Cena ARENDE u vasem mestu???

Ne bi trebalo al opet treba videti kakav je ugovor i da li su navedeni uslovi pod kojim se moze prekinuti.
 
Moze jedno pitanje....trebao bih da kupim 2.5 kj zemlje medjutim prodavac ima s drugim ugovor o zakupu do 2023 godine i nema nameru da dozvoli ovome da proda.Prodavac sizi trebaju mu pare a ovaj zakupac ne dozvoljava prodaju ugovorom o zakupu.Moze li se to ponistiti,ima li sanse da prodavac raskine taj ugovor o zakupu?

Nemoj se upustati u tu avanturu.
Ugovor o zakupu je pravno snazniji od vlasnistva nad nekretninom.
Ukoliko zakupac redovno izmiruje svoje obaveze sanse da se ugovor raskine su gotovo nepostojece.
 
Ako je ugovor overen u nekoj od institucija onda ne kupuj zemlju. Taj mora da je uzeo par godina unapred arendu 100%.
 
Druze,iz licnog iskustva znam.Ja sam kupio zemlju.Preveo je i sve bez problema.Posle se pojavio covek sa ugovorom sacinjenim pre mog o kupovini.Uredan ugovor i overen u sudu.Nema gde nisam bio i pitao_Ostalo je da on placa meni zakup na moju zemlju.Posle smo se dogovorili nekako pa su on i prethodni vlasnik bili da raskinu ugovor.Imao sam srece.
Zato sad notar upozori i pita prodavca dali je zemlja predmet zakupa ili bilo kojeg tereta koji nije zaveden u katastru nepokretnosti.
Nemoj se igrati sa tom kupovinom dok sve ne proveris.
 
Bilo je takvih situacija i kod nas. Jedini nacin je da onaj ko je zakupoprimalac povuce zemlju iz gazdinstva i raskine ugovor. Ako on NECE ne mozes mu nista. U sustini se ljudi dogovore mimo suda u 99% slucajeva.
Vecina ugovora o zakupu koje sam video imaju klauzulu da jedna od ugovorenih strana moze da raskine ugovor, kada se radi o ugovoru gde je unapred isplacena renta/arenda bilo je da samo zakupoprimalac moze da raskine ugovor pre isteka navedenog roka ugovorom.

@tile
Ne bi platio preko te cene, jer nema racuna raditi onda. A vijati svoje novce cemu to.
 
Kod mene UVEK stoji u ugovoru o zakupu,da se ISKLJUČIVO može raskinuti sporazumno,tj. SPORAZUMOM O RASKIDU UGOVORA,naravno PISMENO! Baš iz razloga,što sam svaku školu debelo platio! Sve ugovore pravim na 10godina i tako sam isključio da mi zakupodavac bilo šta radi "iza leđa",a i u slučaju prodaje mora prvo meni da ponudi,ako se ne dogovorimo,nikad nije bio problem da raskinemo ugovor,ako je i kupac čovek! Bio slučaj da je kupac hteo da me zaobidje,imao sam važeći ugovor o zakupu i suvlasnički deo parcele,vlasništvo susedne parcele,a kupac se nosio mišlju,da me može zaobići :haha:
 
Bilo je takvih situacija i kod nas. Jedini nacin je da onaj ko je zakupoprimalac povuce zemlju iz gazdinstva i raskine ugovor. Ako on NECE ne mozes mu nista. U sustini se ljudi dogovore mimo suda u 99% slucajeva.
Vecina ugovora o zakupu koje sam video imaju klauzulu da jedna od ugovorenih strana moze da raskine ugovor, kada se radi o ugovoru gde je unapred isplacena renta/arenda bilo je da samo zakupoprimalac moze da raskine ugovor pre isteka navedenog roka ugovorom.

@tile
Ne bi platio preko te cene, jer nema racuna raditi onda. A vijati svoje novce cemu to.
I kod nas ima tako nesta ,pa sad vlasnik ne moze da vrat izemlju,odn, da je on radi ,a uradili ga na 20 god. njegov pokojni otac(do 20-te god) i isto pise ono sto sam podebljao, ali sta vredi kad kod nas ima Srpski sudova.
 
