DEUTZ

recite mi dali je ovo oznaka za ovaj traktor
23sjkv8.jpg
Deutz DX 4.70 90 ?
 
Je ste ovaj traktor je Dajc.

Meni je juce ponudio dazda jedne garaze jednod Dajca 2000to god. sa 3000 i nesto r.h. 70cv sa prednjim utovarivacem , polugama i kardanom sa prednje strane za 20000CHF. Nisam ga video jer josuvek seljak nije podigo veliki traktor da bi ovog ostavio u garazi. Ja sam zainteresovan za njega samo ako mi ne uspe kupovina Stayera 9086 1994to god sa 5900r.h. Ne svidja mi se sto ima samo 70cv, ali traktor je kompletno opremljen. :ppozdrav:
 
rus 920 ima 82ks na poluosovinama a kod dajca(torpeda) se meri na zamajcu, rus na zamajcu ima preko 90ks...nek svako kupi sta mu se svidja...ja bi dugu 9 :ppozdrav:
 
imam ponudu da dam mog ruju za dugu 9 dajc je u dobrom stalju uracena generalka pre 50 rs ali me muci dali moze da se nabaci na dajca adutov prednji utovarivac za djubre??
 
::sramota::

Uh hebote gdje si ga iskopao :sta: , na oglasima nikada nisam našao deutz 9006. Ali ove ostale 10006,13006,16006. jesam.Mislim da član deni ima jednog od tih serija koje sam naveo.
Uglavno to su jako kvalitetni traktori. Sa ZF-ovim menjačem. Najbolja kombinacija.
Inače njih su prestali praviti. Onda su kasnije se pravili 7507,7207 i tako dalje. Ali 9006 ne..
Inače isprika sto sam rekao da ne postoje.. :sreca:
 
ma vraga suraduju. Ni sam oni neznaju s kime suradivaju. Znam da napocetku su uzimali od ZF menjač. Onda neke serije imaju mislim svoje menjača, pa onda talijanski neki divlji i na kraju opet ZF.
 
Drugar ima 90-ku svabu original 70 i neko godiste bez prednje vuce. Menjac mu nije kao na Topredu 90 4 brzine vec 6 brzina. Prilicno mocan traktor, samo sto mu fali kila...
 
Ljudi ajde mi malo pomognite,hocu da kupim agrofarma od 110 ks,i da vuce prevrtac od tri brazde.E sad ja ne radim puno zemlje negde oko 40 ha,ali uglavnom povrce i sve mislim da mi je to veliko.A opet kad razmislim bolje vece nego manje.....Sta da radim:haha:I sta mislite o agrofarmu i plugu od 3 brazde:haha:
 
Ima kod nas u selu jedan Agrofarm ako se ne varam oko 100KS. Traktor je kod jednog povrtara ali nije isao u brazdu posto sa vecim traktorima to radi a ovaj je uglavnom radio sa uskim tockovima sve zivo. Na tu kolicinu zemlju takav traktor sa 2 para tockova je pravi izbor.
 
Nazad
Vrh