DEUTZ

bubiša

Član
Učlanjen(a)
11 Sep 2007
Poruka
470
Lokacija
Srbobran
Kod mene su i Deutz-i dosta cenjeni.Mali su potrošači,vrlo pokretljivi i pouzdani.
Mada su još ljudi skeptični što se tiče vazdušnog hlađenja(starije generacije) ti su traktori dosta dugo u upotrebi.Mogu da rade i teže i lakše poslove pa su popularni kod paora.






Ovih još nema toliko na njivama kod paora ali.........
 
Poslednja izmena od urednika:
Uh, gledam Miškovićeve Agrotrone svaki dan, da imam više zemlje svakako bih izabrao njega od traktora preko 100 ks, ovako ću se još uvek držati Zetora do te granice snage.
 
drugar ga kupio pre par nedelja.agrotrona.
avion.
neki džojstik unutra, frižider, čuda...
seo da računam, ako ovim tempom nastavim, kupiću ga i ja za 43 godine.
znači - ništa godišnji :nono:- ništa kafana :nono: - ništa novi afto :nono: - samo zemlja-zemlja-zemlja!!!! :cool:
 
Koliko taj drugar obrađuje zemlje a koliko ti?
 
Jedan DX sa vašara, nažalost bez podataka, jedini DF starije generacije koji se meni sviđa!

dsc00133it5.jpg
 
ovi stariji su bolji al ovi novi ne uzimaj
izgleda odlicno ali izgled ponekad vara...kao malo trosi.. trosi on kao i svi novi traktori....al mal je tesko da moze nosit sjetvo spremac od 5 m i roto drljacu i sve
 
bili14 je napisao(la):
ovi stariji su bolji al ovi novi ne uzimaj

Ma daj, nemoj pričat gluposti, ajde navedi jedan primjer zašto nevaljaju novi dajčevi?
Ti traktori su skroz ok, neke serije su imale problema s mjenjačem, matica na snopu, ali i to se dade riješit...
 
bili14 je napisao(la):
ovi stariji su bolji al ovi novi ne uzimaj
izgleda odlicno ali izgled ponekad vara...kao malo trosi.. trosi on kao i svi novi traktori....al mal je tesko da moze nosit sjetvo spremac od 5 m i roto drljacu i sve

Ovo ni malo ne pije vodu.
U mom selu je kupljen jedan Agrotron od 105 ks pre četiri godine. Radi traktor sve teške poslove i to menja dva-tri vozača, pa se valsnik ni malo ne žali, čak štaviše zaradio je novog Fendt-a.

Stari Torpedi su inače omiljeni u mom selu. Jako dobri traktori, jedino što vole da se "razvuku", sve ostalo OK.

Što se tiče JD, u susednom selu je čovek, koji radi par hiljada jutara, pre par godina kupio nove JD i zažalio. Strahovito skupo održavanje. Sada kupuje samo polovne Fendtove iz Nemačke.
 
men se cini da se ti ne razumijes u traktore a sta je s dajcevom hidraulikom , izbacuje iz brzine, propusi nakon 2 god itd... kad budes radio vise od 100ha javi mi se i kupi dajca pa cu te visit i kupi jd pa cemo vidit s kojim ces bit zadovoljniji
 
Bili, ako misliš da nekog ovde zadiviš sa onim "kad budes radio vise od 100ha javi mi se" - na pogrešnoj si adresi.
 
branko u potpunosti si u pravu ,
nikad nebi pogledo djondira kraj DF, za mene JD nepostoji ,na sajmu naj manje vremena posvetim njemu meni licno ne lezi na srcu
 
I ja sam sa vama meni su uvek bili , nekako ružni i "antipatični" . Kod nas ih je ima kombinat 2-3 godine , ali su brzo zamenjeni (pucale poluosovine , lamele) za MF koji rade već 10 i više godina !
 
Biliju ćemo ako se uozbilji i ostane na forumu iz gostoprimstva promeniti nick u JDBili100ha ::namigivanje:: , a sad na temu, pa Mišković je zatekao u Napredku kod nas JD 8XXX, ali je pokupovao Fendtove devetke i DF Agrotrone 150 koji su nosioci cele proizvodnje, JD su sad samo u transportu, mislim da to dosta govori, koliko god mi njega mrzeli (nije bitno za temu), čovek ima keš i kupuje kvalitet! (bitno za temu)
 
ja sam video par agrotronova kad sam onda dolazio u pazovu pre ulaska u grad ima neka raskrsnica poveca tu je stajalo par komada (bar4) jednom pukla guma na prikolici,bas su mocno izgledali,kompaktni su jednom recju :cao:
 
Ovo si video ::namigivanje:: Vukli su guzare Tehnostroj, izvlačili su neki stajnjak na njihovu zemlju.
 
Nazad
Vrh