gasno ulje 01

ja i nemam puno goriva godinje da potrosim tog drzavnog, sigurno da nije nekog kvaliteta cim je za nas poljoprivrednike. smuckali nesto da bosisti imaju posla :haha:
 
Pa sigurno nam nece dati neki kvalitet, kao sto su na prolece davali D2, a vise je licilo na lozak, tako je i sad onaj skart i najgore gorivo ide poljoprivredi, kao i uvek! Pa dobro, moraju i bosisti da zarade koru hleba :)
 
Za sada je odličnog kvaliteta bar na pumpi gde sam ja sipao.Zelena prava poljoprivredna boja.Ne peni kada se sipa a bistro možeš čitati kroz njega.
 
Pa to sto je bisto i cisto ne znaci da je kvalitetno, pitanje je koji je sastav i koja je jacina goriva. Ja nemam za sad zamerke, smo taj zvuk sto je promenio. I cini mi se da je malo veca potrosnja, ali kratko je vreme da bih sa sigurnoscu rekao.
 
Posle par dana oranja sa ovim gasnim uljem po meni je sve ok.Puno je bolji od prolecnog d2, mtz52 mi po meni manje dimi sa ovim, potrosnja mi nije presla 12 lit/kj, a ispod toga nikad nisam mogao orati,ponekad je bilo i 15lit.Jeste da se strniste sada lako ore.
 
Da li se zna koji će biti povraćaj od Nisa sa onom njihovom karticom za poljoprivrednike. Rekli su da će odmah na pumpi umanjivati neki procenat, kao odriče se velika kompanija jednog svog dela. :osmeh:
 
Da li se zna koji će biti povraćaj od Nisa sa onom njihovom karticom za poljoprivrednike. Rekli su da će odmah na pumpi umanjivati neki procenat, kao odriče se velika kompanija jednog svog dela. :osmeh:

Ta kartica ce sluziti za dobijanje popusta za kupljeno gasno ulje posle nabavljene regresirane kolicine istog.Odnosno,kada potrosis zalihe ovog koje drzava regresira sa po 50 din. onda ce NIS da daje popust iz svog dzepa...ako da...
 
Upravo se vraćam sa NIS-ove pumpe, dobio sam račun uz karticu sa brojem gazdinstva, nije potrebno rešenje o aktivnom statusu. Radnik na pumpi nema pojma o bilo kakvim karticama koje deli NIS kao ni o popustima. Gorivo je zelene boje, prozirno i čisto. Deluje fino, sutra krećemo sa berbom pa će se videti potrošnja.
 
Upravo se vraćam sa NIS-ove pumpe, dobio sam račun uz karticu sa brojem gazdinstva, nije potrebno rešenje o aktivnom statusu. Radnik na pumpi nema pojma o bilo kakvim karticama koje deli NIS kao ni o popustima. Gorivo je zelene boje, prozirno i čisto. Deluje fino, sutra krećemo sa berbom pa će se videti potrošnja.
izgleda da je to slucaj od pumpe do pumpe meni su danas trazili na uvid potvrdu o aktivnom statusu gazdinstva
 
Neki dan su me zvali iz Nis-a da jave da su mi podaci uneti u bazu, papiri u redu sto sam poslao postom.
Koliko ce bit popust o tome jos nisu odlucili,rekla gospodja.
 
Drobi gde si sip'o gas. Ups gasno ulje.... Kod tebe u Pačiru? U Bajmoku ne spominju nikakav popust.....
 
Kod nas su od prvog septembra delili koverat sa formularom koji se šalje u Nis da aktiviraju tu njihovu karticu. Ali Nis se još nije dogovorio sa državom oko poreza,tako da još ništa od toga.

Za sada sam samo koristio gaso ulje u baliranju soje, potrošnja je povećana to je sigurno. Torpedo 45 za oko nekih 1000 bala povećao potrošnju za oko 4-5litara, to nije malo ::novac::. Do sada sam potrošio preko 300 litara na baliranje. Ipak će se morati vraćati na ED.
 
ja juce sa traktorom na pumpu da sipam gasno ulje, a oni mi kazu zabranjeno nam je da sipamo u rezervoare, smemo samo u kante, morate da donesete kantu pa da vam sipamo u nju u rezervoar nemoze
 
Nazad
Vrh