Cena ARENDE u vasem mestu???

Pitanje je da li uopšte i daju taj iznos za sve površine.Ima slučajeva gde su ljudi prodali kojekome zemlju u arendu za neke basnoslovne iznose a od svega toga dobili samo kaparu i ništa više a godina prođe.

Kod nas nekolicina placaju u napred iznos od 200 do 250 e (mislim da je uzeo orano zemljiste)!
 
Још мало па невероватно,плаћате 150-200е по кј значи 300-400е по ха,код мене на југу је 50е ха и опет ми се слабо исплати а како је вама ја то не могу уопште да појмим.
 
kod nas privatna zemlja 300evra kj sa tendencijom pada,a drzavna od 35000 do 50000 po ha .Sta je mnogo a sta malo kazace iduca godina,ali od subvencija nece biti nesto ili nista .Koga vadi subvencija on je ::lose::
Biće još dogodine sigurno subvencije po ha,ali samo za gazdinstva koja plaćaju PIO od poljoprivrede

- - - - - - - - - -

Kod nas nekolicina placaju u napred iznos od 200 do 250 e (mislim da je uzeo orano zemljiste)!
Kod mene u selu se plaća od pamtiveka unapred,u susedno selo se doskora plaćalo od žita,ali i toga sve manje
 
@ mindjušar

Daj ti link postavi ovde da svako može odmah da vidi šta tačno piše na sajtu ministrastva.
 
MINISTARSTVO PREDLAŽE DA U NAREDNOJ GODINI SUBVENCIJE I PREMIJE OSTANU ISTE

VESTI Sreda, 12.11.2014.



Tweet





“Subvencije i premije u poljoprivrednoj proizvodnji nisu smanjene za ovu godinu bez obzira na rebalans budžeta. Nakon stručne analize, Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine, predložiće Ministarstvu finansija, Vladi Republike Srbije i Narodnoj skuštini RS da i za sledeću godinu budu isplaćivane subvencije i premije i to 100 evra po hektaru za zemljoradnike i 7 dinara po litru premije za mleko. Predložićemo takođe, da kriterijum za ostvarivanje prava na subvencije u biljnoj proizvodnji bude 20 hektara a ne 100 kao do sada.“ rekla je danas , gostujući u emisiji „Oko“, ministar poljoprivrede i zaštite životne sredine Snežana Bogosavljević Bošković.

Govoreći o premijama za mleko, ministar Bogosavljević Bošković je upozorila da Ministarstvo ne može trenutno biti zadovoljno efektima trenutne mere ali da će predložiti da i ubuduće premije ostanu iste jer se mora zaustaviti smanjivanje broja muznih krava a stočarstvo mora biti prioritet u narednom periodu.


Ministar Bogosavljević Bošković je naglasila da je potrebno uraditi analize i racionalno koristiti sredstva agrarnog budžeta kao i da Ministarstvo predlaže mere za koje se procenjuje i veruje da će dati rezultate a svaka mera koja se sprovodila u proteklih 10 godina a nije dala rezultate i proizvela je zanemarivanje ovog sektora mora biti zamenjena efektnom merom.


„Neophodno je da se sa više sredstava podstiče poljoprivreda ali naše mogućnosti su trenutno 5 % nacionalnog budžeta i moramo što pre ući u programe koji će omogućiti korišćenje sredstava iz ortpristupnih fondova EU.“ objasnila je ministar Bogosavljević Bošković.


Komentarišući veću mogućnost izvoza poljoprivrednih proizvoda na tržište Ruske Federacije, ministar Bogosavljević Bošković je izrazila optimizam naglašavajući da čitav proces izvoza poboljšavaju kontrole izvoznika i odobrenja naših stručnih službi kao i skraćena izvozna procedura na 30 do 60 dana.


Ministar poljoprivrede i zaštite životne sredine Snežana Bogosavljević Bošković je tokom emisije posebno naglasila da je limun uvezen za potrebe tržišta u Srbiji bezbedan za ljudsku ishranu što su potvrdile, kako redovne, tako i vanredne, kontrole stručnih službi.



Ovo je sa njihovog sajta,a ono što sam napisao je sigurno tako


http://www.mpzzs.gov.rs/lat//vest/1...едној-години-субвенције-и-премије-остану-исте
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod nas tranzicioni profiteri izdaju 50 ha i njhove subv.... na srecu sve im manje poslovanje ide.Meni ove godsine zapalo 5,70ari za dabe dok sam oko 8ha imao u ponudi koju sam odbio uz srdacnu zahvalnost.
 
Za babe samo da radim, koja cena nek je radi sam.Ovo sto naplacuju 50e namestile dve budale utrkujuci se(rivalitet, ko dva jarca preko drve).
 
Ajde da obnovimo ovu temu, kakvo je stanje sa arendama u vašem kraju ?
Kod mene u Padini još uvek zemlja u arendu ide 200-250 eura po kj. U odnosu na prošlu godinu cena arende se smanjila samo za oko 20 eura po kj, i pored jako loše sušne godine , kod nas je prinos kukuruza ove godine bio prepolovljen. Ja nešto nevidim zaradu na ovu cenu arende ali izgleda da neko računa drugačije. Za mene važi slogan bolje neraditi nego raditi a ništa nezaraditi :osmeh:
 
Kod mene jedan novopeceni bogatas kupio sve masine i traktor i kombaj i sad kupuje arendu za 300e/kj,odma isplacuje i netrazi subvencije.
 
Nazad
Vrh