Polka

Ima i onih koji ni ne proredjuju...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Izgleda da jesu... Kod mene je bilo slično ovako ali nisam ničim prskao, ostalo je na jednom malom delu, pa sad kad su porasle maline, grinje ne mogu da postignu sve da napadnu :D

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
slike.php
[/URL][/IMG]
Ovo je od prosle goidne
]
slike.php
[/URL][/IMG]



Ovo je od prosle godine,greska napravjena sirina je 1.2 metra iznad svakog reda na 2-2,1m...inace sirina 2 metra visina na 2,4-2,6 tamanica,flase na stubove ili nesto ds ase ne cepa mreza.svakako je najbolja solucija da se pokrije skoro citav red tj da ostane bar 20ak cm zimedju mreza,inace mreza znaci mnogo,nema belih plodova ,hladnije je dotsa pa je i lakse za berbu a mozemo tek da zamislimo kolko je malini kao biljci bolje



Da li mora ovako mala povrsina natkrivenosti da bude. Generalno mi se ideja protivgradne zastite dopada.
 
@razarach, odgovor ti lezi u samom postu ispod slike ;) Kolega 'vockica' je napisao "Ovo je od prosle godine,greska napravjena" i "svakako je najbolja solucija da se pokrije skoro citav red tj da ostane bar 20ak cm izmedju mreza"

Svakako je najbolje da se natkrije ceo red, ali kojekude po Srbiji nije moguce naci sire mreze pa su ljudi prosto koristili sta im je pri ruci, a i najisplativije... Za mreze sirine preko 3-4 metra moras da imas jos par ljudi pored sebe kako bi jedni mogli da rasire, drugi da zatezu i onda da se navlace preko stubova i osiguravaju... Za uske mreze su dovoljna i 2 coveka i po koje pivo usput ;)
 
Nasao sam mrezu sirine 9m odgovara mi taman da pokrijem celu sirinu parcele.Jer bolje da idem sa dve mreze od 5m sirine ili sa ovom jednom od 9m
 
Poslednja izmena:
Ja cu ici sa jednom... Mada ima ovde kolega koje su mi savetovale da idem ipak sa dve... Ne znam samo cime bi ih kacio, sve mi to nekako deluje njanjavo ... Ja cu jednu, pa cu da je osiguram i uzduž i popreko, da ne odleti :osmeh:
 
Kolege kako maline? Kod mene se opet pojavljuju oni mali crnozeleni skakavci sto grickaju list

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
Kod mene ih ima već neko vreme, ali ne vidim još uvek da prave neku štetu... A maline se pleve već 2-3 dana unazad i deluju ok.
 
Ne vidim ni ja da prave neku stetu, nadam se samo da se nece namnoziti.
Danas sam primetio da mi je "Muva Galica" opet u malinjacima. Moracu Kozak da uzmem sto pre i isprskam...
 
Insekticid je, moram po mraku da ga prskam tipa oko 12 kad pcela i bumbar miruju dok jos nisu nastupile velike vrucine. A polka tek cvet otvara kod mene pa su se zato i pojavile muve. I video sam neku foru na netu sa zamkama, moram i to probati...
I naravno, ako neko ima savet za muvu galicu otvoren sam za predloge


edit:
Ima i ona fora sa koprivom, mozda cu i to probati
 
Jeste da malina i cveta, ali takodje ima i zrelog ploda. Poneka se kod mene crveni, naravno retko koja, ali ipak su formirane. Ne bih smeo da ih prskam.
Bolje kopriva.
 
Insekticid je, moram po mraku da ga prskam tipa oko 12 kad pcela i bumbar miruju dok jos nisu nastupile velike vrucine. A polka tek cvet otvara kod mene pa su se zato i pojavile muve. I video sam neku foru na netu sa zamkama, moram i to probati...
I naravno, ako neko ima savet za muvu galicu otvoren sam za predloge


edit:
Ima i ona fora sa koprivom, mozda cu i to probati
Nas je napala prosle godine i resili smo problem pomocu koprive i to samo jednog prskanja...Mozda nije ona pomogla, ali posle koprive je nije bilo. Mada ne bi bilo lose da postavis neku sliku, po meni je, iz proslogodisnjeg iskustva, vrlo diskutabilno da li je u pitanju stvarno muva galica...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Postavicu sutra buraz.
Prosle godine sam imao isti problem i morao sam da desetkujem malinjak. Jave se one cvore po zfravoj stabljici, kao neki tumor da izraste... :plaky:
 
E, a kad smo već kod bubica,ovo sam primetio zadnjih dana da mi se vrzma po malinama... Je l' nešto "opasno" ili samo obična buba koja se eto zatekla?

 
Donekle,da, ali drugačije boje krila ima svitac... Pri tome što ih kod mene ja nisam video nikada... Ima ih dole uz Savu kod nasipa, ali ja sam 10km odatle :)
 
Nazad
Vrh