Cena ARENDE u vasem mestu???

Закључио бих да цене иду доле

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kod nas sibaju sa 450e/kj... Ja sam imao zemlju u zakup 2kj na 10god ugovor ali posle 2god covek mi ponudio zemlju da kupim nisam hteo,kupio je neki lik iz sela i ja sam odma izasao iz zakupa,necu da se zameram za 2kj...
 
Kod nas se arenda kreće oko 8 metara žita, mada će se i to promeniti 100% sam siguran jer je prošle godine jedan platio 10 metara a ove godine su dva genijalca platili 200e/kj za 2 godine unapred, tako da je samo pitanje vremena... Kod nas nema podzakupa, ali ima seoskih tajkuna koji po tuđim atarima uzimaju zemlju u podzakup i plaćaju je po 400-500e/ha.
 
Nemate vi tajfune koji placaju 90-100k din/ha. To 500e/ha je kesa za drzavnu zemlju.
 
Te cifre idu za table od par desetina ili stotina hektara, ali sada su se dosetili, uzimaju svu državnu zemlju preko stočara po 200€/Ha, uz malu proviziju tim stočarima, a ostali neka ...
 
Kod nas nema mnogo filozofije oko arende, ili ćeš platiti to što treže, ili je nećeš ni uzeti... Tako da ćutim, radim, a dokle će tako ići videćemo...
 
@bojcetic Ti što plaćaju te sumanute cene kod vas za državnu zemlju, verovatno znaju da ima više zemlje na terenu nego što je zavedeno po papirima. Mada, i soja radja kod vas vrhunski, za razliku kod nas, pa ni matematika ne može biti ista.

@worm šta se buniš kod nas su te cene bile jos pre par godina. Mnogo smo napredniji od vas po tom pitanju očigledno imamo veće budale.
 
To su natereali i za 2ha u tri lepe materine "tabli". Teraju sve pa ko poslednji podigne ruku njegovo. Nisu terali njive po 0.5kj i sa 2kj livade. Dobro sto i nisam isao na licitaciju, bzv bi gubio vreme.
 
Nisu tudji novci, ovo su sve njihovi novci. Mnogo mocna firma koja gazi redom kao drobilica.
 
Po zakonu o drzavnom zemljistu ne moze se dati u podzakup zemljiste u drzavnoj svojini... Zanima me da li je to slucaj sa zemljistem koje je u privatnom vlasnistvu,tj. jel zakupac moze izdati u zakup zemljuiste koje je uzeo...
 
U decembru uzeo još 6 ha u dve parcele prvoklasne zemlje pored reke po ceni od 100 evra po hektaru. Ta je cena kod nas godinama, i svi se te cene držimo.
 
Mislim da 100 e/Ha kod nas nije nikad bilo. Bilo je 7,8,9,10 "metara" zita, ali tad je zito vredelo i to nije bilo tako jeftino.
Kod nas ispod 300 e/kj vise nema nigde i to da se plati unapred.
Zakup ce pasti tek kad dodje druga generacija poljoprivrednika, to jest kad ostane malo onih koji ce biti na selu.
Tako je kako je, to su trenutni uslovi.
 
Nazad
Vrh