DEUTZ

malo remetim trenutnu temu ovom starijom masinom,u pitanj je dx110 1982 god.imam ga od skoro pa me interesuje da li neko ima slicno(zbog razmene iskustava)?
ettf2g_th.jpg

Hmmm,nekako mi je malo mala slika. Ali koji je na njemu menjač ? Jel ZF ( mislim da imaš pločicu tamo iza na dekli od hidraulike ili naprijed na prednjoj vuči piše ZF )? Ako je ZF onda nemaš brige za taj menjač. Ako je talijanski neki onda moraš jako dobro pazit na taj menjač, jer tvornica propala, nema više dijelova za njega. Često zna se otpustit snop zupčanika i ako se na vrijeme ne dotegne zna napravit jako veliki cirkus.

Inače to su jako dobri motori i mali potrošaci, redovito mu ispiri rebra cilidre, očisti zračni filter i samo gas.
 
malo remetim trenutnu temu ovom starijom masinom,u pitanj je dx110 1982 god.imam ga od skoro pa me interesuje da li neko ima slicno(zbog razmene iskustava)?
ettf2g_th.jpg
Radio sam sa takvim deutz kod Strica tri godine, traktor je jako dobar moze samo da ti se pojavi problem sa trecom brzinom, takodje je problem i nabavka delova
 
Hmmm,nekako mi je malo mala slika. Ali koji je na njemu menjač ? Jel ZF ( mislim da imaš pločicu tamo iza na dekli od hidraulike ili naprijed na prednjoj vuči piše ZF )? Ako je ZF onda nemaš brige za taj menjač. Ako je talijanski neki onda moraš jako dobro pazit na taj menjač, jer tvornica propala, nema više dijelova za njega. Često zna se otpustit snop zupčanika i ako se na vrijeme ne dotegne zna napravit jako veliki cirkus.

Inače to su jako dobri motori i mali potrošaci, redovito mu ispiri rebra cilidre, očisti zračni filter i samo gas.
ne mogu da nadjem nikakav natpis,verovatno je italijanski::lose::ali dobro,moram paziti za sada nije pravio vecih problema,malo teze ide u trecu i rikverc,ali sve je stvar navike,sada smo usli u stos

2n1dzsg.jpg

hvala puno na savetu
5xpgr6.jpg

slike su napravljene pre desetak dana,a upravu si za potrosnju,u najtezim uslovima nije prelazila 12lit/jut

---------- Poruka napisana u 02:34 ---------- Prethodna poruka je at 02:28 ----------

Radio sam sa takvim deutz kod Strica tri godine, traktor je jako dobar moze samo da ti se pojavi problem sa trecom brzinom, takodje je problem i nabavka delova
tacno je za trecu,nekako plitko ulazi,mada ja sa cetvrtom orem i najvise koristim u radu. izmenjao sam filtere i neke gumice na klipovima hidraulika(toga ima u prodaji dosta),nadam se da nece trebati drugih delovAli ako zatreba mozda se posavetujemo opet
 
ne mogu da nadjem nikakav natpis,verovatno je italijanski::lose::ali dobro,moram paziti za sada nije pravio vecih problema,malo teze ide u trecu i rikverc,ali sve je stvar navike,sada smo usli u stos

tacno je za trecu,nekako plitko ulazi,mada ja sa cetvrtom orem i najvise koristim u radu. izmenjao sam filtere i neke gumice na klipovima hidraulika(toga ima u prodaji dosta),nadam se da nece trebati drugih delovAli ako zatreba mozda se posavetujemo opet

Ma ništa strašno. između treće i četvrte brzine je velika razlika u omjeru ajmo reči zupčanika, kada prebacuješ iz treće u četvrtu potreban je što veči zalet. Inače samo pazi na taj menjač, i nemoj dopustit da zakrči i naravno silovati. I zato ti je ta treća brzina plitka. Treba malo nježno s njime kao kod žena, hehe.
Kod mene na rx-u je bio talijanski menjač. I samo je iskakao iz četvrte brzine, a ostale brzine su super se dalo prebacivati. Iz brze u rikver bez ikakvih problema,tako i iz radne, spore u rikverc. čak i onako uz lagan hod se mogao prebacit, recimo traktor ide naprijed lagano a ti njega u rikverc prebaciš. To sam mogao bez pardona radit a da ne zakrči.
 
Molio bih vlasnike i poznavaoce DEUTZ FAHR DX AGROSTAR 6.31 traktora za malo saveta. Koje su eventualne mane,na sta treba POSEBNO obratiti paznju... hvala
 
uvezen ,dobar traktor motor dajc 150 ks direktno ubrizgavanje vodeno hladjenje ,sa zf menjacem 6 brzina mehanickih sinhronih i svaka brzina ima 4 automatske brzine sa promenom smera kretanja na dugme(hidraulicni ventil) kako napred tako i unazad ide
 
da nebudem bezobrazan da nekazem ali ja sam ga uvezao pre par godina pa sada tacno koiko se krecu ti dajcevi ima na www.traktorpool.de i koji je tacno postupak za uvoz istih neznam, jel to se malo malo, pa menja ja mislim da ima bas tema sa uvoz poljo mehanizacije :ppozdrav:
 
imas na agriafairs.com na traktorpool.com i na landwirt.de

---------- Poruka napisana u 19:41 ---------- Prethodna poruka je at 19:27 ----------

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Nazad
Vrh