DEUTZ

Deutz Fahr mi malo troskari ulje? Da li je to znak da je motor los i da ga treba raditi? Upitanju je DX85 motor je 5 cilindra. Vuce lepo, pali lepo, samo sto troskari ulje, probao sam da mu ipam i drugo ulje ali ga opet trosi.... Da li mozda samo treba promeniti karike?
 
po meni je ludost otvarati motor ako trosi ulje. sipaj i teraj. jedino ako za citav dan rada uzme preko litre onda bih razmisljo o preradjenom jer ionako ce ga potrosi. :osmeh:
 
Deutz Fahr mi malo troskari ulje? Da li je to znak da je motor los i da ga treba raditi? Upitanju je DX85 motor je 5 cilindra. Vuce lepo, pali lepo, samo sto troskari ulje, probao sam da mu ipam i drugo ulje ali ga opet trosi.... Da li mozda samo treba promeniti karike?
Jel mozda ima plavkastog dima na auspuhu? On moze da trosi ulje samo ako su vodjice ventila ili karike potrosene. A
Ne znam je li izbacuje ulje na odusak ili samo pari?
 
Ljudi treba mi vaša pomoć. Srubio sa kardansku transmisiju na DX 6.10. ima li gde delova i kako se menja. ima lo iko katalog za ovaj traktor.
 
Da li neko zna gde mogu naci korpu i lamelu za dx85? I koliko je to otprilike para? Mozda je neko menjao pa je upucen u to?
 
Kaze mi jedan majstor da moze i da se remontuje.... Kaze ima neki u Beogradu sto remontuje korpe i lamele....
 
Da li znate od cega idu tegovi na Deutz. Nesto mi se cini da odgovaraju od IMT-a, ili?
Mislim na prednje tegove.
 
Ovakav je nosac tegova na dx
800px-Deutz-Fahr_DX_3.30.jpg
 
Zdravo Tomo. Ne znam sta znaci SwissLine. Imao sam taj natpis na Golfa 2 , i vidjao sam jos na neke tipove auta. Za auta ima kao i kod nas u Srbiji da proglase auto godine , pa mozda mu tad lepe tu nalepnicu , pa verovatno i za traktore isto tako. U svakom slucaju raspitacu se za taj natpis.

Oba dva traktora su presla tehnicki pregled pre 2 meseca. Ja kupio ovaj manji , dopao mi se kako radi. A ovaj veci ipak je dosta novca za nas koji radimo izvoz , a siguran sam da ce da se proda vec prve nedelje cim ga budu stavili u novine.
 
Da li neko zna gde ima na prodaju neki dx85 ili dx90? Za onaj na polovniautomobilima znam. Tako da ako neko zna za neki koj nije po oglasima, zamolio bih ga da mi javi....
 
Ljudi, nasao sam Dx 110. U dobrom stanju, pa me interesuju prednosti i mane. Menjac je 12 napred i 4 nazad, mislim da je Zf.
 
Nazad
Vrh