DEUTZ

I paše sve šraf u šraf??

Dali bi zadnji kotači od 539 pasali napred možda??

Znači da se dobije kombinacija 28" i 38" guma za međurednu.

Imam sličan traktor, a neda mi se doma isprobvati, reko možda je neko več probao :osmeh:
Mislim da je neko spominjao da postoji mogucnost da se napred stave zadnji tockovi od 539 i u kombinaciji sa ovim uzanim tockovima ne bi trebalo da bude promene prenosnog odnosa prednje i zadnje vuce. Sad da li je tacno, ne znam:sta:.
 
Nekazem da nije lepse, ali ako vec ima napred 13,6-24 onda moze da menja samo zadnje tockove.
 
zadnje felne nisu iste kao na imt,ima ralike.raspored rupa je isti samo su na dajcu brezoni deblji a centralna rupa manja pa se mora prepravljati felna... prednji tockovi su mi 13.6 r24 i oni su paru sa zadnjim,takodje odgovaraju i 11.2 r28 rupa na rupu ali ima jedan problem!ako hoces da raspon tockova bude 150cm nema problema a ako hoces na 200cm mora se prepravljati felna od 539 jer ima izbocenje oko rupa pa kad se okrene felna ta izbocina odbija felnu da pridje na glavcinu!
 
Ma za špartanje kukuruza bi bila dobra kombinacija, nebi trebalo ništa prepravljati na felni od 539.

Napred imam 14.9r24 gume, dosta su široke, puno bi gazio.

Znači zadnje uzane točkove od IMT-a ipak treba prepravljati ako se žele montirati na SDF grupu?
To je jedino pta mi ne paše pošto bi ih koristio na IMT 565, pa ako ih preradim za same, nebi mi više pasale na IMT.

Izgleda da ništa od tog posla, uzet ću uzane 36" za 565 i gore gumu 12.4-36 pa kako bude, valjda će moći ponekad provuči preko blata 4 reda IMT špartač.
 
Warrior

2zxros1.jpg
 
Da li ima mozda neko prednje tegove za Agrotona 106 da proda?Da ne kupujem nove jer ovi u Agro..deru za servis i jos po nesto odrali mi kozu?I da,da vas pitam i ovo jel postoji neki majstor za te strane traktore da znam za ubuduce da ne idem u servis jer mi se ne isplati?

- - - - - - - - - -

Imam ja Agrotrona 106 ali Mk2 ali to ti je isto samo konjasa,to godiste..uzeo sam ga polovnog i mogu ti reci da je motor super.Ali ako vec planiras kupovinu tog modela obrati paznju ako ima prednju suspenziju trapa u kakvom je stanju jer meni se tu pojelo sve pa sam morao obradjivati itd..I obrati paznju kako odvaja kvacilo jer on ima dva cilindara sto se tice menjaca onaj manji nije skup tu do 150 e a glavni ti je 2000 pa ako te zanima jos nesto...pitaj

- - - - - - - - - -

Da li neko zna nesto o ovoj seriji Dajca, konkretno me zanima ovaj traktor http://e-farm.com/de/item.php?id=VK5CH
Obrati paznju na prednji trap ako ima prednju suspenziju.Ja imam agrotrona 106 mk2 i sve si se pojelo tu pa sam morao obradjivati,biksnovati itd.I odrati paznju kako odvaja jer glavni cilindar kvacila ti je oko 2000e
 
Imenjace jel to sa ili bez PDV-a i sta ti znaci osnovna oprema ?
Na sajtu sam nasao ovo
Agrofarm 410/420/430 je dostupan u različitim konfiguracijama, sa pogonom na dva ili četiri točka, sa kabinom ili bez nje.
Jel to znacia da je bez kabine i prednje vuce za te pare ?
 
Ova cena je vazila kada sam ja pazario,za traktor sa kabinom i prednjom vucom.Bez klime,tegova,donje poteznice...cena naravno bez pdv-a...
 
Ja sam kupio taj ttaktor prosle godine na sajmu.Platio sam ga 39000 eura tj.32500+pdv.Traktor u od dodatne opreme ima kompresor(2000€),tri para izvoda,vazdusno sediste,dve brzine kardana,tegove(700€),ojacanu hidrauliku...standardna oprema je klima naravno prednja vuca(mehanicko ukljucivanje)...motor je 85 konja,kabinu prave italijani a u italiji se i sklapa.sam traktor je jako pregledan,nema grube plastike,zavrsna obrada je ok.napravio sam 200 sati i za sad je sve ok.ako te jos nesto interesuje pitaj,pozz
 
Poslednja izmena:
https://m.youtube.com/watch?v=a880gekoMpI
Gotovo za ovu godinu. Nece imati veceg posla do leta. Uspesnosno je zavrsio sezonu na 90ha. Za sada sam zadovoljan, narucito potrosnjom. Jedino sto mi se ne svidja kod ovog traktora je slaba okretnost, mada je to malo i zbog prednje hidraulike, ne moze se namotati do kraja.
 
Nazad
Vrh