Ukrasno drvece i siblje

molim nekog da mi kaze cula sam za judino drvo da je prelepo pa me zanima koliko raste u visinu a koliko u sirinu maksimalno i slika ako moze?
 
Hteo sam neku zivu ogradu ili neke cetinare zanima me sta je bolje dali ovo http://www.cudesna-zivaograda.rs/index.htm ili neke neke cetinare.Posto se u cetinare nerazumem bas koliko se krecu u ceni i kakav im je rast mislim da je za zivu ogradu bolji ovaj turkemistanski brest dali neko ima ovu zivu ogradu ili je video posto na sajtu vidim da brzo rasti i dosta ga hvale a sad bi posle snega trebao nesto u martu da posadim oko kuce i dvoriste do komsije
 
Čudesna živa ograda je baš čudesna, jer raste brzo i dobro pokriva. Ima situacija kad je najbolje rešenje, međutim recimo ako radiš sa četinarima, tad ne moraš šišati svakog meseca živu ogradu. Opet četinarima treba dosta da porastu i da pokriju površinu.

Sve zavisi šta ti konkretno želiš, koliko brz priras biljke, koliko često da se šiša, kakvu formu da ima biljka. Četinari idu jedan evro za svaku godinu rasta, pa šta želiš, kolko ti biljka odgovara. Ako sadiš mnogo biljaka, onda ćeš verovatno uzeti manje biljke, koje su jeftinije. A za manji broj biljaka je bolje kupiti veće biljke, jer tad nema potrebe da se čeka da narastu.
 
dali neko ima ovu zivu ogradu ili je video posto na sajtu vidim da brzo rasti i dosta ga hvale a sad bi posle snega trebao nesto u martu da posadim oko kuce i dvoriste do komsije
Имам ја. Купио сам јуче и данас садим 40-ак садница туркменистанског бреста.:osmeh: Идем цик-цак, садим уз жичану ограду до комшије. После садње ваља скратити на дужину 10 до 15 цм, добро залити и то је то.
 
Имам ја. Купио сам јуче и данас садим 40-ак садница туркменистанског бреста.:osmeh: Идем цик-цак, садим уз жичану ограду до комшије. После садње ваља скратити на дужину 10 до 15 цм, добро залити и то је то.

Druze evo sam i ja danas poceo sa sadnjom juce stigle sadnice isto u dva reda neizmenicno sadim,sadnice mi stoje u vodi skoro 24 sata i vec pocinju da pupe ili mi se cini :sta: .Malo ide sporije nemam busilicu vec neku metalnu cev nabijem vertikalno i napravim rupu ali dobro sticu za 2-3 dana.Plasilo me da skratim sadnicu na 10 cm od zemlje ali cu je ipak skracivati posto i pise i i ti kazes mada deluje mi slabasno sada
 
Мислим да су јуче стигле саднице свима који су наручили за пролећну садњу. Да, пупе, кренула је вегетација. Мали, ситни, сљатки, пупољчићи.:osmeh: Ма скрати слободно од 10 до 15, тако ми је рекла јуче она жена из СИЛ клуба што их продаје, тако ће и корен бити јачи, а и гушћи жбун у будућности. Него данас кад сам их скратио било ми је жао да бацим остатке у смеће већ сам те резнице забио земљу па шта им Бог да. Ако се омладе, поклонићу некоме.:ppozdrav:
 
Ja sam to isto uradio ostatke sam u vodu stavio ako vidim da krecu da zive negde cu ubosti.Plasim se da mi nepropadnu ostale sadnice jel moze duze da ostanu zabodene u vodi imam nekih 35 metara da posadim a nemogu da postignem trebace mi jos 3-4 dana posto ih sam sadim
 
@steva 1984

Zašto sadiš sa tom šipkom ?Iskopaj kanal malo širi od motike i u dubinu 10,15 cm . Poredjaj sadnice sa jedne i druge strane ( cik cak ) ubacuješ izmedju lopatom sitnu zemlju i gaziš .Zaliješ dobro . Ja sam tako zasadio 350 komada veoma brzo .Za 3-4 dana mogao bih kilometar da zasadim .
 
Lakse mi je tako ide brzo i onda dobro zalijem i omeksa lepo zemlja.Imam jos sutra malo posla i gotovo.
 
Стевице јеси ли посадио, како напредује посао.:sta:
Него данас кад сам их скратио било ми је жао да бацим остатке у смеће већ сам те резнице забио земљу па шта им Бог да.
И Бог им је дао да се све приме. Што год забодеш у земљу, било са кореном или не, прими се. Има јак хормон као Врба :osmeh: Права коровска биљка :haha:
 
Da posadjene su na duzinu preko 30 metara zalivao sam ih intezivno sad su i kisu dobile krece polako da tera pupoljke mada izgledaju zasad jadno videcemo sta ce se desiti kroz kasniji razvoj biljke nadam se da ce brzo izrastiti kako ih nahvalise
 
Zna li neko koje je ovo drvo?
5s6sk.jpg

Obod lista je bevo,a u sredini svetlo zelen.
Ima i one male visuljke,k'o bagren.
 
Ne mogu da vidim ovako, nisam tako nešto viđao. Ako bi mogla koja slika malo bliža fotografija lista, da se vidi u krupnijem planu.
 
Meni se čini kao neka vrsta bresta, ali tek po obliku lista ću biti siguran.
 
Kakvo drvo posaditi u dvorište?
Od susjedove kuće je to mjesto gdje je sada jabuka (koja će se rušiti u jesen i tu će doći novo drvo) udaljeno 2 metra.

Svjetlosti ima gotovo cijeli dan na tome mjestu.Pored je kruška.

Samo da kažem, dam posmatro čempres i takve vrste ali sam odlučio da ne želim to.
Već više nešto što krošnja se širi. Ne mora biti vočka.
Gledao sam da uzmem Paulownia-u.

Dobro bi mi došao svaki prijedlog.

Da kažem da sam ove godine napokon zasadio dud mladicu metra ipo! :osmeh:
 
Moj predlog bi bio Acer sp. ili kod nas poznatiji kao crveni jasen. Veoma zanimljivo i dekorativno drvo.
 
Ne pronalazim za crveni jasen rezultate, ali za crveni javor ima.

Ovaj crveni javor prekrasno drvo! Vjeorvatno si na to mislio.
 
Nazad
Vrh