Polka

I sličica
e869df3c48e719299e093e040fe21ce8.jpg


Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
Na donju precagu ne moras stavljati kanap.
Ja kod mene stavljam samo na srednju i gornju, donja je cisto bacanje para i gubljenje vremena posle prve godine.
 
Ok da okopam ali kako kad gde god da čačnem ispod je krenula mlada malina?

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Ako ti malina ide iz istog korena kao i ta koju ces da beres,koju god od njih da poprskas,osusices ceo korenov sistem. 100metara ti je 2h laganom posla motikom,a i kada budes prskao,ne mozes to odraditi tako precizno pa ces stvar morati da popravljas motikom.

Apelujem na ljude koji jedu malinu i bilo koje drugo voce,i cija deca to jedu,da ne prskaju ni jednim preparatom osim plavog kamena u jesen i prolece. Bolje je i to nego karcinomi,sterilitet i mnoge druge bolesti.
Kad vec imate zemlju i ruke i noge,a ne zivite u njujorku u soliteru,onda bar za sebe proizvodite organsku hranu.
 
Sve je to uredu Srbine, ali s'obzirom da nam se uvukoše kojekakve štetočine i bolesti, ko ne prska i ne štiti poješće malinu samo iz marketa posle ;)
 
Za svoje potrebe,malo voca,maline,bastu,ne treba da dohvati hemija,ni kap. Sve te bolesti resava krecna voda,soda,kopriva,plavi kamen,bolje nego zvanicna hemija. Zasto saditi bastu i voce za sebe kad sve to imate na pijaci i izace vas duplo jeftinije nego da sejete. Sustina je proizvesti bilo sta za sebe i svoju decu BEZ HEMIJE,jer gde vam god deca budu van vase kuce bice trovana zatrovanom hranom.
 
Kad se počinje vaditi za rasađivanje? Ustvari koliko treba biti porast mladica da bi se mogli razmnožavati?
Ima nečega visokog... tri do pet cm. nema još ni boju, nego je crvenkasta, zalivao sam ih ,no nešto slabo rastu...
 
Ma moram ispoštovati komšiluk, no mislio sam da ima nekog pravila o visini, no ni koren nisam pregledavao...računam veći porast nadzemnog dela-veći koren....
No , hvala na odgovoru!
 
Za svoje potrebe,malo voca,maline,bastu,ne treba da dohvati hemija,ni kap. Sve te bolesti resava krecna voda,soda,kopriva,plavi kamen,bolje nego zvanicna hemija. Zasto saditi bastu i voce za sebe kad sve to imate na pijaci i izace vas duplo jeftinije nego da sejete. Sustina je proizvesti bilo sta za sebe i svoju decu BEZ HEMIJE,jer gde vam god deca budu van vase kuce bice trovana zatrovanom hranom.

Filozofiraš kolega previše (da se ne izražavam drugačije)...

Kad ti se uvuče azijska mušica, a pre toga kojekakvi skakavci i čudesa nećeš imati ni za SOPSTVENE potrebe... Ima nas koji radimo ORGANSKU i koja se prska ORGANSKIM preparatima pa opet napadne kojekakva gamad... To što VI na VAŠEM placu i VAŠEM kraju nemate štetočine ne znači da svi imaju tu sreću... Ni moji nekad nisu prskali grožđe, šljive i jabuke, sad ako ih ne oprskaš nemaš ništa! Prema tome, nemoj da tupiš o nekom moralu NEPRSKANJA... Kao i ovi antivakcinaši bukadžije... ::lose::
 
Ja sam poučen tim pričama hektar lešnika zapustio pest godina ne prskajući pa se evo treću mučim pokušavajući da ga oporavim
Promenila se priroda, vazduh i ko zna šta. Ko uspe bez prskanja svaka čast

