Ukrasno drvece i siblje

Pa nije to jedini rasadnik u Srbiji da se mora baš od njih kupiti. Sad je bar prisutan veliki broj njih i sigurno se može naći neki drugi, bolji koji će slati robu.
 
Zvao sam ih neznam ni koliko,i niko neće da šalje robu poštom,jer su sadnice dugačke oko 2,5m. i mogu da se polome.
Našao jedan rasadnik u Ledincima,taj mi najbliži koji ima sadnice kuglastog javora.Čekam da se ovremeni pa po sadnice.
 
Prosle godine mi neke gusenice potamanile 6-7 simsira.Posadio bih nesto novo ,a da ne trazi mnogo svetlosti,sta mi preporucujete?Mozda da ipak posadim ribizle,za sad imam jednu,zemljiste je strmo.Pozdrv.::prica::
 
sa čime običnu živicu špricate da dobije boju? da bude zelenija? ima kakav domaci pripravak? ili kupovno nesto?
jako mi se je svetla a hocu da bude tamnija:osmeh:

 
Pa trebalo bi sačekati da listovi malo ostare, svetlo su zeleni jer su većinom mladi listovi.
 
P.S.Da li uzrok mogu biti oni mali puzici jer koliko vidim ima ih prilicno mnogo u njoj?
 
где си стево ;d} ево прошло је две године од кад смо посадили турк. брест. како код тебе напредује? код мене се све супер развило. прекјуче сам шишао врхове живице нећу да прелази отприлике 2 метра висине.

I?Kakvi su na kraju utisci sa ovim brestom?Isplati li se saditi ga? Pozdrav
 
Možda nije za ovu temu ali ne znam gde da pitam.
Da li neko zna kako se zove ovo drvo ?Dobio sam izdanak pre 15-ak godina,brzo raste i pravi ogromnu krošnju,ima mnogo izdanaka.U jesen svo lišće opadne , kad ga uhvati prvi mraz.Nema nikakav plod .







Ovo drvo je i mene interesovalo...zove se Dudovac ili Japanski dud...https://sr.wikipedia.org/wiki/Дудовац

Raste izuzetno brzo ali je invazivna vrsta i ima plitko koren...ima ga dosta kod nas....
 
Pozdrav kolegama sa obog dela foruma.zamolio bih vas za savet.naime,prosle jeseni sam zasadio ispred kuce dve mlade sadnice kuglastog bagrema.i proletos poceo sa zalivanjem i primetim da se jedan skroz lepo primio ima lepo lisce sad,a drugi ima mrtvu krosnju a stablo mu je zivo.cak tera i malo lisce sa strane.po savetu ljudi iz rasadnika orezao sam mu krosnju skroz do kalema i pokidao te sitne listice sa stabla.ali vidim da su grancice na krosnji skroz suve kao cackalica.ima li sanse da ipak uspe da se povrati i ako ne uspe da li je moguce na jesen kalemiti novu krosnju na ovo stablo?
 
Bio mi parkiran auto na nekom parkingu kad smo bili do bg, i zapadnu neke semenke ispod haube, kod brisaca, ja ih posadio i sve se primile, ovo je niklo
 
Da li poostoji neko ukrasno drvo, listopadno, visina 3-4m, sirina krosnje do 2m, sa minimalnim orezivanjem ili jos bolje bez orezivanja, i naravno da ne tera izdanke iz zila? Neki predlog?
 
Nazad
Vrh