Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 65 od 65 PrvaPrva ... 1555636465
Rezultati 1,281 do 1,288 od 1288

Tema: DEUTZ

Član Gogo7441 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    169
    Zahvalio se
    36
    Zahvaljeno 160 puta na 57 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Rasa91 Pogledaj Poruke
    5115.4G kakvi su traktori, jel ima neko neki info. Gledao sam ga juce, usao u uzi izbor.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
    Motor dobat, ali puno pije, ostalo 0.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    59
    Zahvalio se
    29
    Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Koji su onda traktori dobri, oko 100 konjskih snaga?

Član floyd avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    517
    Zahvalio se
    229
    Zahvaljeno 240 puta na 95 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Gogo7441 Pogledaj Poruke
    Motor dobat, ali puno pije, ostalo 0.
    Šta to ostalo ne valja? Kad znaš da ne valja sigurno ti je taj neko rekao i šta konkretno? Nije valjda da mu baš ništa ne valja? Ne pitam da bi se raspravljali nego čisto da saznam te informacije jer ovo zaista prvi put čujem od tebe a kako planiram u nekoj bližoj budućnosti kupovinu novog traktora svaka proverena informacija je dobrodošla...

Član Gogo7441 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    169
    Zahvalio se
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Prva je na tapeti el. instalacija, ista stvar kao i na mom Axosu, jak alternator, puno potrošača, a žice slabe. Nakon par godina počnu problemi, pa treba to sve redom mijenjati, kaže serviser da je to velik posao. Zatim, kao što sam rekao, kvačilo otišlo odmah, to zamijenili, a sad se opet čudno ponaša, znači da tu nešto ne štima, općenito mu je stražnji kraj slab, i ne paše uz eksplozivan motor, koji je opet CR, a s našim gorivom je to zeznuta kombinacija. Svi ti traktori do cca 120ks su napravljeni za lakše poslove na većim imanjima, a mi kačimo za njih trobrazdne plugove, rotodrljače od 3 metra, prikolice od 15 tona, i onda to ne ispada kako treba. Tu nema pomoći. Ja bih kod kupnje gledao da je zastupnik blizu, i omjer cijena-oprema, a dalje kako mu Bog da...

Član floyd avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    517
    Zahvalio se
    229
    Zahvaljeno 240 puta na 95 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Axos nije isti traktor kao Deutz 5g, nego je to naslednik Axosa zvani Atos, znači Atos=Deutz Fahr 5g. Jedan izdvojeni slučaj problema sa kvačilom opet nije neki reper koji će okarakterisati jednu celu seriju traktora kao lošu. CR motore ugrađuju i svi drugi proizvođači kako traktora tako i kombajna i svi zahtevaju čisto gorivo, pa ja tu ne vidim problem konkretno Dajca koji će ga okarakterisati ocenom 0.
    Konstatacija za traktore od 120ks, bez obzira da li se radi o Dajcu ili nekom drugom, da su napravljeni samo za lakše poslove je čista glupost...

Član Gogo7441 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    169
    Zahvalio se
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    O Atosu i pričam, Axosa sam naveo kao primjer, i on je pun mana, a na novoj seriji nisu ništa napravili po tom pitanju, nije samo jedan traktor u pitanju.
    Ja stojim iz svojih riječi, vidim dosta toga na svoje oči, a i ako pogledas strane forume, sve ti bude jasno, tamo su ljudi puno objektivniji u ocjenama. I dalje ne kužim zašto da ne vjerujem mehaničarima, nego nekim pričama? Ali svakom svoje.

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    12,749
    Zahvalio se
    4,321
    Zahvaljeno 5,738 puta na 2,985 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Taj G ima u Lugovu selo pored mene. Ne znam sta je tacno bio problem, ali gazda je prolece radio sa Rusom. Sada vidim da opet vozaju G-a.

Moje misljenje je da ti traktori od 3-4t i 100+ks su samo za lake poslove. Na Agrofarmu je zadnji deo traktora komplet slab za teske prikljucke a G je naslednik agrofarma. Ja bi gledao naslednika Agrotona K 100-120ks mislim da se to zove samo serie 5.

Član Gogo7441 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    169
    Zahvalio se
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    O tome ja pričam.
    I još mi bode oči to što ti svi traktori kao da nisu prošli nikakvu završnu kontrolu, cure na sve strane, pucaju crijeva, odvrču se vijci, ručke u kabini ne možeš pomaknuti... Ista stvar i na novoj žutoj felgi serije 6.

Strana 65 od 65 PrvaPrva ... 1555636465