Kivi na nasem podrucju

Druze jesi ti siguran u te sadnice , jer meni je receno da ovaj sto je ostao zensko ali cim je poceo da cveta videlo se da je musko verujem da i ostali bili muski , jer kod kivija ima razlike u cvetu a stablo ,lisce isto kod oba pola ,muski cvet izgleda kao tocak od bicikla nosaci polena rasporedeni u krug dok kod zenskog stoje uspravno .
 
Ako meni pričaš...ja ne znam kako izgleda cvet ni ženskim ni muški, jer kod mene prošle godine nisu cvetali, a ne verujem ni da će ove...
Ali daaa, ja sam pogrešio , ustvari je ženski stradao...tako da mi je ostao samo par.
 
Da li moze, poredovog nacina, kako si prikazao, ovu biljku kalemiti u prolece...recimo na engleski ili prost spoj?
 
Hvala misoo83 što deliš tvoja znanja sa nama. Da li ćeš nekako da zaštitiš te pupove preko zime ili ćeš da ih ostaviš tako sa folijom?
Pozdrav....
 
gandrad

Moze ja sam bio planirao kalemiti ove godine u prolece ali me jedan covek zeznuo za kalem grancice pa od toga nije ispalo nista.


vuxsd

Foliju cu skinuti a pupoljke necu stititi, do sada ovaj kivi nisam nikako stitio preko zime i nisam imao nikada veca izmrzavanja pupoljaka i grancica, ponekad neka grancica izmrzne al to jako retko se desava.
Nego se dvoumim dal da prikracujem podlogu iznad kalema da bi bolje krenuli sa rastom kalemovi ili da sacekam jos jednu godinu posto mi se cini da bi podloga trebala sledece godine imati nekoliko cvetova pa da vidim ocel biti muski ili zenski cvet.
 
Nego se dvoumim.... ili da sacekam jos jednu godinu posto mi se cini da bi podloga trebala sledece godine imati nekoliko cvetova pa da vidim ocel biti muski ili zenski cvet.

Možda je bolja ova druga zamisao samo da li će krenuti kalemljeni pupoljak kako treba.... u smislu kako je poslednji na redu pa bi sva hrana išla njemu....
 
gandrad

Moze ja sam bio planirao kalemiti ove godine u prolece ali me jedan covek zeznuo za kalem grancice pa od toga nije ispalo nista.




Pitam , zato sto mi je kalem koji sam posadio prosle godine, osusio... i krenuo rast ispod kalemljenog mesta...pa planiram na prolece da kalemim ...a imam plemku od onog drugog koji je pravilno krenuo...
 
Posadio sam 4 sadnice dve ženske dve muške mislim da si dvogodišnje bile su u kontejneru dva metra visoke slučajno sam ih kupio od drugara ostale mu za 50 eura sve 4 sadnice dva muška sam uzeo zato što jedan nije imao lista na sebi kad sam ga posadio isterao kao lud ozelenio muški imaju tamniji list a ženski svetliji malo su napredovali a možda tako treba sadjeno je u junu ove godine iskopao rupe metar duboke ubacio kolica zgorelog stajnjaka pomešano sa zemljom pa sve to prekrijo zemljom pa onda sadnicu stavio i zatrpo odgore stavio pesak da nema blata i ne raste trava jedan ženski mi nije ni list obnovio ono što je imao prilikom sadnje je još na njemu i svetlo je a na rubovima lista osušeno šta mu može biti
 
Dobio sam dva korena kivija u vreme kada je vec krenula vegetacija, u ovom videu mozete videti kako oni sada izgledaju 2 meseca kasnije.


 
Pozdrav da li je neko kalemio kivi na nešto drugo tipa vinova loza?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Evo kako sad izgledaju plodovi na kiviju, mada moram reći da nije kod mene pa nemam nekih dodatnih informacija, ali pitajte ako vas zanima pa ću i ja pitati.

https://ibb.co/RgTvSnQ]

IMG-20220611-185156596.jpg
[/URL][/url]
 
Samo treba malo strpljenja, ima ta priča oko muških i ženskih biljaka i odnosu koji je potreban. Bez obzira koliko su mlade biljke treba razmisliti o tome da se napravi podloga na koju će se naslanjati.
 
Ja sam uzeo 3 komada, jedan muški i dva ženska (navodno), komšija ima već par godina, obilato rađaju i treba im baš jaka potpora (pergola neka)....

Za sada su se listovi otvorili i deluju baš zdravo i jako. Inače kalemljeni su.
 
To je to, sad što se tiče podloge zavisi kako se orezuju, ove što ja imam priliku da viđam povremeno su na relativno slabijem osloncu, ali se dobro orezuju. Mada im je osnovna namena da pruže hlad na manjem prostoru, a šta bude plodova to je bonus.
 
To je to, sad što se tiče podloge zavisi kako se orezuju, ove što ja imam priliku da viđam povremeno su na relativno slabijem osloncu, ali se dobro orezuju. Mada im je osnovna namena da pruže hlad na manjem prostoru, a šta bude plodova to je bonus.
Koliko sam ja video kod njih u dvorištu, to čudo toliko buja i toliko se razgranava da mu ni jedan korov nije ravan 😱😁
 
Nazad
Vrh