odrzavanje.Sa kaisarom si ogranicen samo na suvu masu ali bolje i lakse balira slamu i po najvecoj zegi.Ja imam Gallignani 9520 na valjke i zadovoljan sam. Radim sa njom godisnje 250 bala sjenaze, 350 slame i oko 150 kom. sijena i jos po neku balu komsijama i prijateljima.
 
Uspesno odradjeno, pitam se ko bi rucno potovario ovoliko djubre da nije ove spravice
141b53f8725c23b338ebbd0740d9ca40.jpg
519174cd18aded01d3abb16ff2e2614b.jpg
37e83723e672f5d9da6bba22033cfef4.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Deks. Kako ga kacis za traktor, i dali bi moglo sa njim da se malo vade panjevi i prokopa poneki kanalcic.
 
Deks. Kako ga kacis za traktor, i dali bi moglo sa njim da se malo vade panjevi i prokopa poneki kanalcic.
Paa.. nije bas najlakse zakaciti ga ali posle 15-tak god sam navikao, oko 2h posla i to je to... ako te interesuje mogu slikati detaljno i opisati postupak.
Naravno, imamo neke njive koje smo kupovali pa krcili i naravno bilo panjeva vazda, vadio sam sve bez problema, svi panjevi su bili bagremovi, (od prilike najtezi za vadjenje) sve sam uspeo povaditi bez nekih problema, polako se odkopa i izvadi...
Jedan stari majstor mi je rekao, "panj nikako na silu da vuces, samo polako kasikom ga na vagu izvlacis, ako kasika pukne, to je najmanji kvar".
Inace za to imam kasiku 40cm, a ova je 90cm.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kada uhvatis vremena skljocni koju sliku, nije nista hitno ali me bas zanima jer bi mi bas odgovarala takva spravica, sto kazu ovde na forumu, cim mi komsiluk dozvoli.
 
Kada uhvatis vremena skljocni koju sliku, nije nista hitno ali me bas zanima jer bi mi bas odgovarala takva spravica, sto kazu ovde na forumu, cim mi komsiluk dozvoli.
Ako mi se desi da zaboravim, pusti mi poruku u privatne poruke...
Treba pogledati po odpadima, ako bi se mogla naci zadnja ruka od neke profi kombinirke, napravi se kacenje na traktor, to bi bila prava stvar...
Ovo je ipak hobi masina i manje su joj mogucnosti, nema bocni pomak, teleskop itd...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh