Cena ARENDE u vasem mestu???

Код мене у селу се људи утркују ко ће више да плати за аренду, ваљда им је битно да се прича да раде 50, 100, 150 јутара земље. Цена је се креће од 150-200 евра по кј што је ненормална цена у односу на саму зараду са тог кј.
 
Uglavnom oko 200-250e po kj , a ima negde sto radimo i po 300e kj. a ovako cena je od 5000e do 7000e po kj.
 
Danas dao 6 jutara u arendu 19 metara klipa po jutru, i ostaju mi subvencije.
Po kom osnovu dobijas subvencije ako ne obradjujes zemlju? Ima li u ovoj drzavi neki zakon da to regulise. Licno sam protiv davanja subvencije, pogotovu ovakvim sto daju pod zakup, a ostvaruju subvenciju.
 
Pa subvencije ostvaruje onaj ko je uzeo pod zakup zemljiste,ali ga daje vlasniku jer su se tako pogodili...isto bi bilo da subvencije uzme covek koji obradjuje i da doplati vise 10000din na primer!!!
 
Bez obzira, cena se dogovara, hoćeš hoćeš, nećeš nećeš. Subvencije su namenjene onome ko obrađuje zemlju! Janosh je potpuno u pravu. Lično sam prošle godine ispao glup, što se tiče subvencije. Dogovorio sam se sa čovekom oko cene, rekao mu subvencije su moje, on samo klimnu glavom. I ja budala nisam u ugovoru napisao da su subvencije moje, pa mi je posle tražio pola, jer se tako dogovorio sa prethodnim zakupcem, pa je podrazumevao i sa mnom isto. I ja nisam hteo da se cenkam za 3ha, da posle budem i lažov po selu pa sam mu dao pišljivu polovinu. Uzgred, nisam više uzeo tu zemlju u arendu.
Ali sam ispao i glup i nefer prema ostalima od kojih sam uzeo subvencije.
 
Da ne budem pogresno shvacen, licno se ne zalazem za subvencionisanje, ali to da ostavimo po strani. Korektnije bih bilo da se drzava postarala da proizvodjac bude zasticen I da ne bude velikih oscilacija kao ove god npr, suncokreta. Da drzava ima neku strategiju razvoja. Radim zelju pod zakup, ali ne pravimo ugovore, retko ko u mom kraju dobija subvenciju, na zemlju koju radi pod zakup. Uzimaju je vlasnici zemlje. Cak ljudi napalacuju subvenciju na livade koje se ne obradjuju. Skupljaju racune na pumpama.
 
Ove godine jedino ako je direktno čarobnjak Merlin radio na pumpi moglo se naći računa.Drugačije nikako već keš,kolica,sigurica.
 
Kupio si zemlju za samo toliko?Kod vas tako jeftino?
Ma jok,vec on uvek nadje najjeftinije...Jos kad kaze da ima i subvenciju za te pare,pa odmah ga pola sela ne voli :) Cena zemlje ostala oko 300e po k.j neko vise,manje retko ko,ali ima slucajeva!Zakupodavci se izbezobrazili i ne daju ispod cene a ostali se plase da ne ispuste sisu,pa placaju...
 
Naravno da je moja subvencija ,nudili su joj 300 evra ali pola para sada a pola za gospojinu ,uglavnom tako rade ovi sto placaju 300 pa nagore.Pruzam se uvek kolko mi dugacak jorgan
 
Pre par dana davao sam ja coveku za 3 ha, klasicno koliko se daje kod nas 300 e/ha, ali zemlju radi neki Baja iz Sa, I kaze vlasnik, ako tebi dam nece mi platiti zakup, za ovu godinu. Rekao sam mu da otera ovog I dobija 400 nije se javljao.
 
Po kom osnovu dobijas subvencije ako ne obradjujes zemlju? Ima li u ovoj drzavi neki zakon da to regulise. Licno sam protiv davanja subvencije, pogotovu ovakvim sto daju pod zakup, a ostvaruju subvenciju.
Po kom osnovu vas briga kako se ljudi dogovorili, vama treba da polaze racune?
Uostalom imate temu o drzavnim subvencijama pa tamo ispravljajte krive drine, jel ste ekspert za to!
 
Ne treba meni, ali ce doci vrlo brzo vreme da se to dovede u red. Da se malo proreseta. Izgleda da I tebe kaci.
 
Da ne budem pogresno shvacen, licno se ne zalazem za subvencionisanje, ali to da ostavimo po strani. Korektnije bih bilo da se drzava postarala da proizvodjac bude zasticen I da ne bude velikih oscilacija kao ove god npr, suncokreta. Da drzava ima neku strategiju razvoja. Radim zelju pod zakup, ali ne pravimo ugovore, retko ko u mom kraju dobija subvenciju, na zemlju koju radi pod zakup. Uzimaju je vlasnici zemlje. Cak ljudi napalacuju subvenciju na livade koje se ne obradjuju. Skupljaju racune na pumpama.
100% tacno i jedna ispravka,svi ali bas svi ne dobijaju subvencije za zakupljenu zemlju.
 
Treba drzava da to jednom precisti. Ko ne radi ne treba da dobija. I ovako je nakaradno sve to zamisljeno. Mnogi ljudi se na slazu sa ovim sistemom davanja. Ljudi kukaju na visoke cene zakupa, ako pogledamo unazad rast je poceo sa pocetkom davanja subvencija. I svake godine ide samo gore.
 
Meni malo ta vasa racunica nikako nije jasna. Ako platite 50000din/ha i u psenicu ulozite jos toliko suvih para to vas izadje 100000 plus rad. 6tona po 18din to malo prelazi 100000, i koja je racunica stvarno ne znam. Kod nas je arenda 50-70e i to je mnogo kakve su lude godine. Sve te cifre koje se ovde pominju su van svake realnosti.
 
Nazad
Vrh