gasno ulje 01

Kod nas na žalost nema ložaka na pumpama.Samo E.D i G.U.
 
@matic imas loze u simanovcima(mislim na 2 pumpe) bio 3 dinara jeftiniji od E.D. na toj pumpi tj.3.5 din nego ED na nisovoj pumpi
 
Danas vidim da ne sija cena za gasno ulje 01 na Nis-ovoj pumpi u Srbobranu.To pretpostavljam da znači da ga i nema.
 
Nemoj da sipaš makar šta. Verujem da je tačno što reče neko da je dvotaktol bolja opcija od ovih ulja što idu u karter jer ona za razliku od dvotaktola nisu predviđena da sagore u motoru već na protiv, da budu što teže zapaljiva. Međutim postoji i za tu svrhu(dodavanja u nova goriva za stare mašine) specijalno proizveden odgovarajući aditiv, pa nema potrebe eksperimentisati ni sa dvotaktolom.

http://www.nisotec.rs/sr-lat/product/654/nisotec-diesel-lub

Konkretno ja taj problem sa podmazivanjem pumpe nemam jer je kod mene rotaciona pumpa sa sopstvenim podmazivanjem(sipa se i redovno menja ulje u pumpi, isto kao i za motor). Ipak o ovom aditivu me je informisao radnik na pumpi, a ja sam ga strpljivo saslušao jer ko zna šta ću "sutra" voziti.
rotaciona pumpa se podmazuje gorivom a u linijsku se sipa ulje
 
Rotaciona se podmazuje ako se koristi D-2 ili gasno ulje a sa posnim evrodizelom ova pumpa se nema sanse podmazivati.Gorivo je gore nego voda.Jednostavno masine nisu napravljene za to pa moze da prica ko sta oce.Ja sam unistio jednu rotacionu pumpu letos sa ED i jednu AC pumpu sakompajna kojoj su se svi elementi bukvalno otopili od goriva.To mi se do sad nikad nije desilo.
Oped da kazem nikako ne mogu da shvatim zasto obustavljati prodaju do proleca kad ima toliko masina koje rade na to gorivo.Pa nije to gorivo prodavano po ceni od 100 dinara nego je i ono skupo.I zasto ga prodavati negde bogu iza ledja i dodatno muciti ove jadne proizvodjace koji na jadnom JUGU ove zemlje ni za LEBA ne mogu da zarade.Sramota vise stvarno.
 
Rotaciona se podmazuje ako se koristi D-2 ili gasno ulje a sa posnim evrodizelom ova pumpa se nema sanse podmazivati.Gorivo je gore nego voda.Jednostavno masine nisu napravljene za to pa moze da prica ko sta oce.Ja sam unistio jednu rotacionu pumpu letos sa ED i jednu AC pumpu sakompajna kojoj su se svi elementi bukvalno otopili od goriva.To mi se do sad nikad nije desilo.
Oped da kazem nikako ne mogu da shvatim zasto obustavljati prodaju do proleca kad ima toliko masina koje rade na to gorivo.Pa nije to gorivo prodavano po ceni od 100 dinara nego je i ono skupo.I zasto ga prodavati negde bogu iza ledja i dodatno muciti ove jadne proizvodjace koji na jadnom JUGU ove zemlje ni za LEBA ne mogu da zarade.Sramota vise stvarno.
Nemoj pisati dezinformacije kakav posni evrodizel bolje procitaj malo evrodizel se moze sipati u sve dizel motore jer ima u njemu 7%biodizela ili aditiva koji sluze za podmazivanje .
 
To sto si ti sada rekao me uopste ne zanima.U mom kraju ima na stotine pokvarenih pumpi zbog bas tog dizela.Kod bosiste u Niskoj banji u Nisu se ceka red od 15 dana na remont i to iskljucivo poljoprivredne masine.Kad sam ga pitao zasto je tako covek kaze zato sto je koriscen evrodizel a ne D-2 dizel.Isto mi je to rekao i majstor u IOM Beograd kad sam odneo pumpu od IMT 533,covek se zove Zarko i ako ne verujes ti zovi pa pitaj.Ovde se samo pisu misljenja forumasa koji nemaju strucnog znanja o tome vec samo svoje misljenje.Covek iz IPM inace kaze da se pumpa IMT traktora najbolje podmazuje sa loz uljem,zasto ne znam.To sto pise u temi evrodizel me ne zanima.Opet kazem tako sam stopio karike i klip na frezi IMT 507 kada sam prelazio sa benzina 86 oktana na 95 a kasnije na bezolovni a sada cu jos izgleda da precem i na eko benzin od 98 oktana i samo neko kaze ma moooooze,sipaj,sve gutaju nase masine.Jok na kraju cemo i vodu da sipamo umesto goriva i nekakav ce reci moze sipaj.
 
U Prokuplju je i dalje zeleno gasno ulje, mada kad su jednom coveku na pumpi sipali u providnu kantu evrodizel i koliko sam uspeo da vidim on je crvene boje, i njemu je bilo cudno al sta da radi.... za sada je gasno ulje ok, a za dalje videcemo...vidim da se nazalost mnogo ljudi zali ovde da gorivo ne valja, mislim da je to onda sistematsko unistavanje nasih trkatora... samo je neke zakacilo a neke nije..
 
U Nisu i Aleksincu na jedine 4 pumpe za aleksinacka 72 sela i niska 50-ak pise NEMA GORIVA DO PROLECNE SETVE.
A sve pocev od 1. decembra,proveri,nema ni kod tebe garantovano.
 
U Nisu i Aleksincu na jedine 4 pumpe za aleksinacka 72 sela i niska 50-ak pise NEMA GORIVA DO PROLECNE SETVE.
A sve pocev od 1. decembra,proveri,nema ni kod tebe garantovano.
Vojkane, planiram da sidjem u toku sledece nedelje ako ga ne stegne i ne bude minus 10... znaci nema ni evrodizela ni gasno ulje???:sta:
E moram da vidim i to cudo :osmeh:, brat rus nam ga lepo dao...
 
Eh, neznam sta da ti kazem,ja sam u imt 539 moj sipao jedno 50litra eurodizel tj cale je sipao i jos neko ulje, nikakvih problema nije bilo, jbg izgleda da nije svakog zakacilo lose gorivo ili sam ja redak slucaj da je dobro, al da naglasim kad smo sipali eurodizel bilo je jos u septembru, cisto onako za probu, za oranje i setva gasno ulje islo..A da je ED promenio boju to jeste, mi kad smo sipali tih 50litra bio je proziran a ljudi u selukazu da je sada crven ...
 
Da li neko kupuje gorivo na privatnim pumpama? da li se nekom ucinilo da ima vode u njemu??? ili sam ja jedini slucaj ovde ...
 
Nazad
Vrh