Cena ARENDE u vasem mestu???

Ja puno arende imam isto na zito i kukuruz, 500kg zita i 500 kukuruza...
 
Meni je pre nekoliko godina isterao jedan od 70 i kusur godina 16 meteri po jutru,ja tu zemlju radim vec 10-tak godina,sva sreca pa se ponovila licitacija pa smo uzeli po donekle normalnoj ceni
 
tesko da ce pasti cena na jesen .. uvek ce biti neko ko ce to da plati, bar u mestima gde je dosta ljudi ostalo na zemlji.. ili mozda i hoce, nisam pametan , ali da su cene nerealne jesu i kako se nekom isplati da radi sa tolikim arendama pojma nemam , uvek se vodim time da je mozda ozbiljniji poloprivrednik od mene i da sa postignutim prinosima uspe da to isplati i zaradi ...

ja sam placao 150e , onda su mi trazili 300e sto sam odbio da platim... ljudi se vode time da paori placaju 80000din/h drzavnu zemlju , pa zasto onada i oni svoju ne bi dali u zakup po te pare, znaci nisu krivi krediti , vec mi sami..
 
Kod nas je uvek arenda bila 800kg zita i ove godine dodjose opet neki srbobranci i nude 250e za kj i to pare u napred.A imaju isto neki nasi otac i dva sina poceli redom da idu i otimaju zemlju nude 1000kg za kj+4000din od subvencija,a slag na tortu ove godine su isplacivali arendu racunajuci zito 20din dok su svi ostali placali po 16din i odma nasta pometnja medju arendasima odes da odneses pare kad nece ljudi da uzmu po 16din kazu oni tamo placaju po 20din napravise ludnicu bez potrebe ali jbg takav smo ti mi narod!
 
Написао и обрисао. Ко може нек склони и ово. Не умем. Нумем, боље речено.
 
612a420c940c0d2bff7f1b39ff2774411.png
AKO NENADJEM JOS ZEMLJE MORACU DA..:osmeh:
 
Kod nas je standard 500kg žita + 500kg kukuruza a ima ko plaća do 700+700.
 
Zavisi kako ko računa i koliko radi zemlje i šta očekuje.Recimo uzmem novih 10kj.Da mi ostane čisto sa njih po 10000rsd/kj to je onda 100000dinara.Nisu neke pare kad se gleda ali to su 4 mesečne plate kod Matijevića.Pa radim li ja toliko tj. četiri meseca na tih 10kj?Svako zna i treba da zna neku svoju računicu.
 
Zavisi kako ko računa i koliko radi zemlje i šta očekuje.Recimo uzmem novih 10kj.Da mi ostane čisto sa njih po 10000rsd/kj to je onda 100000dinara.Nisu neke pare kad se gleda ali to su 4 mesečne plate kod Matijevića.Pa radim li ja toliko tj. četiri meseca na tih 10kj?Svako zna i treba da zna neku svoju računicu.
a amortizacija?????
 
Stalno se potencira ta amortizacija.Mene lično to ne zanima niti interesuje.To je zastarelo gledanje na poljoprivredu proisteklo i nasleđeno iz socijalističkih kombinata.Logično je da ko uzima zemlju ima i mašine da je radi.Kad nema šta da mašine rade one propadaju kao i kad rade ili ajde malo manje.Često je mnogo gore da mašina stoji nego da radi.Isto tako gledam i na radnika.Ako već ima mesečnu platu neka je odradi ,a ne da ima 10 dana slobodnih dana mesečno (a plaćeno).
Opet kažem da svako zna svoj račun ali meni uopšte nije čudno i ne objašnjivo što neke gazde plaćaju 80000din/ha.Ja trenutno plaćam najviše zakup 800kg/kj pšenice i pola novčanog dela subvencije.Spreman sam da platim i 1000kg/kj samo ako se nađe.
 
Al ja ne bi platio 2000kg/kj.Niko mene ne može da natera da platim više nego što moja računica kaže.Traktor ne bi ni kupovao ako je u planu da on stoji jer ako radi "ide" amortizacija.
 
A kako onda racunati troskove nabavka novih masina? Gde njih ukalkulisati?

Pa radim li ja toliko tj. četiri meseca na tih 10kj?Svako zna i treba da zna neku svoju računicu.
Ne mozes sebe porediti sa tim radnikom, jer on sem svog rada ne ulaze nista u posao, a ti pored rada ulazes i svoj novac, a na sve to zarada ti nije zagarantovana.
 
Stalno se potencira ta amortizacija.Mene lično to ne zanima niti interesuje.To je zastarelo gledanje na poljoprivredu proisteklo i nasleđeno iz socijalističkih kombinata.Logično je da ko uzima zemlju ima i mašine da je radi.Kad nema šta da mašine rade one propadaju kao i kad rade ili ajde malo manje.Često je mnogo gore da mašina stoji nego da radi.Isto tako gledam i na radnika.Ako već ima mesečnu platu neka je odradi ,a ne da ima 10 dana slobodnih dana mesečno (a plaćeno).
Opet kažem da svako zna svoj račun ali meni uopšte nije čudno i ne objašnjivo što neke gazde plaćaju 80000din/ha.Ja trenutno plaćam najviše zakup 800kg/kj pšenice i pola novčanog dela subvencije.Spreman sam da platim i 1000kg/kj samo ako se nađe.
tebi ko da poklanjaju masine,da nisii ti za svaku dobio po pola od drzave pa te briga za amortizaciju
 
Diklofen

Dobra ti racunica do mog ... Kad dodju neki kojima se bolje isplati neg tebi onda nemoj da kukas .
 
Nazad
Vrh