Polka

Pocela polka da zrene polako . Kakvo je stanje kod vas?
 
Sad bi trebalo da krene baš-baš ukoliko ne upekne neki sunac posle ovolike kiše pa joj "objasni znanje"... Ja juce isao do jednog kolege koji ima polanu, a pored njega polka. I jedna i druga guraju isto sto se tice zrenja.
 
Ja polku berem u manjim kolicinama. Ploda i ima i to dosta, samo malo suncanih dana i hvalice gajbica

Послато са SM-J510GN уз помоћ Тапатока
 
Na kiliko dana berete polku ja na svaki trece , dal je bolje cekati duze dal je tada teza

- - - - - - - - - -

Da li prihranjujete kalijumom i na koliko dana , ja jednom sedmicno i super je
 
Jednom u 7-10 dana joj pustim kroz sistem F-F Berry. Nema pravila na koliko se bere... Jer jednu rundu oberem danas, a preskocim one koje su mi bile malo zelenije, pa njih onda za 2 dana, a onda one koje treba da dodju posle onih prvih na 3 dana berem sutra i tako u krug.
 
Zdravo svimaa, kakvo je stanje kod vas, kako napreduje berba?
Ja sam brao u cetvrtak bilo je 16 kg, pa sam brao danas i ima oko 20kg na 700 duznih metara.
Kada mogu da ocekujem da krene jace zrenje?
 
Za one koji se secaju... Ostsvljao sam proslogodisnje izdanke polke, otprilike 3 na metar, visine 60-70cm to je stoglo na berbu kad i vilamet, prinos je bio oko 300gr po biljci... Svidja mi se sto u tom slucaju ne izbija mnogo lastara za letnji rod tako da nema mnogo ni proredjivanja, ja inace ne ostavljam vise od 10kom na metar... Losa stvar su bolesti koje prenosi stari lastar...
 
Da li neko zna kako da ocistim polku sa odredjene povrsine.
Moram da ocistim 4 ara od polke pa me zanima kako to da odradim da ne bi na prolece ponovo izbijala?

Послато са SM-J510GN уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna kako da ocistim polku sa odredjene povrsine.
Moram da ocistim 4 ara od polke pa me zanima kako to da odradim da ne bi na prolece ponovo izbijala?

Послато са SM-J510GN уз помоћ Тапатока

Verovatno ce ti odraditi posao neki totalni herbicid, pa sacekas jedno dve nedelje pa preores, istanjiras i isfreziras (ako ti je potrebno), pa opet isprskas... Ukoliko se na prolece ili tokom jeseni opet pojavi, ponovis prskanje... Valjda ce se resiti tako...
 
Gde mogu postaviti oglas za izdavanje njive pod malinom???
Evo ako moze i ovde, polka, druga godina, 8 redova po 130 metara, uradjen kap po kap i stubovi 2.5 metara visine, Mladenovac...
 
Sto nize moze, ja sam licno kosio trimerom i testericom i isao sam skroz do zemlje.
Jest da hoce da istupi testericu al mora tako da ne bih u prolece izbijalo iz toga sto ostane van zemlje.
 
Na kojoj visini od zemlje se kosi.

Ja imam neke zakrivljene makaze pa zabodem i ispod zemlje par cm... Pupoljci se nalaze na toj grani i ispod zemlje pa ćeš dogodine svakako seći opet... Ja imam 20ak ari pa mogu makazama za par dana to da spičim, a ko ima više mislim da je trimer sa tarupom najbolja varijanta ;)
 
MA nemam ja mnogo polke, nije mi robelem rad
.
Sta da ti kazem kada tjulamen, miker, vilamet i polku
imam u redu ukupno nesto vise od 100 sadnica.

To kada dodjem , da mogu nesto da uzberem i da znam kako je prskano.
 
Aaaaa... E pa onda uredu ;) To bre za jedno pre podne rešiš... Meni je krivo što nisam iskoristio ovo lepo vreme u oktobru i novembru da posečem ove moje... Jbga, kad druge obaveze i posao oduzmu svo vreme, a mrak padne u 4 sata :/ Koja banja bi bila da ima svetla do 9 bar :)
 
Evo krenuli radovi u mom malinjaku
Stajsko djubrivo pa freziranje.
Sada bi prskao u redu nešto protiv korova
Neki predlog?

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
I sličica
e869df3c48e719299e093e040fe21ce8.jpg


Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Evo krenuli radovi u mom malinjaku
Stajsko djubrivo pa freziranje.
Sada bi prskao u redu nešto protiv korova
Neki predlog?

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka


Total prezirem jer je americko modifikovano smece ali na ovu cenu jedino se on isplati.

Ako ti je pretezno uski list po malinjaku,odradi sa Kletoxom.

Ako hoces malo skuplju verziju i imas mesovite korove,onda kupi Diquatop. Sa svim preparatima kupas travu ali nista preterano.

Total ti unistava sve,cak da padne na listic ili pupoljak maline moze da je unisti. Kletox je jako dobro resenje. Dikvatop ti je kontaktni,unistava sve,medjutim ako dohvati malinu sanse da je unisti su minimalne/

Kletox deluje za oko 21dan
Total za 3 dana
Diquatop oko 7

Nemoj da prskas dok se ne formira malo ozbiljnija trava,sto veca zelena masa,bolje ce se iskoristiti herbicid.

u prskalicu dodaj casu piva/ili mleka/ili otopljenog secera/ da bi se `lepilo` za korove,prskas travu kada na njoj nema rose,sa herbicidima mozes i na 20c po suncu,isti je efekat.
 
Hvala na odgovoru.
Ja imam nekih 100met. dužnih tako da nije mnogo, nije skupo.
Pročitao sam negde neki preparat galop čini mo se može preko maline i ne šteti njoj a travu gori

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh