DEUTZ

Ja sam imao fahr d130 sa vazdusnim hladjenjem star je bio 60 godina,imao je 2 velika klipa,zvuk nista posebno nije bio(bilo me sramota jedini u kraju sam koristio taj traktor)ali dobro zavrsavao mi lep posao...
 
Nisam siguran dali sam vec pisao o tome ali nema veze...negde naisao na podatak da 50% problema kod vodeno hladjenih motora je zbog pregrevanja,mraza,radis na nekom neravnom terenu i crevo se otkaci i slicno.Kod Deutz motora smanjili su pokretne delove i produzili servisne intervale-na 6-taku sto imam preko kaisa obrce ventilator i kroz onaj tunel(zatvoren plehovima) usmereno strujanje pored cilindra i ka onom velikom aluminiumskom hladnjaku ulja na kraju...njihova jedina ahilova peta ako nije previse jaka izreka je sto treba da budu cisti...operes taj hladnjak ulja i oko cilindra makar kompresorom izduvas prasinu i naravno redovan servis zamene ulja i svih filtera i trebali bi mnogo da traju...postoji podatak iako je malo `naduvan` da izmedju novog ili generalnog sredjenog motora traju 20.000 do 30.000 radnih sati.
 
Dali neko zna koje ulje ide u kočni sistem, kupio sam nov traktor agrolux 60 ali malo fali ulja u posudi, u knjizi piše SDF BRAKE oil. ali nema oznaka nikakvih, neznam dali je to UKA ulje ili neko hudraulično.
 
Danas sam kupio Dot 4 ali je drugačije od ovog u posudi i po boji i po gustoći, u traktoru je crveno i gušće ulje a dot4 je žućkasto i rjeđe.
 
Ljudi pozdrav. Treba mi savjet.
Deutz agrotron 6.45. Grije se previse u transportu temperatura prelazi pola. U radu popne se na 3/4 znaci skoro u crveno dodje.
Termostat promijenjen, hladnjak ociscen i filter za zrak. Ulje idealno. Sta da radim ima li ko slicno iskustvo?? Pozz
 
Kod nas je ovih dana bio poljofest gde su bili izlozeni Deutz Fahr traktori {4065,4080,injihova veca braca kojima neznam oznake}sedeo sam u 65tici i mogu reci da mi se bas dopao iako se kaze distributer sklapa u Turskoj ,nisam slikao nazalost ,cena mu je 24000 plus pdv
 
Bratov 6205TTV
42506539_324209774795513_4859556878956363776_n.jpg
 
Dali imaju neki dajčevi da nemaju grijač za palenje pošto moj Agrolux 60 izgleda nema jer ga nigdje ne vidim.
 
Nazad
Vrh