Veoma interesantna diskusija. Čak iako vlasnik zemlje umre naslednici ne mogu raspolagati svojom zemljom dok ne istekne ugovor. Pitam se šta se dešava ako se zakupac razboli ili umre ili ekonomski propadne? Ko će onda njega ili njegove naslednike naterati da rade zakupljenu zemlju i plaćaju ugovoreni zakup?
 
Veoma interesantna diskusija. Čak iako vlasnik zemlje umre naslednici ne mogu raspolagati svojom zemljom dok ne istekne ugovor. Pitam se šta se dešava ako se zakupac razboli ili umre ili ekonomski propadne? Ko će onda njega ili njegove naslednike naterati da rade zakupljenu zemlju i plaćaju ugovoreni zakup?
Kod mene bio takav slučaj vlasnik umro potpisao neki ugovor naslednici hteli drugom da daju a zakupac mahao papirima pa su čekali da istekne ugovor.
 
Ovde neki na forumu izgleda ne znaju za cega sluzi ugovor, a sigurno nije da zameni toalet papir.
U normalnom svetu se sve regulise ugovorom jer je to jedini nacin da taj normalni svet funkcionise. Druga je stvar sto smo mi navikli da budemo stoka repata pa jedva cekamo da zaje...o prvog komsiju zato sto je drugi dosao i ponudio 5 eura vise. U sustini takav smo i narod koji bi se prodao za serpu ribe.
 
Sve se slažem. Ja sam ustvari hteo da kažem da stvari treba gledati iz svih pravaca.Mnogi od nas koji sad radimo zemlju ćemo kasnije davati u zakup.
 
Sve se slažem. Ja sam ustvari hteo da kažem da stvari treba gledati iz svih pravaca.Mnogi od nas koji sad radimo zemlju ćemo kasnije davati u zakup.

Ako nastave sa ovom politikom,vrlo verovatno,a sto se zemlje i cene tice,to je prica za sebe,neki daju budzasto,samo da bi dali,a neki traze astronomske cene.
 
Može se kupiti i takva zemlja ali u posed možeš ući kad istekne ugovor o zakupu,Imao sam takav slučaj sa komšijama,ovom trebale pare i prodao,normalno za manje od tada tržišne cene,a kupac pristao da je kupi,dao manje para,ali da sa njom raspolaže,kasnije!Ako obe strane imaju takav dogovor i interes,sve se može ugovoriti,a i tadašnji zakupac bio zaštićen da tu zemlju i dalje koristi dok mu ne istekne ugovor.Sve čisto i korektno.
 
Može se kupiti i takva zemlja ali u posed možeš ući kad istekne ugovor o zakupu,Imao sam takav slučaj sa komšijama,ovom trebale pare i prodao,normalno za manje od tada tržišne cene,a kupac pristao da je kupi,dao manje para,ali da sa njom raspolaže,kasnije!Ako obe strane imaju takav dogovor i interes,sve se može ugovoriti,a i tadašnji zakupac bio zaštićen da tu zemlju i dalje koristi dok mu ne istekne ugovor.Sve čisto i korektno.
Stari je post ali moram da se nadovezem, napravio sam ugovor o zakupu zemlje bez naknade na tri godine sa tim ugovorom sam prijavio zemlju u trezor , zakupodavcu sam isplatio arendu za ovu godinu i sledecu , razumem da zakupodavac tu zemlju moze da proda ali dali cu ja imati pravo da istu obradjujem sve dok ne istekne ugovor?

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Uzeo pre par dana njivu 1.1ha u zakup na tri godine za 50e godisnje. Sve po ps-u, ugovor o zakupu. Nije losa zemlja, uspeva lucerka na njoj. Polako ali sigurno i ovde se desava isto sto u istocnoj Srbiji...
 
Nazad
Vrh