DEUTZ

Ipak je to original, sigurno je bolji od Torpeda.
 
Ti traktori imaju spor kardan, 540 o/min. Takodje su spori u transportu. Mada ti originalni imaju valjda 3 vrste menjaca pa mozda potrevis i neki koji je brz. Najsporija verzija ide samo 20 km/h.
 
Jesu spori u transportu, moj torpedo 540 obr/min ima na 2170 obrtaja na radilici, tad su jako bučni.
 
deutz ko deutz odlican traktor,konkretno ova serija nije se proslavila bas,imali su određenih problema sa mjenjacem ali to je vise bilo izrazeno na jacim traktorima,po mom misljenju ima boljih traktora na olx u tom cjenovnom rangu,prosto receno za moj ukus skup
 
Gledaj nesto sto ima sto bolju opremu, tu je mjenjac pre svega najvazniji zbog veceg izbora brzina za obavljanje odredjenog posla, zatim hidraulicni priklopi, za neke novije traktorske prikljucke je potrebno imati dva dvosmjerna izlaza, poteznice za vucu prikolica, tegovi, prednja hidraulika su takodje pozeljni. Recimo razlika izmedju traktora sa dobrim i losim gumama je 1000€
Takodje kardansko kvacilo je pozeljna stvar za imati kao i sto veci izbor brzina kardana.
Ja recimo kad bi kupovao traktor pre bi birao sto bolju opremu nego vizuelni izgled.
 
Ovaj sa slika bi trebalo da ima dve brzine kardana i rucno kvacilo kardana.
Takodje ako je menjac 15+5 ima jako dobro rasporedjene brzine. Cena jeste malo jaca.
Imao sam takvog DX85 i bio prezadovoljan njime. Prodao sam da bi kupio veći, da sam imao viska para ostavio bih ga jos uvek. Fenomenalan traktor.
 
Jedna trenutna
ed0c221b8b7bf2d79b9a056bae5539c6.jpg
 
Sta bi mi preporucili sa olx-a te snage i do tih para
fiat,lamborghini,same,steyrlandini,hurlimann,massey ferguson ali pokusaj izbjeci seriju 30xx (npr 3065,3070,3080)jer ti traktori funkcionisu uslovno receno preko struje,citaj elektronike i onda i najmanji problemi tipa lose punjenje znaju dovesti do toga da traktor prenoci na njivi,nisu oni ni toliko problematicni koliko mi nemamo kompetentne majstore,tesko je za auto pronaci dobrog majstora a kamoli za traktor,ima i jedan fendt 309,njemu je doduse 11000€ cijena ali po mom misljenju vrijedi tih para,naravno skinuti od te cijene sto se moze
 
Poštovani članovi foruma nabavio sam Deutz Fahr Agrotrona 100 iz 2000 godine pa me zanimaju iskustva drugih,koji su nedostatci na šta se treba obratiti posebna pažnja zbog kvarova i td..?
 
Videces vremenom sta mu fali kao i kod svih polovnjaka.Sve u svemu odlican traktor imam ga par godina...

Poslato iz ravnoga Banata
 
Da li neko zna da li su kodovi koji se broje na lampici isti na svim DF-ovima iz neke generacije ili svaki model ima drugacije kodove ??
 
Nazad
Vrh