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav kolege, ja sam svoj hektar preorao i zavrsio sa malinama. Kao sto sam i govorio. Izvinjavam se ako je malo van teme, Vojvodina je eksplodirala sto se tice malina, spustena cena prvo na 120 a zatim na 80 din je dala rezultate i malinjaci su raskrceni. Zasto, zato sto se u ovom delu Backe otvorilo par fabrika i sada kubure sa radnom snagom, da je cena ostala 220 sto je po meni realno, ni to malo ljudi im ne bi radilo za 30- 40 hiljada u tri smene. Svesno su obarali cenu da neko poput recimo mene , ne bi ostao u svom malinjaku i bio svoj na svome, zaradivsi te njihove plate. Nista nije bezveze u ovoj zemlji sendvicara. Pozdrav za sve koje cenim, prepoznace se oni.
 
Pitanje za iskusne
Druga godina maline u delovima gfe su prošlogodišnje sadnice sada su nukli žbunovi sa preko dvadeset stabala... Dali prorediti odmah i koliko?
I cime bi trebalo prskati na visini od 30cm

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Za svoje potrebe,malo voca,maline,bastu,ne treba da dohvati hemija,ni kap. Sve te bolesti resava krecna voda,soda,kopriva,plavi kamen,bolje nego zvanicna hemija. Zasto saditi bastu i voce za sebe kad sve to imate na pijaci i izace vas duplo jeftinije nego da sejete. Sustina je proizvesti bilo sta za sebe i svoju decu BEZ HEMIJE,jer gde vam god deca budu van vase kuce bice trovana zatrovanom hranom.

Kako mi je vise muka od ljudi koji misli ovako. Pa sta ja mom detetu da dajem zdravo ,a tvoje da trujem i da prskam svim i svacim. Ja ako necu nesto dati svom detetu necu nicijem jer sam normalan covek,a ne budaletina zeljna para. I zamisli se malo kad pises ovako sta ljudi misle o nama i zasto non stop pitaju vi imate vasu malinu za kucu a za prodaju prskate i onda ja moram da se ubijem objasnjavajuci da sve radim isto. Stavi malo prst na celo bilo cije dete je isto vredno kao i tvoje i prestani da lupas gluposti.

- - - - - - - - - -

Na polku i polanu zaboravite i to vam ne pricam iz bilo kakve zavisti vec iz najbolje namere. To je cisto industrijska malina masinski brana na ogromnim povrsinama i to buducnost kod nas nema. Da budemo potpuno iskreni za 10god i vilamet je pitanje koliko ce se raditi. Radnika vise nema mozete vi da uradite i 5ha kada vama nema to ko da obere,a pogotovo polku i polani sa njihovom duzinom vegetacije. Ja sam povadio 2/3 maline jer treba gledati unapred i okretati se onome sto trziste trazi.

- - - - - - - - - -

Koliko porodica moze da uradi neka vam bude limit. I vilamet ide u tom smeru samo sto ce trebati jos koja godina da svi oni koji su je brali nadju posao u fabrikama ili odu napolje.
 
Pitanje za iskusne
Druga godina maline u delovima gfe su prošlogodišnje sadnice sada su nukli žbunovi sa preko dvadeset stabala... Dali prorediti odmah i koliko?
I cime bi trebalo prskati na visini od 30cm

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka

Proredi da ti ostane DO 15ak u metru... Ja negde ostavim svega 10ak,videćeš i sam...

A što se prskanja tiče, za tu visinu ideš kombinaciju insekticid+fungicid+prihrana.

Kod mene konkretno je to ovako: DECIS+QUADRIS +SLAVOL
 
Krenem ja tako prošle godine posadim u proleće, oduševio se svakim izbojkom...
0f28c1e3a66cd7c9aeb73866822d166d.jpg


Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
E sad po savetu vas iskusnih udjem ja u red pa ajd petnestak da ostane u metru... Pa posle kažu skupa malina
587f8cc9f0577aef61b33d65aeaea1a6.jpg


Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh