Ukrasno drvece i siblje

Cmok za tebe!
Javljam ti cim dobijem sadnicu. Do tada evo slicice mog raja, doduse od pre 3 god. U pozadini se vidi zimzelena magnolija (Magnolia Grandiflora), koja je mnoooogo porasla u medjuvremenu, a umesto drveta jabuke, levo, posadih Lalino drvo (Liriodendron Tulipifera)

13yihqq.jpg
 
ivanhoe je napisao(la):
Dame Svaka cast za rajske vrtove :ppozdrav:

Hvala od srca! Nego, izmamio si mi osmeh-upravo tako imam nameru da dam ime rasadniku ukrasnog drveca i silblja RAJSKI VRTOVI!!! ::svaka cast:: Obecavam ti da ces dobiti gratis sadnicu po sopstvenom izboru :D
 
Najlepse hvala! Trudimo se iz petinih zila! :haha:
Sale-parteno cisus-napisah ti ranije, ali slike kasnile! Na ovoj nasoj duzini je zasadjeno 4 biljke! Skolski se sadi kad jos malo zahladi-ali ako nadjes biljke u ,,kontejneru,,mozes odmah!
Najdolje je saditi u jesen-zlatno pravilo za svu vrstu sadnje-prolecna sadnja je naravno moguca ali ako moze u jesen bolje je za biljke.Imaju vremena da se ukorene do proleca, prezime na stalnom mestu i odatle krecu novu vegetaciju-dok sa prolecnom sadnjom sve ovo kasni. Biljka ulaze dupli napor da se ukoreni a priroda je tera da krene sa vegetacijom.
Eto malecki kurs-nije na odmet!

Aurura-malo ali slatko!Daj neku noviju slikicu-da se vidi razlika!
 
agika 2 je napisao(la):
Najlepse hvala! Trudimo se iz petinih zila! :haha:
Sale-parteno cisus-napisah ti ranije, ali slike kasnile! Na ovoj nasoj duzini je zasadjeno 4 biljke! Skolski se sadi kad jos malo zahladi-ali ako nadjes biljke u ,,kontejneru,,mozes odmah!
Najdolje je saditi u jesen-zlatno pravilo za svu vrstu sadnje-prolecna sadnja je naravno moguca ali ako moze u jesen bolje je za biljke.Imaju vremena da se ukorene do proleca, prezime na stalnom mestu i odatle krecu novu vegetaciju-dok sa prolecnom sadnjom sve ovo kasni. Biljka ulaze dupli napor da se ukoreni a priroda je tera da krene sa vegetacijom.
Eto malecki kurs-nije na odmet!

Aurura-malo ali slatko!Daj neku noviju slikicu-da se vidi razlika!

Agika 2

Da li mi mozes preporuciti neki rasadnik u koji se mogu pouzdati da cu dobiti bas parteno cisus, posto se vec jednom dobio sta nisam trazio ?
 
Vrt sa ogradom od crvene fasadke veoma je lep, sve čestitke ::svaka cast:: , ako primate sugestije, mozda ne bi bilo loše da malo razredite unutrašnju stranu zida kad ste vec koristili lepu fasadnu ciglu, boja bi došla do izražaja. Da li vam ova puzavica menja boju tokom godine, u par rasadnika nude takve sadnice, krupnolisne kao vaša i sa sitnijim lišćem, pa da čujem utiske iz prve ruke?
 
Hvala....malo kasnim sa odgovorom!
Namerno smo ostavili tako gusto upravo da bi sto vishe sakrili zid. Kucu smo kupili-to je obicna cigla koju su prethodni vlasnici obojili u crveno.Boja se delimicno oljustila i bila je grozna pa nam je ovo bilo extra reshenje!
Puzavica je zelene boje do jeseni i tada menja boju preko zhute, narandzaste i u svim nijansama crvene!
Podsetite me da je slikam i u jesen.Zimi opadne i ostanu gole grane! Cak i to izgleda zanimljivo na tom zidu! :haha:
 
Zdravo društvo!
Ja imam nešto posađenog ukrasnog drveća volim se zanimati sa tim ali me interesuje kada vi prihranjujete folijarno tj.uopšte kada prihranjujete i sa kojim đubrivom. :ppozdrav:
 
Prilično uopšteno pitanje, kao da si pitao ratare kad i kako folijarno prihranjuju ratarske kulture. Zavisi od vrste do vrste.

Reci šta imaš otprilike, pa da iznesemo i neke predloge. :cao:
 
U Narodu Djul ili snezna lopta ili bombar [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Udika crvena lat:[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Viburnum opulus Lepo ukrasno drvo cveta u Maju bez mirisa raste i do 4 metra Evo i mog primerka :
14ae6wg.jpg
2nlbm01.jpg

[/FONT]
 
da li neko zna!videla sam davno na internetu sliku e sad neznam dal su to tuje ili cetinari mladi mada mislim da su tuje.posadjeno je kombinacija plava pa pored te svetlo zelena pa opet plava i tako do unedogled.to je kao zamena za ogradu a moze i ovako da se sadi jako lepo mi izgleda htela bih sebi posaditi al nemogu naci bas tu sliku da bih videla kako se zove pa da kupim.molim sto brzi odgovor.pozdrav svima od sandre!
 
U pitanju je bila sadnja varijante golden i blue naizmenično, ima ih nebrojeno sorti, ja ću dole da nabacim samo neke slike, da se stekne mogućnost poređenja.

Golden

thuja-plicata-goldy.jpg


Blue Sorta Sanders Blue

sanders_blue1.jpg
 
Cena zavisi od toga koliko su dugo rasle, u principu ide jedan euro plus za svaku godinu. Mada postoje odstupanja, zavisi koliko ih je teško gajiti.
 
Nazad
Vrh