gasno ulje 01

Pa kazem ja i kod nas crvenkasto,a kobejagi pise gasno ulje.Ciro nista nije ovaj crveni lozak losiji od D2,ali da je podvala to stoji.
 
Ja juce kupio.Zelene je boje.Miris isti kao D 2 i peni kao D2.Kakva ce biti potrosnja,videcemo.
 
Ja sipao gasno ulje i u auto i u traktore i nisam primetio nikakvu razliku u potrošnji i u snazi, jedino što jezelene boje kao marsovci da su ga pravili.
 
Uzeo na pumpi u Mladenovcu juce, zelene je boje, ne primecujem neku razliku u snazi ni u potrosnji, ali nisam ni radio nista tesko, kad se zakaci plug i pusti u zemlju videcemo, nema boljeg testa. ::traktor::
 
Kod nas dvojca vecih poljoprivrednika udruzeni kupili su aparat za bio dizel e sad dali ce oni to na crno ili kako neznam ali su ubedjeni da ih vise niko nece zezati za njihove novce dd :osmeh:
 
Ja juče svratio traktorom na pumpu(Mc 105 2008g.) stao pored gasnog pištolja kad pumpaš kaže ,druže ako ne moraš nemoj to sipati ,i ja naspem ED kao što Bog zapoveda.Ali Clayson 1976.g sa MB sigurno se neće obradovati EDu pa ćemo videti kako reaguje na zelenka.
 
Kod nas dvojca vecih poljoprivrednika udruzeni kupili su aparat za bio dizel e sad dali ce oni to na crno ili kako neznam ali su ubedjeni da ih vise niko nece zezati za njihove novce dd :osmeh:
Kod nas ima jedan tu mini rafineriju za bio dizel posto dosta vrsi usluge kaze da ga litra izlazi oko 100din...
 
Meni se cini da je gasno ulje mnogo losijeg kvaliteta nego D2, moja rakovica je trosila u branje 7 litara D2, sad trosi 12 litara gasnog ulja. . .
 
Meni se cini da je gasno ulje mnogo losijeg kvaliteta nego D2, moja rakovica je trosila u branje 7 litara D2, sad trosi 12 litara gasnog ulja. . .
Ja sam do sada poorao oko 7lanaca sa tim gasnim ulje, relativno se lako ore, ali do sada sam sa D2 u takvom oranju trošio do 12l/lancu a sada premašuje 15litara. Povrh toga, nešto mi ne deluje dovoljno "masno" za pumpu R60, a posle potrošenih svega 100litara mi je probilo gorivo u karter iako je pumpa relativno nova i originalna. Kanda je to nešto između D2 i ED, ni jedno ni drugo, dakle smrt i za jedne i druge mašine...
 
I meni je traktor (imt539) promenio zvuk od kad sam sipao gasno ulje, nekao cudno prpce, sad dal je zbog njega ili ne nisam siguran,ali nekako cudno se poklopilo...
 
Razlike u ceni skoro da nema, ali ED mogu da uzimaju samo oni koji imaju u saobracajnoj traktora upisano da masina koristi ED, svi ostali ako hoce refakciju drzave od 50 din po litru su prinudjeni da kupuju gasno ulje. Mada kazu da u starije masine i nije dobro sipati ED, a opet pitanje je sta je u stvari gasno ulje i kog je ono kvaliteta?
 
Nazad
Vrh