Cena ARENDE u vasem mestu???

Neznam kako je u drugim delovima Srbije ali kod mene ko uzme zemlju u zakup ne seje kukuruz,on odmah seje suncokret nebitno da li je njiva cista od korova ili kakvo je stanje NPK u zemljistu.Na parcelama uzetim u zakup seje se Suncokret psenica i tako godinama.Niko ne zeli da rizikuje sa kukuruzuzom!Za soju nemamo zemljiste,repa se ne seje godinama od kad ne radi secerana u Pozaravcu..Niko ne zeli popravljati tudje parcele.Znaci i da mu vlasnik parcele otkaze zemlju on je u najboljem slucaju vrati u stanju u kakvom je bila a,neretko i u mnogo gorem.Mesavina NPK se baca svake druge godine i to samo za psenicu,prinosi oko 4 do 5t psenice po Hektaru a Suncokreta od 2 do 3t po H.Zakup trenutno ide 100e po H.Neki placaju i do 250e ali svi ti imaju nekog u inostranstvu,ili imaju babu i dedu strane penzionere koji mesecno imaju penziju od 2000e i ulazu u unuka ili sina koji imaju masine od 50 000e i prinose kakve sam gore navao i uce mene sto sam jedva zaradio Rusa 82 kako ima zarade na poljoprivredi i to velike i kako je tu najmanja stavka kirija...
 
Mislim da tu ima svega,od pranja para pa ...Ko hoće kvalitetno da uradi setvu npr. pšenicu,malo je 400 € o ha ulaganja,bar ja uložim više.
 
Ja sam isto iz okoline Pozarevca,nisam u mogucnosti bio da obradjujem svih svojih 8 hektara ,meni sam ostavio pored glavnog posla 1h za kukuruz ili psenicu da imam za koje svinjce i kokoske,a ostalo sam dao u zakup 100e , prvi problem koji se pojavio je sto su svake godine njive bile sve manje i manje ,da bi danas npr. njiva sa 48 reda kukuruza nekada dosla na 43 reda i sada moram svuda geometra da vodim , iskreno trazio sam vise para za zakup 140e zato sto svi daju toliko za njive pored asfalta gde su i moje bile ,trenutno je drugi zakupac koji je platio tih 140e ali nije hteo prve godine da ide toliko dokle god se ne isciste od korova... ovo sa inostranstvom je istina ,ako Bog da sledece godine da prodam rakovicu 65 i stari sempeter berac pa da kupim bolji traktor i dobar plug i da povratim kompletno imanje, svi ti paori vecinom imaju neke neodgovorne koji rade za njih i kada je u pitanju znanje i volja,oni jednostavno neznaju da izvuku razor izmedju parcela ili ga razgaze ili ga suze,u vecini slucajeva suze njivu... kada vidis da njiva 1 klase zemlje zakorovljava,a obradjuje se sa traktorom renaultom od 100 i vise konja onda je tu sve jasno gde vodi tog vlasnika te njive,a i zakupca koji pije pice u kafani placa radnika,dok tata i mama penzioneri poklapaju sve to i bez obzira sto nema racuna to je to ... luduj sine samo nek si ziv...
 
Mislim da ću za sledeću godinu ponuditi 100eura/kj,pa ko oće oće,ko neće nemora,ubiće nas sa cenama,evo na pšenici-ječmu već viđeno,na kukuruzu,soji i suncokretu još nismo ni svesni
 
8-9-10 meteri zita/jutru zavisno od parcele i kvaliteta a ima "alavih" gazda koji su ponegde poceli i 12 da daju
 
Ništa nije daleko kad se uzme povoljno i kad imaš računa..Kod nas ima 200eur kj ali da ovu isplatiš unapred i daš pola za 2017
 
Mi mozemo samo da se hebemo u **greška i nista vise po pitanju cenkanja, jer su tu PADINCANI da pokupe svaki ar slobodne zemlje, a za udaljenost kuca-njiva tu tek ne moze niko da im prismrdi! Kod nas bi zemlja bila 7-8mc/kj kukuruza da nije gladnih usta iz Padine koji su spremni da daju za nove arende i 300e/kj. i daju nekima te pare, e posle se boksuju sa zakupodavcem i kukaju..
 
Mi mozemo samo da se hebemo u **greška i nista vise po pitanju cenkanja, jer su tu PADINCANI da pokupe svaki ar slobodne zemlje, a za udaljenost kuca-njiva tu tek ne moze niko da im prismrdi! Kod nas bi zemlja bila 7-8mc/kj kukuruza da nije gladnih usta iz Padine koji su spremni da daju za nove arende i 300e/kj. i daju nekima te pare, e posle se boksuju sa zakupodavcem i kukaju..
Zar vi nemate nikakve metode suzbijanja strane konkurencije?
 
Meni je jasno da idu traktorima daleko da obrdjuju, ali kada kombajnima predju 30km u jednom pravcu da bi znjeli. I jos placaju sto kazes 250-300e jutro pa to je katstrofa.
 
Neće biti prostora,po meni,ni za šta više od 100eura/kj,videćete! Nem uzmu subvencije sebi i nakrive kapu! Shebaće nas sa cenama naših proizvoda skroz,na pšenici smo već videli,a na ostalim kulturama će biti sa ovom kišom još gore! Dok svako svoj kajmak obere,nama ni surutka ostati neće!
 
Mi mozemo samo da se hebemo u **greška i nista vise po pitanju cenkanja, jer su tu PADINCANI da pokupe svaki ar slobodne zemlje, a za udaljenost kuca-njiva tu tek ne moze niko da im prismrdi! Kod nas bi zemlja bila 7-8mc/kj kukuruza da nije gladnih usta iz Padine koji su spremni da daju za nove arende i 300e/kj. i daju nekima te pare, e posle se boksuju sa zakupodavcem i kukaju..

Kako ja cujem svemu tome ste najvise krivi Vi iz Kozjaka.
 
Lupetate gluposti do tog dela atara ima 10-15km najviše i stize se traktorom za 30.40min bez problema a cena od 250- 300eu kolko ja znam ima 2-3 čoveka koji to plaćaju tako da ta priča nepije vodu ,i kakva konkurencija ili tudi atar kad polovina zemlje imaju ljudi u svom vlasništvu ,:ppozdrav:Drgane nemoj da pališ masu :haha:kad znaš da iste muke mučimo i ti i ja,nekada sam i ja plaćao 7-8ookg po 1kj a koje digo cenu znaš i sam al toje bilo pre 10-15god kadsu ljudi sami dolazili i nudili zemlju jer niko tad nije hteo daje radi,
 
Nazad
Vrh