Razlika izmedju ćurana i ćurke?

  • Začetnik teme MacakMackin
  • Datum pokretanja
Ja sam juče dobio 13 komada. Naručio sam ih kao ćurane, a da li će svi biti ili koliko će ih biti to sam bog zna. Video sam da su moji sitniji od onih koji su naručili ''mešano''. Moguće je da je dužina prstića merodavna za odabir. Videćemo.
 
Да ли неко зна где се могу набавити јаја од домаће/не за тов/ ћурке (хтео бих да их ставим у инкубатор)?
 
Jedva nadje coveka koji gaji domace curke. Covek je iz Sabca veoma preduzimljiv. Da li je moguce da nigde nema domaci curki bar ja nisam mogao da nadjem. Ako neko zeli domaca cureca jaja za inkubator rado cu sotaviti kontakt broj.
 
Pozdrav svima prvi put sam sa vama i isto se bavim uzgojem curki za svoje potrebe . prosle godine sam drzao 10 komada a sada u aprilu imam namjeru uzeti 15 komada . ja isto nisam siguran kada je u pitanju spol ali sam primjetio da curani imaj cetvrti prst pozadi noge koji je zakrzljao ali ipak dosta primjetan . mada nisam siguran sto posto da je to znak izmedju curana i curke.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima prvi put sam sa vama i isto se bavim uzgojem curki za svoje potrebe . prosle godine sam drzao 10 komada a sada u aprilu imam namjeru uzeti 15 komada . ja isto nisam siguran kada je u pitanju spol ali sam primjetio da curani imaj cetvrti prst pozadi noge koji je zakrzljao ali ipak dosta primjetan . mada nisam siguran sto posto da je to znak izmedju curana i curke.

Ivice:
Ujutru poraniš i daš im hranu.Sve što pojedu One to su ćurke a sve što pojedu ONi to su ćurani. ili

Uhvatiš ćure za kljun tako da ne može da diše- ako podiže nogice to je ONA a ako ne podiže to je ON.

Ovo je bila mala šala a sada ozbiljnije.Samo dobri poznavaoci mogu kod četvoronedeljnih ćurića razlikovati ćurke i ćurane.Do mesec dana ili četiri nedelje, kod nas se prodaju samo četvoronedeljni, muškarci su sitniji od ženki, i prilikom jutarnjeg gostovanja u objektu - kod njih ,na žvižduk, koji treba da bude prodoran i kratkotrajan, čurani se kočopere ili ti rašire krilca i podignu glavicu.Problem je samo što to kratko traje i treba uočiti kočopernog.Ovo je za nas laike jedna od metoda.

o njihovoj boji perja u tom uzdrastu i dužini prstića na nogicama verovatno mogu da diskutuju samo profesionalci.
 
Ко је овде ћурка -она кокетира дигне им темепературу - накостреше се и тако напети по сат времена а она се шетка около.Е ако би ми сада неко рекао ко је сада у тој комбинација ћурка

ofyop4.jpg
 
U pravu si.Oni su curke,a ona k...a koja dize temperaturu.:haha:

- - - - - - - - - -

E da :ppozdrav:.............
 
Od 8 komada sigurno imam 5 curaka i 3 curana. Napisao sam ranije...... i ako se toliko dugo bavim tovom i prodajom curaka ne umem da izaberem.:osmeh:
 
Ovde u Banja Luci skoro svagdje se prodaju muski/zenski....al lazu definitivno.Muski malo skuplji.....sledece godine traziti curke da bi dobio curane...nema druge
 
Ja kolko znam pol kod ćuraka nemoze da se vidi do 3 meseca,dok nepočne da bubri kozica na glavi:haha:,nije kao kod pile po krilca,a mozda i grešim:sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda si u pravu....ja isto ne znam...sad tek poslije 15 sedmica mogu razaznati...al ovi sto prodaju kazu da znaju prvi dan... a kao 4 nedelje garantuju 100%..... ocito znaju kao i ja haha
 
Nazad
Vrh