DEUTZ

Jbg @tesla ima ljudi koji neznaju za svaku adresu sa cool traktorima.Tu smo da jedni drugima pomazemo.
 
Slika govori više od reči:
18gjuf.jpg
 
Evo još neka sličica DX od mog drugara i člana ovog foruma @vladamax, malo u zimskim čarolijama:
102jper.jpg

dqrmet.jpg
 
Ono što ja znam je da je traktor 81 godište, kod njega je već dve sezone, radi s njim oranje i transport, koliko ja znam nije imao nikakvih problema, a u to vreme ga relativno malo platio...
 
Poslednja izmena od urednika:
deutz-fahragrofarm410.jpg
10596.jpg
Moj san,a mozda i java ako bude nekih dobrih i sigurnih subvencija. Sve zavisi od drzave.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
taj dajc agrofarm ima vrlo smesnu kabinu,sve u njoj kao na igrackama sareno kao da se deca tamo igraju,bez uvrede,sedeo sam na sajmu u jednom takvom,igleda mocno a kad se udje ukabinu sve izgleda nekako jeftino i sareno kao da je to neki kinez sklapao.
 
Ako sam dobro protumačio PTS sa EU, od nove godine je 8% carina za polovne traktore, od iduće godine 4%, a posle 01.01.2014. se ukida carina i na polovne traktore :osmeh:. Znači da bi taj traktor izašao oko 18500€ plus prevoz oko 2000€, što je dosta para za 13 godina star traktor od 70 ks. Zato se i neuvoze takvi manji traktori te starosti, ili se uvoze novi, ili stari više od 20 godina.
 
Prelep traktor,mozda bi i bio moj izbor da su prodavci u Srbiji malo(citaj mnogo) kulturniji ljudi.
 
Evo nisam nikad pisao u ovoj temi pa da vas zamolim odmah za pomoć Komšija me zamlio da pitam vas da li se na Deutz 7206 ili 7506 nisam100% siguran koji je točno. Može ugraditi prednja vuča naknadno. Vidim da je u njih slijeve strane kardan onda bi i izlaz s mjenjča za prenju vuču tebao da bude s lijeve strane. Tko zna i najbolje da poše sa slikom gdje je taj izvod. Odnosno gdje stoji pločaza naknadno stavljnje prednje vuče.
 
Evo nisam nikad pisao u ovoj temi pa da vas zamolim odmah za pomoć Komšija me zamlio da pitam vas da li se na Deutz 7206 ili 7506 nisam100% siguran koji je točno. Može ugraditi prednja vuča naknadno. Vidim da je u njih slijeve strane kardan onda bi i izlaz s mjenjča za prenju vuču tebao da bude s lijeve strane. Tko zna i najbolje da poše sa slikom gdje je taj izvod. Odnosno gdje stoji pločaza naknadno stavljnje prednje vuče.

Ovi kakav mu je menjač.
Ako ima ovako nacrtano onda nemože imati prednju vuču.
tracteur-deutz-7206.jpg


Pogledaj tamo gdje je radna, brza spora i rikverc. Nacrtan je.

Ako ima ovakav koji ide u H onda može se stavit prednja vuča.

big_4456253-8aec.jpg


Onda može. Toliko-tolko sam upoznati.
Nisam još nigdje naiša na oglasu da ako prednju vuču i onakav vrstu menjača kao na prvoj slici..
 
Hvala prenijet ću mu. Taj isti traktor preporučije ga i meni. Kaže da je jako dobar. Vidjet ću možda ga i ja kupim, ali ja se nebih brinuo oko prednje vuče jer meni i ne treba.
 
Nazad
Vrh